Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Pokrecem ovu temu kako bismo, svi zajedno, podigli kvalitet ovakvih manifestacija i druzenja, kao i opsteg utiska o nama - vozacima i ljubiteljima motora.

Za pocetak - sta mislite o vozacu x koja je u subotu, od rane zore udario po rakiji pa oko podne napao karton piva, pa posto ga je savladao seo na 

motor i vozio na defileu ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Знам за случај где је пандур рекао: "Ајде ... мртав си пијан, седи на тај мотор и правац кући да те не видим више овде".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ima i lijepih i pametno organizovanih motorijada.

Manifestacija/motorijada na koju ja godinama idem ima na kapiji alko test. Duvaj, pijan, predaj ključeve, dobiješ broj, dođi po ključeve trijezan.

Svi gosti su o tome na vrijeme obavješteni i niko nikada (osim prve godine, davne 2007. kada je bila prva motorijada) nije pravio probleme.


 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Siguran sam da su takvi primerci u manjini, iako su prilicno glasni. Zato, nemojmo biti ravnodusni.

 Dignimo glas, nemojmo biti ravnodusni, ima nacina da se kukolj istrebi...

Za pocetak ih necu pozdravljati na ulici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Opet ovaj o sportskim motorima. Dosadan si. Toliko je bilo tema o tome i stalno isti zakljucak. Budala je budala. I da mu oduzmes taj, seo bi na endura i ponovo pravio sranja. 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma kakvi skupovi, tu dolaze samo pijanci, napaljenici i neki svezi sto misle da je to dobro dok ne ukapiraju sta se zapravo desava. Tu i tamo dodje neko kome je dosadno.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kao i sve u državi i moto skupovi izgubili na kvalitetu i važnosti. @Alekre lepo definisao sliku današnjih skupova, a ja odem samo na poneki u blizini kada mi se svidi bend koji gostuje. Da negeneralizujem ali pričamo o većini i to velikoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

То што си ти љубоморан зато што возиш фен,не значи да су сви људи што возе Р-ове ретарди.

  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Siguran sam da su takvi primerci u manjini, iako su prilicno glasni. Zato, nemojmo biti ravnodusni.

 Dignimo glas, nemojmo biti ravnodusni, ima nacina da se kukolj istrebi...

Za pocetak ih necu pozdravljati na ulici

:) Nisam znao da vozaci bmw nekog pozdravljaju.

Malo sale, malo istine. Glupo je svrstavati sve u isti kos, nebitno po cemu se razlikuju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

A mene smori kad cujem likove po gradu sa Tmax-om kad mu stave neki nadrkan otvoren auspuh, ono glasno u piz*u materinu a zvuk nikakav ruzan do bola, izaziva povracanje, a kad prodju R-ovi, bar cujes lep zvuk masine :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Moto skup - sta je to i sta to moze biti?......cim sam procitao odmah sam pomislo...... ...Glupo pitanje- sta je to i sta to moze biti?

 

 

Cak mislim da bi taj naziv bio adekvatniji ovoj temi....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

E ovaj Miloš mislim da su mu 100% komentara samo neki hejt i kenjanje..Iskreno imam osjećaj da je čovjek trol samo takav..Kada si tako pametan kako bi ti definisao "sportski" motor..po kubikaži ? po zvuku? Vjerovatno tvoj brilijantni um misli prema izgledu :)  .

    A moto skupove volim, jer sam, kako neko reče napaljen, ( ja sam mislio da smo ovde svi :) :) :) ) , praviš cirkus, ludiraš se opušteno, što npr da napraviš u lokalu nekom u gradu svi bi te gledali kao nekog tarzana :) ..Naravno da pri ludiranju nisam mislio sa motorom. A alkohol i vožnja je univerzalni problem i jedino rješenje je kontrola policijska na izlasku iz kampa i to više puta da se naglasi tokom skupa....

   Po meni ono što bi trebalo da se riješi na skupovima je gomila klinaca sa skuterima koji su kao muve bez glave, hiljadu puta ulaze i izlaze iz kampa, vozikaju se po kampu, pršle godine na jednom susretu klinac je sa skuterom opalio u parkirane motore i napravio xxxx štete..Takođe u defileu ne znaju da se ponašaju..Svi smo mi prvo imali mopeda, i razumijem i njih da im je to više nego zanimljivo, ali mislim da organizatori treba da ih opomenu na takvo ponašanje inače odstranjivanje iz kampa..

   I ono najbitnije a to su cijene..Ne mislim pri tome na plaćanje ulaza, to je manje više završena tema, mislim na cijene unutar kampa..Ne moraš mi pljesakvicu, pivo, vodu prodavati kao u prodavnici, ali ne moraš vala ni kao da sam sjeo u centar grada u baštu..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moto skupovi i jesu predvidjeni da se skupe motorasi,bajkeri, a to sto se 20%ljudi napije. .pa sta sad.

Izadji uvece pred diskoteku pa da vis kolko pijanih i drogiranih sedne u auto. .

doduse jos gore je u folkotekama. .

A to sto ljudi voze r makine,pa sta. . .

pa nisu svi ljudi isti,pa i prosecan vozac endura tera to ko blesav,a tek skuterasi po beogradu. .jeza me uhvati kad ih vidim. .

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

Kakvo primitivno razmisljanje i etiketiranje svih vozača R-a pa i mene. Hvala kolega.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

moto skupovi i jesu predvidjeni da se skupe motorasi,bajkeri, a to sto se 20%ljudi napije. .pa sta sad.

Izadji uvece pred diskoteku pa da vis kolko pijanih i drogiranih sedne u auto. .

doduse jos gore je u folkotekama. .

A to sto ljudi voze r makine,pa sta. . .

pa nisu svi ljudi isti,pa i prosecan vozac endura tera to ko blesav,a tek skuterasi po beogradu. .jeza me uhvati kad ih vidim. .

 

Svaka ti ko u Njegosa. :care:

 

Edit:

Samo da dodam: Svaka budala ima svoje veselje, pa tako da ne treba generalizovati stvari. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nekada su moto skupovi bili mesta gde se sretnes i druzis sa drugarima, prijateljima, poznanicima, pa i sa totalnim neznancima, jer nas sve spaja ista ljubav prema motorima, ista strast prema voznji i uzivanju na motoru...

Sa nekim od prijatelja sam u mogucnosti da se samo tako i druzimo jer privatno svako od nas ima posao i zivot koji nam oduzimaju mnogo vremena pa ni ne mozemo drugacije da se vidimo...

Sada su se moto susreti sveli na seoske vasare i kirbaje. Samo se gleda kako pare da se uzmu. Skupljaju se samo okolni djilkosi na zujalicama sa otvorenim topovima da besomucno kolju masinu u obrtaje. Sada je postalo bitno da se doveze cura pozadi koja od opreme ima pushup grudnjak i helanke za 2 broja manje...samo guzice i sise neka se vide...

Nestaje polako ekipa pravih bajkera koja je tu zbog druzenja, razgovora i ponekog piva...nekada i nije bio problem popiti jedno-dva piva i odvesti se kuci bez usputnog ludiranja na motoru...sada klinci saspu u sebe litar rakije i brdo piva pa se utrkuju od coska do coska ko ce prvi da izgine. Muzika na skupovima je postala stvar prestiza, ko ce dovesti najpoznatiji kvazi rok bend..."trla baba lan" svaki skup. Mladi neafirmisani muzicari bi i za dzabe svirali samo da ih neko cuje. Klubovi su zaboravili sta znaci pravo druzenje na moto skupovima. Pare i prestiz su zaokupirale mozgove ljudi...

Eto to su sada moto skupovi, cast malobrojnim izuzecima...!

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2351 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Tema jednostavno nema smisla. Pod ključ i u djubre! Ili sto bi rekli- treba je nabiti na kolac,spaliti na lomaci i odseci joj glavu!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Lako je upotrebiti tesku, ruznu ili neprimerenu rec. Nije posebno tesko ni biti tolerantan i razuman. Zasto se lakse odlucujemo za ovo prvo :stabre:  

Od nas zavisi, da li ce i kakve moto skupove imati neki novi klinci. Sebicno je, a i najlakse je odustati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Nekada su moto skupovi bili mesta gde se sretnes i druzis sa drugarima, prijateljima, poznanicima, pa i sa totalnim neznancima, jer nas sve spaja ista ljubav prema motorima, ista strast prema voznji i uzivanju na motoru...

Sa nekim od prijatelja sam u mogucnosti da se samo tako i druzimo jer privatno svako od nas ima posao i zivot koji nam oduzimaju mnogo vremena pa ni ne mozemo drugacije da se vidimo...

Sada su se moto susreti sveli na seoske vasare i kirbaje. Samo se gleda kako pare da se uzmu. Skupljaju se samo okolni djilkosi na zujalicama sa otvorenim topovima da besomucno kolju masinu u obrtaje. Sada je postalo bitno da se doveze cura pozadi koja od opreme ima pushup grudnjak i helanke za 2 broja manje...samo guzice i sise neka se vide...

Nestaje polako ekipa pravih bajkera koja je tu zbog druzenja, razgovora i ponekog piva...nekada i nije bio problem popiti jedno-dva piva i odvesti se kuci bez usputnog ludiranja na motoru...sada klinci saspu u sebe litar rakije i brdo piva pa se utrkuju od coska do coska ko ce prvi da izgine. Muzika na skupovima je postala stvar prestiza, ko ce dovesti najpoznatiji kvazi rok bend..."trla baba lan" svaki skup. Mladi neafirmisani muzicari bi i za dzabe svirali samo da ih neko cuje. Klubovi su zaboravili sta znaci pravo druzenje na moto skupovima. Pare i prestiz su zaokupirale mozgove ljudi...

Eto to su sada moto skupovi, cast malobrojnim izuzecima...!

Evo, kolega je lepo opisao sta moto skup moze biti, a sta jeste u vecini slucajeva :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2351 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve je to lepo sto ti želiš, ali jednostavno moto skupovi su evoluirali u nešto sto dobar deo moto populacije ne zeli da prihvati. To sto se neko napio i zabio negde motorom nema veze sa skupom. To je individualno. A moto skupovi su jednostavno otisli u tom pravcu da bina više ne moze biti prikolica i bend ne moze biti lokalni. To sve onda povlaci visoku cenu organizacije i tako u krug... Da ne pominjem sad skupove na kojima se nista ne nudi,a na ulazu organizator se baca pod tockove da ne bi neko usao a da nije platio. Tesko je svima udovoljiti. Zato je najbolje da kome se svidja ide na skupove,a kome ne neka se vozi za svoj groš.

A tema kao tema-sto puta prezvakana...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2010 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

 

Imaš u Beogradu moto-skup svakog vikenda noću, retardi na R-ovima divljaju Terazijama do Slavije. Sinoć je bio horor u gradu. Odmah bih potpisao peticiju da se zabrane sportski motori u naseljenim mestima

То што си ти љубоморан зато што возиш фен,не значи да су сви људи што возе Р-ове ретарди.

 

Lik ubacio rovca i izvukao se iz price a vi se koljite,ahahahah...a inace vozi skuter i palamudi o R-ovima... :jee5:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

moto skupovi i jesu predvidjeni da se skupe motorasi,bajkeri, a to sto se 20%ljudi napije. .pa sta sad.

Izadji uvece pred diskoteku pa da vis kolko pijanih i drogiranih sedne u auto. .

doduse jos gore je u folkotekama. .

A to sto ljudi voze r makine,pa sta. . .

pa nisu svi ljudi isti,pa i prosecan vozac endura tera to ko blesav,a tek skuterasi po beogradu. .jeza me uhvati kad ih vidim. .

Svaka ti je na mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja