Jump to content

Moto Zajednica

Razmisljam o promeni motora....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Kako u zadnjih godinu dana nisam presao ni 2000km, a zbog obaveza na dve vikendice nisam u mogucnosti ni vikendom da se provozam kao covek, razmisljam da promenim motor. Posto sada vozim cruisera (honda shadow), razmisljao sam da nadjem motor sa kojim cu moci da se provozam do vikendica, a ponekad da skoknem i na neku ozbiljniju voznju. Za oko su mi zapali sledeci motori, pa bih voleo da cujem i vase predloge ako ih imate: Aprilia Pegaso Trail, KLE 500, Yamaha Tenere 660 i VStrom 650. Svaki ima svoje prednosti i mane.... KLE mi ima najpovoljniju registraciju, Aprilija mi je najlepsa po izgledu, VStrom je naj univerzalniji.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Za motore nisam kadar da ti dajem savete, ali bih možda mogao da ti pomognem u razmišljanju. Nemoj da ti cena registracije odluči da uzmeš manje zadovoljstvo. To je ipak nešto što je jednom u godinu dana i bezveze je da zbog tih 2000RSD (lupio cifru) na godišnjem nivou uzmeš motor koji ti manje leži.

 

Samo iznosim svoje mišljenje, u svakom slučaju motor ćeš kupiti tek kad sam doneseš odluku. Niko ne može umesto tebe :) (iz iskustva ti pričam, u sličnim problemima sam i ja bio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Slazem se u vezi toga sto se tice izbora motora jedino ti sam mozes odluku doneti. U principu svaki je dobar na svoj nacin i svaki ima neke prednosti i mane, a sve zavisi i od toga kako je odrzavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

nisam shvatio zasto prelazis sa kruzera na endurace?

Planira motor i za akanje do i oko vikendice i za neke duže vožnje. Vjerovatno mu Shadow ne odgovara za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Razloga za promenu je nekoliko:

 

1. Prva vikendica mi je u bliyini i maltene sam svaki dan tamo. Idem autom posto је na vecoj uzbrdici. Put je uzak da se ne mogu mimoici sa automobilom koji dolazi iz drugog pravca, a shadowku je jako tesko preterati na travu pored puta. Do prilaza kuci imam i jedan deo koji nije asfaltiran pa je i tu problem sa shadowkom. Veci problem dolazi prilikom povratka, posto kisa sapere sav tucanik na asfalt i onda tek krece akcija.

2. Druga vikendica ima malo pitomiji prilaz (nije na brdu), ali ima zemljani put.....

3. Polozaj sedenja na shadowki mi je "na knap". Imam problema sa donjim delom ledja (ne zbog motora), pa kontam da bi mi vise odgovarao neki vislji motor.

4. Kada vec nemam vremena da se vozam van grada, makar bih da kratke relacije po gradu predjem sa motorom, a shadowka mi nije bas lako upravljiva u gradskoj guzvi.

 

Sto se tice svega ostalog, prezadovoljan sam sa shadowkom. Motor je po mom ukusu. Da imam vise vremena da se vozam i da ne moram da rintam po vikendicama, nikada ne bih ni pomislio na promenu motora. Jos uvek trazim razlog da to ne uradim, ali svakim danom imam sve vise razloga za promenu...

 

Razmisljao sam cak i o Hondi Deauville 700 (zbog polozaja sedenja i kardana), ali opet nisam siguran kako bih se izborio sa tim vikendaskim voznjama. Nikakav offroad me ne interesuje, osim onog koji mi se sam namece (21. vek, naseljeno mesto, nije vikend zona, kompletna infrastruktura, a asfalta nigde)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Razloga za promenu je nekoliko:

 

1. Prva vikendica mi je u bliyini i maltene sam svaki dan tamo. Idem autom posto је na vecoj uzbrdici. Put je uzak da se ne mogu mimoici sa automobilom koji dolazi iz drugog pravca, a shadowku je jako tesko preterati na travu pored puta. Do prilaza kuci imam i jedan deo koji nije asfaltiran pa je i tu problem sa shadowkom. Veci problem dolazi prilikom povratka, posto kisa sapere sav tucanik na asfalt i onda tek krece akcija.

2. Druga vikendica ima malo pitomiji prilaz (nije na brdu), ali ima zemljani put.....

3. Polozaj sedenja na shadowki mi je "na knap". Imam problema sa donjim delom ledja (ne zbog motora), pa kontam da bi mi vise odgovarao neki vislji motor.

4. Kada vec nemam vremena da se vozam van grada, makar bih da kratke relacije po gradu predjem sa motorom, a shadowka mi nije bas lako upravljiva u gradskoj guzvi.

 

Sto se tice svega ostalog, prezadovoljan sam sa shadowkom. Motor je po mom ukusu. Da imam vise vremena da se vozam i da ne moram da rintam po vikendicama, nikada ne bih ni pomislio na promenu motora. Jos uvek trazim razlog da to ne uradim, ali svakim danom imam sve vise razloga za promenu...

 

Razmisljao sam cak i o Hondi Deauville 700 (zbog polozaja sedenja i kardana), ali opet nisam siguran kako bih se izborio sa tim vikendaskim voznjama. Nikakav offroad me ne interesuje, osim onog koji mi se sam namece (21. vek, naseljeno mesto, nije vikend zona, kompletna infrastruktura, a asfalta nigde)...

Ti si promasio smisao zivljenja po svim pitanjima.:):):)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Druže ja imam vikendicu u Rakovcu, imam 500m letnjeg puta koji nije baš savršen i nije ravan ni najmanje, a uzan je... tim delom puta sam vozio i vespu sa 10" točkovima, i stroma i R-a, beverly-ja, bajsom, od auta sa zadnjom vučom (BMW) vukao prikolicu i čamac...put je uzan, ne može se ništa mimoići sa autom, bajs moraš da skloniš sa puta da bi neko prošao.

 

Jednostavno to nije razlog da menjaš motor, ako ti je shadow-ka dosadila uzmi ono šta ti se svidja, ako ti motor leži i navikneš se na njega lako savladaš sve uslove i puteve.

 

pozz!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Jesam promasio smisao zivljenja.... Da ne zivim u stanu, resio bih se svih tih obaveza oko vikendica.... Ovako sam vise kosac nego bajker....

 

Sto se tice shadowke.... Nije mi dosadila. Kako da mi dosadi kada je ni ne vozim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

A da prodaš ti vikendice i da se voziš kao čovek  ;) .

 

Imao sam KLE i mislim da je to motor koji ispunjava tvoje potrebe. Meni je bio super i dobar je za vožnju. 

E sad ukusi su različiti, iskustva takođe.

 

Da li je najbolji od gore navedenih ne znam, ali znam da je sigurno najekonomičniji (registracija, održavanje, potrošnja...), bez da gubiš na nekim karakteristikama. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Vece su sanse da cu imati motor za voznju i motor za vikendicu, nego da cu ikada prodati vikendice. Hitno moram napraviti par klinaca koji ce mi jednog dana skinuti vikendice sa grbace kao sto sam i ja mojima....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pegaso je dosta mali, pa ne znam tvoje proporcije i da li bi mogao da se napakujes na njega.

Kako ja gledam na stvari:

Ako ti treba motor samo do vikendice ozbiljno bih razmislio o Bokilicevoj Yamahi XT660, jer je najsposobnija za off od svih spomenutih a pritom je i jako zahvalna za grad jer je dusu dala za provlacenje, penjanje na ivicnjake itd.

Ako ti treba motor i za vikendicu i za voznje uzeo bih Stroma. Tenera i KLE jesu sposobniji van puta i dobri su to motori, ali sve ostalo je u debelom plusu na strani Stroma ukljucujuci i potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Motor treba da bude univerzalan.... Kada moram na vikendicu da me odveze tamo, a kada zelim na put da me odveze i tamo. Moji gabariti su na strani stroma....187/95....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ili novu Afriku! Razmisli, ili pročitaj temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/112921-africa-twin-crf1000-vs-bmw-gs1200-adventure/page-59 i lako ćeš odlučiti :lol3:

 

Pa i od ove moje "slatke muke" me boli glava, a ne od ove diskusije! :)

 

Videcu da danas ili sutra probam drugarovog stroma.... taman da malo suzim izbor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

OK je Strom, pogotovo za tvoje gabarite, ali uzimajuci sve sto si naveo u obzir, stvarno mislim da krenes i da probas sa necim jeftinijim, laksim i sa manje 'plastike'. Ako ti se dopadne, ako stvarno krenes da ga koristis maksimalno - lako ces zameniti za skuplji, bolji, noviji... ali ako i dalje budes pravio jedva vise od 2000km godisnje, nemoj da ti stoji bzvz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Pa ukoliko se odlucim i promenim motor, pravicu sigurno vise od 2000km godisnje. Ovako mi motor sluzi za voznju samo kada imam slobodnog vremena, a u toj varijanti bi mi sluzio kao svakodnevno prevozno sredstvo. Mislim da sam se definitivno odlucio za stroma. Malopre sam probao koleginog i definitivno je sto se tice gabarita najbolje resenje. Za vikend cu poceti traziti resenje za realizaciju promene. Dobio sam i jednu ponudu za zamenu, ali nisam siguran da je dobra kombinacija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam imao Teneru (doduše 600, ali i nije neka velika razlika u odnosu na 660) i mogu ti reći da je to fantastičan motor za grad i za te predele do i oko vikendice (mislim na blaži off). Neko je već spomenuo, ako imaš mogućnosti, kupi Yamahu 660 i ostavi i Shadow-ku...zabava zagarantovana...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za najmanje novca dobices najbolji motor, Pegasa. E sad ukus, to je bzvz tema. Moj ti je savet ne menjaj motor. Kad se krene tim putem onda nema kraja !!  S obzirom da prelazis 2000km godisnje, cuti i teraj prelepi motor koji imas !!  :staa2:  :stabre:  :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja