Jump to content

Moto Zajednica

Honda crb 125r

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: Keeway Hurricane

Drugari,

 

zaljubih se u R-ove kao nezdrav i napokon skupih lovu da pazarim jedan za mene, naime, imam 21g i A2 pa nisam u stanju da odmah kupim moju lepoticu CBR 600. Da ne pomislite da otvaram temu a nisam pogledao ima li ih, oci su mi ispale gledajuci sve moguce teme o R motorima do 125ccm. Napljuvase ljudi 4t kako se vuce, kako je slab, kako cbr ima tanke gume, izgleda kao bmx... Posto planiram ovaj motor da vozim par godina, dok ne steknem iskustva i dozvolu A kategorije, ne zelim da ludim sa njom da ne bih dupetom obrisao asfalt, bice brzine kad bude i iskustva.
Konkretno najvise mi je za oko zapala Honda CBR 125r, jedino sto mi se malkice ne svidja je ta tanana guma.
Prvenstveno trazim motor koji moze u cugu, sa par pauza za kafu, hranu i odmor da izvuce do 300km. Takodje ne bih kupovao nesto novo jer mi se ne daju pare kad znam da cu ga zameniti relativno brzo a necu imati srca da prodam, kao sto nemam srca da prodam mog kineza koji me sluzi 8 godina bez greske. Zanima me jako koliko su ti 4t motori spori, lenji, kad ih toliko pljuju. Da li recimo moze da se sa njim hvata prosek od 80ak km/h ili malo jace bez mucenja masine? Takodje posto kupujem polovnjak pre mislim da je 2t nsr, ili Aprilia rs mnogo vise mucena od ovog 4t, potrosnja mi nije toliko vazna koliko to da ne kampujem kod majstora.
Zanima me i da li je tacno da sa cbr-kom ne mogu da steknem osecaj za jace motore, kao sto bih mogao sa NSR ili RS 125 jer mi je i to jako bitno.
Mozda je pitanje glupo, ali se stvarno ne razumem u motore pa se nadam da ce iskusniji bajkeri imati razumevanja, postoji li sansa da se na ovaj motor stavii sira zadnja guma?
Umalo da zaboravim da napomenem, visok sam 183cm i tezak 76kg a ne bih bas voleo da dok vozim izgleda kao da mi nesto zuji izmedju nogu :D

Evo celu noc ne spavah, gledao sam oglase, citao po netu o motorima i video da dosta kukaju na 125rs da mnogo trosi, da se kvari, da je servis papren... Zaintrigirala me jos jedna Honda NSR, u specifikacijama pise da ima 11KW/15KS, a na oglasima 8/11 pa me zanima sta je tacno, kako idu, koliko mogu da izdrze u cugu da se voze nekom normalnom voznjom, da li mogu do 300km, koliko se kvare i koliko para treba da odvojim za neki primerak u ok stanju, neko 97/98/99 posto sam video po oglasima da slabo ima novijih i kakvi su za nalazenje delova i popravku?

 

Unapred zahvalan,
Miodrag

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Bezi od cvaja, sve su dosta izmucene. Ako uzmes to sto zelis neces se pokajati 4t agregati su pouzdaniji od 2t, manje trose lepse se cuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: Keeway Hurricane

Hvala na odgovoru, moze li onda neki predlog za 4t motor, ali da bude malo gabaritniji od cbr-a, stvarno je preuzak, guma sira na nekim skuterima 50ccm nego na njemu. Nsr mi je super na izgleda ali je i on 2t, i dosta su stariji pa verujem i da su izmuceni. Ovaj mi se ucinio zanimljiv : http://www.polovniautomobili.com/motori/8102239/honda-nsr125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Hvala na odgovoru, moze li onda neki predlog za 4t motor, ali da bude malo gabaritniji od cbr-a, stvarno je preuzak, guma sira na nekim skuterima 50ccm nego na njemu. Nsr mi je super na izgleda ali je i on 2t, i dosta su stariji pa verujem i da su izmuceni. Ovaj mi se ucinio zanimljiv : http://www.polovniautomobili.com/motori/8102239/honda-nsr125.

 

Honda Varadero 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Sve se moze kad se hoce... Vozim 125cc 4t kineza i obisao sam svasta po Srbiji, cak smo i prelazili malo van.. Vozim ga 80-100 kmh, presao sam nesto preko 28.000 km bez ikakvih problema. Evo pogledaj malo ima i snimaka i putopisa :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=UD7iLNCzSXM

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/109002-u-segedin-125-icama/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/114087-tomos-virago-i-pulser-do-temisvara-i-nazad/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Od aprilie rs nema boljeg i brzeg motora, globalno sve cvaje r su veliki potrosaci, trosi kao neki motor od 600, 700 kubika. To sto su im gume takve, moraju biti zbog ciklistike, ne obraćaj paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Kancelarijska stolica iz JYSK-a

Moj savet bi ti bio da, ako vec ne zelis da cekas do pune A, da se ipak drzis Honde CBR 125. 4t su pouzdani agregati, 2t ide jako dobro, ali samo ako znas sta radis, kako da biras i gde i kako servisiras. A sa servisiranjem ces morati da se bakces, licno se ne razumem u 2t tehnikalije, ali znam da se motor ne servisira pre prodaje. Jednostavno, ne mogu se izvuci te pare prodajom. Eventualno ako je zaista hitna prodaja, zbog bolesti itd. ali to se primeti iz keca, sve ostale price, put u inostranstvo, iskrso mu posao... batali. Cak i ako uzmes neki 2t - neces dobiti 600ku. Razlika je jednostavno prevelika. Pa sad dobro izvagaj, i probaj te konjice, pa vidi da li ti i sta odgovara ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: Keeway Hurricane

Sve se moze kad se hoce... Vozim 125cc 4t kineza i obisao sam svasta po Srbiji, cak smo i prelazili malo van.. Vozim ga 80-100 kmh, presao sam nesto preko 28.000 km bez ikakvih problema. Evo pogledaj malo ima i snimaka i putopisa :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=UD7iLNCzSXM

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/109002-u-segedin-125-icama/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/114087-tomos-virago-i-pulser-do-temisvara-i-nazad/

Marko, hvala na predlogu ali rekoh da zelim R a ovaj tvoj lepotan lepo izgleda ali mislim da nije R, takodje ni ovaj varadero mi vise lici na neku endurku, a izgleda mi je jako bitan.

 

Hvala obojici, ali mislim da ovo nije ono sto zadovoljava moje kriterijume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: Keeway Hurricane

Od aprilie rs nema boljeg i brzeg motora, globalno sve cvaje r su veliki potrosaci, trosi kao neki motor od 600, 700 kubika. To sto su im gume takve, moraju biti zbog ciklistike, ne obraćaj paznju.

Hvala puno na odgovoru, potrosnja nije nesto sto me brine, aprilie imaju savrsen izgled, jedino me plasi sto mnogi kukaju da su servisi preskupi, da nema delova i da se dosta kvare. Koliko uopste te aprilie mogu da izdrze, posto bih svakako kupio neku oko 2000og godista sa 20K, nemam budzet za novu. Od cbr-a sam definitivno odustao, presmesan sam sam sebi na njemu, jednostavno je preuzak. U obzir dolaze aprilia rs i honda nsr, bio bih jako zahvalan ako mozete da mi kazete kako da proverim koliko je motor "izakan" i da li mogu da se nadju takozvane cvaje medju polovnjacima a da necemu vrede.

Zanima me i samo zamena semeringa (nadam se da sam pogodio kako se zove) na hondi nsr 125ccm 1998, posto mi je prodavac rekao da je motor utegnut samo da je procurelo ulje i da treba da se menjaju semerinzi.

 

Hvala puno svima, i izvinite na davljenju, slabo se razumem a ne bih bas da bacim pare koje sam posteno zaradio.

Lep pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: Keeway Hurricane

Ma znam da hoces "R" al ti ovim stvarima dajem odgovor na pitanje "Jel moze dalje da se ide sa 125cc 4t" :DDD

Izvinjavam se onda, nismo se razumeli, ja mislim da nikom nije zao kao meni sto je ova cbr-ka ovako uska :plaky: :D

Ako slucajno neko zna nesto o hondi NSR, cini mi se da je gabaritnija od cbr bio bih zahvalan da podeli iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

I ja sam imo u planu da uzmem CBR al kada sam je video uzivo bas sam se razocarao... Previse je mala i uska :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: Keeway Hurricane

I ja sam imo u planu da uzmem CBR al kada sam je video uzivo bas sam se razocarao... Previse je mala i uska :(

Probaj NSR ili RS 125 meni izgledaju osetno veci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Evo da napisem komentar iako ne volim da se mesam sa strucnjacima sa foruma. Vozio sam cbr 125r i to posle cbr1000rr. Zanimljiv prelaz. Motoric nije R ali je sasvim dovoljno da se lepo proputuje a u krivinama moze i malo adrenalina da donese. Razvija oko 115kmh, 90kmh putna brzina. Sa dobrim gumama lezi izuzetno i prati ozbiljne R-ove a mnoge i prelece. Potrosnja oko 2,5l. Pouzdanaost neverovatna...mislim da je neunistiva. Mojoj se odvrnuo sraf za ispustanje ulja i vozena poprilicno dugo bez ulja...posle toga presla jos 60.000km i dalje se vozi. Izgled ne bi komentarisao ali moja ocene je da je izuzetan motoric za pocetnike i one koji nemaju para za skupe registracije potrosnju popravke... Za razliku od aprilije rs125 honda nije R vec motoric za uzivanje i jeftinu eksploataciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Slažem se sa kolegom @Freebird, skoro sam probao predmetni motor, i to posle gsxr-a mog, motor za uživanje daleko od R-a, pravi početnički, vozi se kao bicikla.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja