Jump to content

Moto Zajednica

Nosilna ploča MZ ETZ 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio liberty

Pukla mi je desna nosilna ploča na ETZ-U 125(to drži valjda motor za ram,a pričvršćen je tamo gde su i zadnje vile),zanima me zasto je pukao,kako se to menja,moram li da skidam zadnje vila da bih ga stavio i gde mogu da ga nađem?

post-38590-0-30993600-1470044676.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Obicno se krivi i puca od dizanja na zadnji tocak, naglih startovanja i slicno ( silovanje motora ). Ima da se kupi, nije skupa, mora se skidati zadnja viljuska ( zna da bude problem ako je zapekla osovina ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio liberty

Nisam ja od tih koji dižu na zadnji,ja se toga i plašim  :staa2: 
Na prvoj ga nisam toliko stiskao,tad e najači,a i najgore je tad za mašinu,u drugoj-trećoj sam ga izvlačio,ali ne preterano i ne tako čestoo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Tvoj MZ je u najboljem slucaju star 26 godina ( zadnji uvoz je bio 1990 ) . Pretpostavljam da mu nisi prvi vlasnik, a sta su mu radili prethodni vlasnici i njihovi drugari ( ebali mu kevu ) - ti to ne znas. Ploca je pukla kod tebe, ne znaci da si mu ti vadio dusu - desilo se . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Valjda motor treba i da bude lep . Ne samo da se iz tacke "A" prebaci u tacku "B" !

Osim toga var ce dati krutost materjalu pa ce ubrzo opet puci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio liberty

Naručiću nov,ipak polovan ima neki zamor...
Bićee mi samo problem zameniti to,treba da skidam i motor i zadnje viljuške,a možda je zaribala osovina...  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Zaribala je osovina 100%, zato ti predlazem nadji nekog OK varioca i zavari to parce nazad.. inace ces imati velikih muka da skines osovinu.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Zaribala je osovina 100%, zato ti predlazem nadji nekog OK varioca i zavari to parce nazad.. inace ces imati velikih muka da skines osovinu.. :D

Ne mora da znaci. Mada se sa tim varenjem i ja slazem. Ako ti nije do maltretiranja mozes da je zavaris samo da se urdi lepo. Ja sam moju vario i pojacao cak na tom delu gde puca pa sve plastificirao jer sam rasturao sve do zadnjeg srafa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

ne mora da znaci da je zaribala osovina , ja sam moju relativno lako skinuo,medjutim , medjutim i meni je pukla ubrzo posto sam ga kupio,zavario sam tako da se i ne vidi sem ko zna gde trba da gleda,a kvalitet materijala stare varene ili tog novog koji nadjes je diskutabilan i evo dan danas ne puca nigde nista pored zavidne kilometraze i malo i ostrije voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Na mom MZ-u je motor malo zakrenut u desnu stranu (u stranu na kojoj je lanac). Ne vidim da je pukao nosač.

Planiram ga detaljno sređivati na zimu pa me interesuje da li ove nosače valja:

- ispravljati

- praviti nove malo ojačane (predimenzionirane)

- kupovati nove???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio liberty

Zavrio sam juče,skidao sam motor i lanac...to mi je privremeno ,motor mi je potreban danas za vožnju sa drugarima,nisam smeo da rizikujem da skidam zadnje viljuške,rekoh ako je zaribalo onda bih morao da idem do kraja dok to ne uradim,a to bi mi potrajalo...ali najverovatnije ću ja staviti nove,a nisam ni 100% siguran da li mi je to bolje ili da stavim neke polovne...
Još jedan bitan detalj...kad sam skinuo motor, primetio sam da je šraf postojao na donjem nosaču,tj. na donjem delu,a gornji deo nije imao jedan deo nosača(uvo)...tako da ko zna ko je i šta sve radio sa njim pre mene  :stabre: 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na mom MZ-u je motor malo zakrenut u desnu stranu (u stranu na kojoj je lanac). Ne vidim da je pukao nosač.

Planiram ga detaljno sređivati na zimu pa me interesuje da li ove nosače valja:

- ispravljati

- praviti nove malo ojačane (predimenzionirane)

- kupovati nove???

 

 To sto je malo zakrenut - znaci da je ploca pocela da se krivi. Da se ispravi - moze, mada je malo pipav posao ( ima na njoj vec par krivina, pa treba sve pogoditi - najgore je ako mislis da si je ispravio, montiras plocu, stavis masinu, a onda utvrdis da jedan sraf nece da se zavrne jer je ploca malo pobegla - na toj desnoj ploci koja se krivi su vec zavarene navrtke ).

  Napraviti nove " malo predimenzionirane - pipavo i tesko jer je malo mesta. 

 Staviti nove - po meni najbolja opcija . a nije ni skupa , obe ploce su oko 10 evra i za normalnu voznju su dobre. 

 Postoji jos jedna opcija, a to je naci ploce od nekog MZ -a koji je rasturen u delove, a ploce su mu dobre ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja