Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Šibenik / predlog puta

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Pozdrav!

Pošto ljudi sa foruma dosta putuju po Balkanu, potreban mi je savet koji od ova tri puta bi ste izabrali. Neće se ići motorom već kolima. Bitno nam je da je put dobar, da ne mora da se vozi lagano zbog udarnih rupa ili lošeg puta. Lepota pejzaža nam ovog puta nije prioritet. Krenuli bi u četvrtak uveče i veći deo puta bi prešli po mraku. Kakva je situacija sa brand name pumpama i njihovim radnim vremenima? Da li uglavnom rade 24h kao i kod nas?  Svaki saveti i iskustvo je dobrodošao. U tom kraju sam poslednji put bio još u doba SFRJ.

 

Prva varijanta. Autoputem do ZG, potom pored Karlovca, pa (valjda je to autoput) prema Zadru i Šibeniku.

post-25991-0-57236100-1469627003.jpg

 

Druga varijanta. Autoput do Prijedora, potom Sanski Most, Bosanski Petrovac, Bosansko Grahovo, Knin, Šibenik

post-25991-0-21782000-1469627007.jpg

 

Treća varijanta. Autoput do Banjaluke, Čađavica, Ključ, Bosanski Petrovac, Bosansko Grahovo, Knin, Šibenik

post-25991-0-08021600-1469627009.jpg

 

Možda neka četvrta varijanta?

 

Prva varijanta j najbrža i put je najkvalitetniji. Malo cvikam od tih letnjih gužvi na naplatnim rampama ka moru, i čujem da putarine udaraju po ušima.  Mi bi smo na tom putu bili negde u svitanje, pa bi možda izbegli redove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako nemoras, izbegni Bosnu, jer glupo ti je kupovati zeleni karton zbog 50km sto ces proci kroz Bosnu jer je obavezan za nju.
Ja kad sam isao iz Sibenika do Subotice pre par godina, mora ruta je bila sledeca:
Sibenik

Knin

Gracac
Korenica
Plitvice

Slunj

Vojnic 

Glina

Petrinja
Sisak

 i posle Siska sam se popeo na auto-put i cepao do Osijeka, a ti ne skreces za Osijek, samo nastavis za BG

regionalni putevi kojim sam isao je dobar, ste strane nema brige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

da, da, na zeleni karton sam zaboravio.   onda smo najbliže tome da izađemo na autoput.  hvala.

 

 

EDIT: ladno imam zeleni karton

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Prošao sam nekim deonicama ovog puta pre dve nedelje,vodi računa da od Knina do mora nema benzinske pumpe uopšte! U povratku sam sa autoputa,zbog gužve izašao u Jastrebarskom,nije bilo nikog,pa 30 km do Zagreba lokalnim putem,paralelno sa autoputem. Cene putarine možeš naći na netu,Zadar -Jastrebarsko za motor je 10€ a motori placaju 60 posto od auto cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

u ovo doba godine ti je poprilična lutrija izabrati put na kojem ćeš biti siguran da nećeš satima čekati unekoj koloni ...  :lol3:

 

do ZG će ti najveća gužva biti na Bajakovu ... zna se čekati i par sati ... onda kad to prođeš, do ZG nemaš problema ... onda opet pola sata sat na Lučkom ... pa pola sata sat na većini tunela... i tako malo po malo ..  :lol3:

 

Ako ćeš na BiH ... kroz bosnu nema nekih problema i zadržavanja... ali na graničnim prijelazima i IN i OUT je katastrofa u ovo doba godine .. 

 

Ja bih vjerovatno izabrao staru cestu ... najmanja gužva, ali najveća opasnost od murije ...  :lol3: .. pa biraj .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Evo ovako. Prodjoh isti put tvoja prva varijanta. 730 km oko 6 sati voznje. Sve ti je autoput. Ogranicenje ti je 130 a bez problema mozes terati 140-150. Putarina do Zagreba 16 eura a od Zagreba do Sibenika 20 eura. Pumpe rade 24h, bez brige. Dobar dan si  izabrao za put tako da ces verovatno proci bez guzve. Vazno je samo da ne bude bure i da svi tuneli rade kako treba. Ako treba jos neka informacija tu sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ja sam jučer prošao Pula-Zagreb-Pula bez problema. Nema čekanja na Lučkom. Bez problema se vozi 150. Vikend je nešto drugo i treba ga izbjegavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Pošto smo se vratili, red je i da napišem reč dve o putevima kojima smo išli i kako smo prošli na putu, možda nekome dobro dođe. Krenuli smo kolima iz BG-a negde oko ponoći, autoputem. Na granici niije bilo nikoga i prošli bez problema. Negde oko skretanja za Banja Luku smo odlučili da nastavimo pravo do ZG-a, na Karlovac i posle njega nastavili autoputem do Šibenika. Od BG do ZG nam je prosek bio oko 120, a od granice do naplatne rampe pred ZG-om smo imali nezgodnu maglu. Gledao sam da vozim iza ljudi koji voze oko 120-130 i tek toliko da vidim njihovu zadnju maglenku. U trenucima kada nisam imao nikoga ispred sebe, morao sam da spuštam na 80. Nije mi jasno kako imaju hrabrosti da voze brzo a apsolutno nemaju pojma da li ispred njih u magli ima nečega.

Put od Karlovca do Šibenika je savršen. Prosek je bio oko 130-140. Na kraju mi je board rekao da smo imali prosek potrošnje oko 4,8 čime sam jako zadovoljan. Putarina jeste skupa, ali ti nije toliko žao da platiš jer je put stvarno bez greške. Od BG do Šibenika/Grebaštice nam je trebalo oko 6,5-7 sati.

Nakon par dana relaksacije po šibenskom akvatoriju, krenuli smo u CG. Ponovo smo izašli na odličan autoput do Ploča, a onda smo se spustili na magistralu. Ovo je meni bio prvi put da idem ovim krajem i bio sam oduševljen nekim mestima koje sam video. Dolina Neretve je prelepa. Prvi put sam video i Dubrovnik, ali samo odozgo, sa magistrale. Izgleda nestvarno. Put je sve vreme jako dobar, samo je intenzitet saobraćaja malo veći. Dobili smo preporuku da ne idemo na glavni prelaz ka Boki, nego da par kilometara ranije skrenemo desno ka Prevlaci i da tamo pređemo preko nekog malog prelaza na kome stvarno nije bilo žive duše.

U CG sam bio prvi put posle dosta godina, i zapanjio se koliko solitera ima u Budvi i koja košnica od ljudi je na plaži. Moram da priznam da mi letovanje u Budvi nije baš najjasnije. Kao ni u bokokotorskom zalivu, gde su plaže odmah pored zidića koji ih odvaja od puta. Naravno, pred Budvom je ogormna kolona i tu se izgubilo dosta vremena. Sledeća gužva je bila u Sutomoru, gde se isto izgubilo na vremenu.

Nigde nismo imali nikakvih problema, osim u Donjem Štoju gde smo bili smešteni, srećom, dalje od centra tako da su noći bile tihe i prijatne.

Na velikoj plaži sam poslenji put bio pre 8 godina, u divljem kampu skroz pored Bojane. Situacija sada je mnogo drugačija od one koje se sećam. Sama velika plaža je prepuna kafića, i dosta nezgodnih bradatih gostiju sa pokrivenim gospođama. Tek tamo odakle počinje kajterski deo sam se osećao prijatnije. Sama Ada Bojana je jedino mesto koje je još uvek tiho, prijatno i bez gužve na plaži.

Problemi koje sam pomenuo su nastajali od kulturoloških razlika od strane ljudi koji nisu navikli da žene nisu robovi i da moraju da im se sklanjaju na ulici i u prodavnici. Obično kada se ide trotoarom, a mimoilaziš se sa nekim, malo se skloniš ti, malo se skloni on, i prođe sve kako treba. Ali kada delija treba da se mimoiđe sa mojom devojkom, on se ne sklanja, nego je odvali po ramenu. U prodavnici su je dvaput fizički sklanjali od zamrzivača, kao da se ne nalazi tu. Kada bi im vratila, samo bi se okrenuli i sklonili kao da se ništa nije dogodilo. U određenim restoranima, od strane osoblja, takođe postoji očigledna diskriminacija u zavisnosti kojim jezikom se priča. Sve u svemu, nisam siguran da ću ići ponovo dole, stvari se malo otimaju kontroli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Komšija u kom mestu si imao ove probleme, čisto da znam šta zaobići.

Mi bili u CG pre 15-tak dana i nismo imali problema. Vozili se sve do Bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Znači dobro što iz Bara nisam išao niže, žena nije htela.

Kaže nema volju da ide tamo gde su oko nje sve sami šiptari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja