Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XV 500 Virago

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Je l' vozio/imao neko/nekad ?  :)  Znači ne 535, nego 500. Zna li neko koliko se razlikuju same mašine, i koliko su retke VX 500 ? Ja sam malo proguglao, al' ne znam baš koliko je verovati ovim bikez-ima i motorcylespec.co.za-ima i tako tima. Recimo za motor koji vozim ni jedan nema tačne podatke, pa verujem da  je slično i sa ostalim ...  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Evo i ja da se zapljunem bas nesto mi se mota po glavi virago 500, prosle godine mi ispred nosa jedan promakao, sad cekam sledeci da naleti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Znači baš su retki. Negde sam naleteo na podatak da se 500 proizvodio samo jedne godine, motocyclespecs kaže 4, e sad, koliko je njima verovati ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- XV 500  je rađen 80tih , kako sam čuo , za neka posebna tržišta , uporedo sa 535 ali sa deklarativnim oznakama zbog smanjenja kubikaže na 494 ccm zbog propisa koji su važili na tim tržištima .

( kod nas bi razlika registracije istog motora zbog manje kubikaže  500:535  bila 6.000 din)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

I ja promašio jednog prošle godine, trebali bi svi delovi da dogovaraju sa 535. Gledajući oglase cena im je za u proseku veća oko 500 eura i kad izračunaš cenu registracije treba da ga voziš blizu 10 godina da bi ti se isplatilo, zato sam kupio 535 jer mi se nije čekalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma ne pitam zbog registracije, hebo 50 eura , nego ima ovde jedan lep, a ne vozi se ... A i na izgled mi se nekako više sviđa, čini mi se da on nema lažni rezervoar kao 535 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Otkud tolika razlika ? Ako je zaista tako, onda mašine sigurno nisu iste ... nisam je doduše još probao, ali verujem da je za neku solo vožnju i/ili laganije jahače i toliko dovoljno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Otkud tolika razlika ? Ako je zaista tako, onda mašine sigurno nisu iste ... nisam je doduše još probao, ali verujem da je za neku solo vožnju i/ili laganije jahače i toliko dovoljno ...

Ne mora da znaci da se razlikuje masina, mogu da se ogranice i preko karbova, elektronike itd, to su niskoturazni motori sa 500cc i 27ks mozes ga drzati na 110-120kmh co dan :)

Ako imas priliku da je uzmes po nekoj povoljnoj ceni pod uslovom da je sve kako treba uzimaj, ako ne prosledi link :D

 

e sad VX500 stariji je izgledao ovako on je imao samo gornji rezervoar, mozda na njega mislis

 

202670914_YamahaXV500KVirago1983-1987.jp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Da, da, baš takva ... mnogo mi se svidža. :takoje: I ono što sam pogledao na ćubu snimaka, rekao bih da bi za mene bila sasvim adekvatna.  ;)

 

Nego kako biste poredili ovu džamahu sa hondom VT500 custom ? Ima jedna ubava ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Moj komšija ima ovakvog VX-a prošle sezone ubio sa njom 6000km nema zamerki, što se VTa 500 tiče imao sam priliku da provozam jednog, tu su veličine, oba motora deluju nekako sićušno ako imaš preko 180cm, pogotovu ako ih npr uporedis sa kawasakijem EN500, VT ima vodeno hlađenje iako ima 2 cilindra ima 4 svećice, ide prilično dobro, oba su kardanci što je dobra stvar, nema održavanja lanca pod uslovom da je kardan u dobrom stanju, što se VTa tiče verujem da su problem delovi obzirom da ih nema baš puno, a po meni ako zalećeš na stariji bajk onda idem na to da bude što prostiji, manje delova, manje glava ima da te boli, generalno volim vazdušare i ne preko 2 cilindra, ako je izmedju ta 2 moj glas ide yamahi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

Ja sam ga vozio 2 g. Super motor za vožnju samo sam ja imao problem sa frajlaufom(250eura) 

Malo pložaj ruku mi nije odgovarao,ali to se može popraviti zamenom guvernala.

a zašto se ne vozi?

možda ima neki ozbiljan problem.

moj je inače imao 46ks.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

http://www.motorcyclistonline.com/yamaha-virago-second-chance-cruiser?src=SOC&dom=fb 

Pogledaj ovde ima li ti šta zanimljivo .  

 

 Inače ,  XV535 , noviji modeli , imaju dva crevima spojena rezervoara :  na ramu 6 lit i ispod sedšta 7,5 lit

stariji modeli imaju lažnjak ispod kojeg je samo filter vazduha.

XV 500 ima samo jedan ali 13,5lit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Lep članak. Hvala za link !  :takoje:

 

Interesantan je razlog restilizacije, tj. promene izgleda. Prva verzija nije bila po ukusu armikanaca, za ono vreme previše napredna ... 

 

Ne znam, meni se baš ta prva više dopada, ova druga mi je previše "čoperasta", nekako kitnjasta ... što je naravno super kad čovek tako voli !  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Neko je bio brz. Vidim da je više nema na oglasima. Bilo bi lepo da prijavi ovde, ako je na forumu, naravno ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Slična je priča i sa ,,najvećim bratom''. Naine, postoji model Virago XV1100 koji je opštepoznat kod nas ali postoji i XV1000.

Drugar mjerka jedan takav pa i mene interesuje da li i koliko su slični, šta od dijelova paše a šta ne itd.

Ako neko ima neka iskustva sa Virago XV1000 molio bih da napiše ovdje, nije preveliki off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Pa ja sa ga pratio preko oglasa ali nisam zvao. Isplati li se kupiti ga? Posto mi se dopada. Mislim u vezi svega dali se isplati. Meni inace ne smeta ta mala kilovataza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Gledao sam jednu pre 10 - 12 godina, jako mi se dopala. Posavetovao se sa starijim i iskusnijim kolegom, samo mi je rekao da je ne uzimam jer je problematicna. To im je bio prvi model koji je pokazao dosta " decijih bolesti " . Sledeci model na kome su te decije bolesti otklonjene je bio Virago 535. Tako mi je i kolega savetovao da se manem ovoga i da uzmem 535 model . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam u fazonu ako budem se nasao za vreme odmora u BGu da pogledam ovaj motor sto je kolega okacio oglas, e sad malo sam skeptican obzirom da je vec dve sezone na oglasima, delova predpostavljam da ima manje nego za 535, kao sto sam vec napisao napred, komsija ima isti ovaj motor, proslu sezonu zavrsio sa 6000km bez jedne intervencije kod njega je cini mi se treca sezona, prezadovoljan je bajkom.  :neznam: ovaj iskreno mi ne deluje ni na slikama da je preterano mazen i pazen, a na slikama obicno deluju dosta bolje nego uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Dve sezone kažeš ? E, ja se onda izvinjavam, učinilo mi se da je ovo ona dovežena iz Austrije, što sam postavio link na prethodnoj strani ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja