Jump to content

Moto Zajednica

Grcka 2016 - Gde sta kako

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

@bocca jooj i ja bi omanuo koju iranku batee давай давай

E od mene je dosta bilo, idem kuci....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Napravio sam rutu:

 

https://drive.google.com/open?id=1SbQl8v5O1tGXegbbq_kC93IJeQg&usp=sharing

 

Kako vam se čini? Nisam baš siguran za deonicu od Skoplja do granice sa Grčkom pošto ima dva opcije.

Bio sam pre 10 dana autom u Kavali,posto zadnjih 6-7 godina idem na more u Grcku i uvek preko Makedonije ovaj put sam za promenu isao preko Bugarske.

 

Mogu da kazem da ako se ide do Tasosa i Kavale i tog dela Grcke, mnogo je bolji,kraci i zanimljiviji put preko Bugarske i to preko Banskog.

A i manji su troskovi jer ne treba zeleni karton, samo vinjeta- 15e za mesec dana, benzin je isto jeftiniji.

 

Autom bi opet isao preko Bugarske a motorom posebno, posto je onaj auto put kroz Makedoniju mnoogo dosadan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Onaj autoput preko bugarske je extra. Malo dosadno od nisa do granice. Ali zato posle sve bolje. Od granice prema sofiji ima sa leve strane radar. Koliko se secam na pola puta. Majmuni klepaju pare. Ali i za to ih napusis pa resena stvar. Dolumenta nikom u ruke i samo vici da su pirati i mafija. Ja se tako izvukoh u ukraini. Po meni je isto mnogo lepsi izbor ici preko bugarske. Makedonija je katastrofa

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam se prekjuce vratio iz Grcke rutom preko istocne Makedonije (Dojran-Strumica-Berovo-Kocani-Kratovo-prelaz na Prohor Pcinjski), i odusevio sam se koliko je lepo za voznju, a totalno prazni putevi, iako su vecina u bas dobrom stanju. Ja sam izvezao sve u danu, ali nisam nesto posebno stajao, a ko ide u Grcku, i da hoce da izbegne autoput, odlicna alternativa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja u utorak krećem ka Stavrosu. Mada smo na sajtu grckainfo našli ok smeštaj u Nea Vrasni na samoj plaži, apartman 50e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja stigao u Stavros, nešli devetokrevetni aparpan, ne koristimo jednu sobu (tri kreveta), sve ok, internet, smeštaj... 35e dan. Inače, iznajmljuju kroserice za vožnju po planini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jel neko išao iz Nea Vrasne,Stavrosa ili Asprovalte na plaže Olimpijada? Vidim na google više plaža,pa me interesuje na koju ići...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Iza Olimpijade imas nekoliko plaza i manje-vise su sve dobre. Prva je odmah ispod tvrdjave bas u nastavku Olimpijade, a ostelih 4-5 krecu podmah posle tvrdjave, s tim sto je na prvu tezak silaz (putic kroz sumu jedno 10-15min). Prilaz na ostale je OK. Meni se posebno dopala plaza Zougla (Dzungla) koja je 4. od Olimpijade. Prilaz je totalno industrial, rusevine nekog postrojenja, ali je plaza fenomenalna. Nekada je bio i bar na plazi, ali sada ga nema, sto se meni posebno dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Stigao sinoć. Bio na većini pomenutih plaža. U zavisnosti ko šta voli, od sitnog sitnog peska, Platani, sitnog peska Olimpijada, sitnog finog šljunka, Nea Vrasna... Ako nekog interesuje, mogu da navedem i cene raznih proizvoda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Girosi 2,5e, sladoledi od 0,5 pa naviše. Ženski deo može da pazari haljinice, tašnice... Sve oko 10e. Kod nas je sve to skuplje 2-4 puta. Što se hrane u prodavnici tiče, mleko 1e,pivo npr Pils Hellas 73centa,tegla majoneza do 2e,voće,povrće nešto skuplje, ali je četvrtkom pijaca u Stavrosu, poneljkom u Asprovalti. Sve je oko 1e,domaće,odličan ukus, lubenica 30centi. Hleb vekna 68 centi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Sva njihova pića slično kao prosle godine. Ali uvozna znatno skuplja. Coca Cola, flašica 90centi,Peja pećko pivi 1,08e, a bilo 65centi. Pice porodične, za one koji manje jedu 7-10e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Sva njihova pića slično kao prosle godine. Ali uvozna znatno skuplja. Coca Cola, flašica 90centi,Peja pećko pivi 1,08e, a bilo 65centi. Pice porodične, za one koji manje jedu 7-10e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

8x0,33 Amstel 5,16 -5,30€ Surak i ja to mlatimo i na plazi u na terasi u apartmanu. Vekna hleba u pekari u Nea Vrasni 0,9€ . Nektarine sam platio evro kila. Vodu placamo 6x1,5l 0,99€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kampovanje na crno je svuda zabranjeno,lokalci prijavljuju,policija tera... Ali na ovim plazama izvan naseljenih mesta u sumicama satora ima na stotine. Jice sam bio na plazi iza Olimpijade,na jednoj od mnogih. Kampera na sve strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

evo da pomenem, na pumpi u Makedoniji sam sreo dvojicu kolega koji su skuterom krenuli na Svetu Goru.

Možda su na forumu, pa ako se prepoznaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I ja sam 3. u povratku na granici Mac-Srb video dva rokera na skuterima,vracaju se. Bili su u trecoj koloni od mene ,pa nisam mogao da ih slija. Prvi nosi na kacigi kamericu. Motori u stvari nisu skuteri. Neki "golaći" su. Na jednom sam video masinu, stublina ja vazdušno hladjena u polozaju ravnom sa asfaltom (kao puh-poni ekspres).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ova dvojica su bila na jednom skuteru. Čudna retka tablica, sada mi je stao mozak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

sad su me drugari malo istripovali sto se tice medjunarodne dozvole 

jedan je danas izvadio a drugi se uspanicio pa oce i on da vadi a ja i dalje mislim da idem bez nje posto kontam da je to jos samo jedan bespotrebni trosak (mozda se varam a mozda i ne)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Bas kao sto je u tekstu navedeno. Ja je uvek imam mada mi nikada nisu trazili. Medjutim drugar je imao manji udes i odmah su mu panduri trazili medjunarodnu.

 

A osiguranja jedva cekaju neki razlog da izbegnu placanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja