Jump to content

Moto Zajednica

Kako se prodaju R-ovi litarski?

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Imam vec duze vreme R1 uz to vozim i burazovog transalpa.. i nemam pojma vece mi uzivanje da vozim enduracu ili nekog F-a kao sto je honda f4.. Motor sam sredio za sebe dosta para puko al ne daje mi to neko zadovoljstvo ne volim nesto puno da ga gazim tipa 110 120 130 mi je best.. al jebem li ga vise bi seo na F ili enduracu nego na R-a ne zbog udobnosti  nego jebem li ga...

5 godina posedujem ovaj motor..

Kako se prodaju R1 2000 godiste.. koje cifre i cuo sam da se bas tesko prodaju.. ?
Zajebano mi i da uzmem drugi jer ne znam sta me na njemu ceka.. a ovaj moj sam bar sredio i znam sve ga u prst :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Kako se prodaju R1 2000 godiste.. koje cifre i cuo sam da se bas tesko prodaju.. ?

 

na tvoje pitanje si sam sebi odgovorio u nastavku recenice...jako tesko se prodaje sve.

 

pogotovo litre zbog registracije koja nije tako ni mala.

 

ali opet,ako je nesto na prodaju ispod trzisne cene koja je malo napumpana na oglasima,mislim da se sansa za brzu prodaju podize za 50%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

i pre je a sad verujem jos gore.. pogotovu zbog zakona za a kategoriju.. Jbg najbolje onda da se drzim ovog sto imam tesko se dolazi do love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najbolje staviš na prodaju pa ćeš videti koliko će biti odziv.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kome enduro dosadi, a i nesto ne ide u off road a drustvo se rasturi onda R postaje opet aktuelan...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ja koliko vidim, ima da uzmem nekog Stroma ili ako sashac bude dobre volje da se rastane od njegovog fazera, kad mi dosadi ovaj moj CBR... :) R je ok neko vreme, ali kad pocne kicma da boli, nista ne moze da zameni neki dobar touring motor

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

strom je dobar al opet bi ja vise nekog F-a jebem li ga  sta god uzeo ko zna sta me tu ceka.. Al po vama neka realna cena za ok motor R1 2000 godiste koja bi bila ? registrovan itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Brate, likovi su davali u oglase od 1500 do 2500... nema tu pravila. realno taj motor po meni ne vredi vise od 2000 do 2300 max, ali ajde. yamahe su precenjene iz nekog razloga, kvare se kao i svaki drugi ali iz nekog razloga drze cenu.

 

ne znam, nisam pametan. ja se drzim honde tako da mozda i nisam bas kompetentan da dajem strucna misljenja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Vrlo prosto, odeš na polovne automobile i ukucaš željene podatke i vidiš kako se kreću.... defakto R1 tog godišta počinje sa 2000e znači realno staviš svog na 1800-1900 i budeš spreman na dogovore i zamene kada dodje kupac, a doći će sigurno, prihvatiš šta ti nudi i posle kupiš šta ti se sviđa..... 

Svaki polovan motor od nepoznatom prodavca je potencijalna mačka u džaku pa se kupovina oslanja na ono što sam primetiš ili povedeš majstora pa šta obojica skontate....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Zhorz, ako te zanima, ima jedna CBR f3, trazi decko 1400 evra, fiskno, bele boje, sa njom je sve u redu, on je prodaje jer motor ima oko 300 kg, a prodavac, po mojoj proceni, oko 65 kg, pa mu je malo tezi da ga drzi nogama dok stoji i u krivinama, dok na ravnom je kao ladja (njegove reci).. To je jedini razlog prodaje.. Detalje zaista neznam, broj takodje nemam, ali mogu da nabavim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ma to apsolutno nije tacno. F4 ima 168, 1000RR ima 179, SMR ima 191kg. Naravno sve su ovo suve tezine. Treba dodati gorivo i ulje, ali to sve oko 20kg. Nije to GoldWing pa da ima 300/330kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

ma nebih bas toliko stariji motor.. nesto bi novije tipa 2000+ mada jebes sve to drzacu se r-a jedno vreme ipak je sredjen grota :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ako prodaješ motor da bi ga prodao, prodat ćeš ga sigurno ... a ako ga prodaješ samo zato da stoji u oglasniku i moliš boga da ne aniđe kupac, nećeš ga prodati nikad . ;) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Pre 5god sam zvao lika koji je prodavao GSXF, covek sapuce prvih 30ak sekundi, ode u drugu sobu i kaze "druze,iskreno, morao sam da okacim na oglas motor zbog zene, ubija me zbog motora da ga menjam njoj za crveni mali auto. Izvini molim te,ali nemoj da ga kupis". To mi je bio najveci kralj od svih prodavaca,a ako je medju forumasima neka zna da ga ceka minimum 3 piva od mene za iskrenost :)!

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Pre 5god sam zvao lika koji je prodavao GSXF, covek sapuce prvih 30ak sekundi, ode u drugu sobu i kaze "druze,iskreno, morao sam da okacim na oglas motor zbog zene, ubija me zbog motora da ga menjam njoj za crveni mali auto. Izvini molim te,ali nemoj da ga kupis". To mi je bio najveci kralj od svih prodavaca,a ako je medju forumasima neka zna da ga ceka minimum 3 piva od mene za iskrenost :)!

Ja bih otisao kod coveka i rekao mu pred njegovom zenom da to niko nece kupiti i bolje da uziva u istom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Cena registracije za litru je stvarno bezobrazluk. Treba se organizovati neka vrsta protesta, da se zakon koriguje jer ovo nije vise normalno. Drzava bukvalno ne radi nista po pitanju "stimulacije" uvoza motocikala ili da neke olaksice uvedu za vozace motocikala.

 

Svuda u "normalnom" svetu motocikl se vodi kao normalno prevozno sredstvo, samo u Srbiji se i dalje vodi kao luksuz, iz Titovog doba...

 

U Engleskoj je recimo cak i pozeljnije da vozite motocikl ili bicikl, jer se smanjuje guzva (recimo u Londonu), dozvoljeno je da se vozi izmedju traka, ista stvar u Kaliforniji recimo.

 

Kad pogledam malo bolje, skontam koliko mi u stvari zaostajemo za modernim svetom....

 

Elem, da se vratim na temu... Druze, cena je subjektivna stvar. Ja sam vidjao R1 u Novom Sadu cak i za 1500e. kome se zuri za novce, taj spusti cenu drasticno i ode motor vrlo brzo :) Prosek je tu negde oko 2000 do 2500, to godiste koje ti prodajes. Ako mozes da izvuces 2500 za njega, ti si na konju. Ako dobijes 2000, prodao si ga za neku prosecnu cenu, sto opet nije lose ali nije ni dobro :)

Vrti ga malo po oglasima, vidi koliko ljudi hoce da daju novaca, izvuci neku zlatnu sredinu pa vidi jel ti odgovara ta cena.

 

Sta god radio, nemoj samo da lazes u oglasu. Objasni realno stanje motora, ako ima dodatnih ulaganja, napomeni i to. Ne zelis da ti dodje covek, proba motor, vidi da nesto fali, pa te napravi magarcem u tvom dvoristu... Ipak nas nema mnogo (mislim bajkera), ne treba jedni druge da zajebemo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Generalno prodaja ide jako slabo i treba biti strpljiv, pogotovo litre bas zbog registracije koja je stvarno bezobrazno velika.

A druga varijanta je i neka zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa koliko je sad registracija za 'litru'? I kako ide podela za registraciju, do 500, od 500-999, i preko 1000?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja