Jump to content

Moto Zajednica

Balansiranje guma

Recommended Posts

  • Drug član, 1263 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo upravo sedim kod dilera i cekam da balansiraju, sad odjednom umaju masinu !!!! Inace nece da cuje da skida i zadnji da balansira, samo je pristao za prednji...Opet sledi mail kawasakiju, sad cu da ukljucim snimanje glasa, pa da ga opet pitam da balansira i zadnji...Sa lopovima mora ovako, ne vredi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1263 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne mogu da shvatim ovakvu neodgovornost, pogotovu sto su u pitanju otac i sin, njihov privatan biznis, nisu radnici pa da kaze covek boli ih ona stvar za klijenta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemoj da pišeš kawasakiju nego insistiraj da ti balansiraju i zadnju. Ako treba kaži da ćeš platiti. Ti si musterija.

 

A ko će posle da plati to je druga stvar, uglavnom sad ne popustaj.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1263 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Nece, dzaba insistiranje, ne mogu da ih gledam vise, sad sam isprobao motor, mnogo je bolje,mada osecam malo vibracija od nazad, ali to sam sad mozda i utripovao..Ma idem u drugu garazu za zadnju, ove vise ne mogu da vidim..Inace ovo nije prva stvar koju im zameram, spisak je poduzi i sve sam im danas otvoreno rekao, samo trepcu ko magarci obadva...Znaju da sam 100% u pravu..Cute i slusaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije mi jasno kako neću kad ti kao musterija kažeš da ti to naprave?! Nije ti palo na pamet da im kažeš onda nek se jebu oni i njihove nove gume i da ti vrate tvoje stare?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zasto bi, kad moze da isprica tata Kawi o ovome i napravi im veliko sranje? ;)

Kao da nema pametnija posla nego da se tuzaka preko mejlova. Sustina je da je bio već 2x i da i dalje nije resen problem već da će morati doći i 3x a Gajo nema ništa od toga hoce li neko izgubiti dozvolu ili neće. Gaju boli guma neizbalansirana i sto treći put mora sa dolazi, bilo kod istog ili drugog majstora.

 

Ja to ne bih prihvatio, jer ja sam musterija i ja plaćam za ono sto ja želim a ne sta oni žele da urade.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

To sto ti zelis,to radi sam,a to sto si musterija ne znaci da serviser mora da uradi sve sto ti hoces.Zamena guma ne spada u obavezan redovan servis kad je vozilo u garanciji,tako da je gume mogao menjati gde god hoce,jednostavno odes kod drugog majstora.Jeste sve to zajebancija,ali svi smo imali ko zna koliko puta slicnu situaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne nego će majstor da bira sta hoce a sta neće da radi na mom motoru za moje pare?

 

Ako neće da uradi kompletan zahvat neka na pocinje uopšte. A balansiranje nove gume nije toliko čudan zahtev zar ne.

Razumeo bih donekle da se vodi diskusija oko toga ko će da plati taj (dodatni) rad koji možda ne spada u standardnu tarifu zamene gume.

 

Po meni nema izlaska iz salona dok se resi pitanje balansiranja.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1263 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja nisam neko ko ce da moli i da se nateze sa nekim, jednom sam rekao, da zelim i zadnji tocak da odrade, rekli su da to oni nikada ne rade i to je to, a da se teram tamo sa njima pa da gatam dal ce da izbalansira kako treba ili da zavrne sve safove.. Inace napisao sam poduze pismo kawasakiju jer ovo nije jedina stvar za koju su me nagazili, postoji citava hronologija od 20 aprila, kada je kupljen motor, malo jace od 3 meseca imam posla sa njima i vec su mi dobro stali na zulj..Problem je sto mi ke sledeci najblizi kawasaki diler nekih 60km od kuce, a ovaj mi je pred kucom maltene, ali nece mi biti tesko da idem kod drugog ako samo valja. Recimo na prvon servisu na 1000km, treba da se zameni ulje u motoru, filter i ulje u kardanu, oni su ulje u kardanu preskocili, a na moje pitanje zasto nisu zamenili, odgovor je bio da to nema potrebe i da to oni na 25000km menjaju, a u servisnoj knjizici lepo pise, prvi servis na 1000km, obavezna zamena ulja u kardanu.Takodje su mi isporucili nov motor sa antifrizom na minimumu, pa je se motor grejao, srecom pa sam na vreme provalio. Inace kad su mi pumpali gume, napomenuo sam da i prednja i zadnja se pumpaju na 2.9 bara, ja dobijam motor sa prednjom na 2.4 a zadnja na 3.5 bara. Jednom reci, stoka sa kojom ja ne zelim da vise imam posla..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Treba da se balansiraju bez daljnjeg, uvek, oseca se razlika definitivno. To sto prica djunta je delimicno istina, tj, odnosi se na moto tockove koji imaju drugaciji prihvat od automobilskih. Kako god da ga okrenes posle, nula je i dalje nula. Za automobilske je lamo drugacije pogotovo za alu jer mesto naleganja konusa na felnu nije zasticeno od spoljnih uticaja tako i mehanickih prilikom skidanja i vracanja tocka. Da bi bilo kao u djuntinoj praksi sprovodjenja teorije, potrebno je svaki put n ocistiti, vec obraditi povrsinu na strugu. Ako se konus stavlja sa spoljne, mesto naleganja je prefarbano sto u startu dovodi u pitanje koliko je to naleganje pravilno. Ponavljam, kod motora je drugacije, konus ide na lezaj koji je od mnogo cvrsceg materijala i zasticen od korozije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Zasto bi, kad moze da isprica tata Kawi o ovome i napravi im veliko sranje? ;)

Kao da nema pametnija posla nego da se tuzaka preko mejlova. Sustina je da je bio već 2x i da i dalje nije resen problem već da će morati doći i 3x a Gajo nema ništa od toga hoce li neko izgubiti dozvolu ili neće. Gaju boli guma neizbalansirana i sto treći put mora sa dolazi, bilo kod istog ili drugog majstora.

 

Ja to ne bih prihvatio, jer ja sam musterija i ja plaćam za ono sto ja želim a ne sta oni žele da urade.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Radi se o dobroj etici. Nisu dobri majstori, treba ih ukinuti. Ja to zovem drustvena i moralna odgvornost :)

Kad prvo resi svoj 'problem', naknadno može uvek da ulozi zalbu kako je odradjeno. Većina ozbiljnih firmi ti sami posalju upit da ih oceniš posle neke transakcije.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Problem nije u tome sto ce izgubiti licencu. Otvoriti ce multi brand servis ili slicno i posao ide dalje. Od prodaje nema pretjerane zarade. Mozda 3-4% prodane cijene. Puno je veci problem izgubljena musterija, a takva musterija ce svima reci da su obicno smece. Takvih kao Gajo, koji zanaju sta treba i kada napraviti, nema puno. Vecina ih dolaze sa uvjerenjm "oni su majstori i znaju". Moguce je da i oni nisu zadovoljni sa Kawasalijem pa se tako ponasaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja