Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje oklopa

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

Jednostavno pitanje , da li neko moze da preporuci sredstvo da malo saniram sitne ogrebotine po plastikama na motoru, to su oni plitki zarezi nastali svakodnevnom upotrebom . Da se razumemo , ne mislim na duboke brazde zaparane kljuce I sta ti ja znam.

Ili se to radi obicnom polir pastom za auta?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iz pitanja naslucujem da planiras raditi rucno, ako je tako kupi pakovanje magicnih krpa i na meru 3m polir mleko... Trazi blago abrazivno za skidanje riseva i zavrsno za sjaj... Radi u hladu i polako, ne moras prskati vodom ukoliko radis rucno, parcijalno tj. deo po deo obradjuj...

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

NFS me preduhitrio posto je postavio post dok sam kucao, ali aj svakako da dam i ja komentar.

Poliranje je nauka, tako da ne postoji univerzalan odgovor. Sve zavisi od finisa koji zelis da postignes. Paste za poliranje postoje u puno razlicitih gradacija, tipova i namena.

U svakom slucaju da ne sirim sada pricu bez potrebe. Odgovor na tvoje pitanje je, da, polir pasta za auto ce ti resiti problem posto plastike na motoru iako su plastike, prespricane su prvo prajmerom pa onda bazom i na kraju lakom. Sto znaci da je tebi sitne riseve pretrpeo lak a za poliranje istog je auto polir pasta. Samo vodi racuna pri odabiru paste. Ako su risevi dublji trebace ti pasta jace gradacije. Takve paste obicno imaju oznaku schrach remover. Ako su pak ogrebotina plitke onda neku srednju pastu. Najfinije je polir mleko (pasta u tecnom stanju) ali ti mozda bude previse blaga i ne izvuce sve.

Od pasti koje ces naci u svakoj radnji sa auto kozmetikom mozes da biras uglavnom izmedju Turtle Wax i slicnih koje su ok. Ako ces pak da trazis nesto kvalitetnije probaj da nadjes Meguiars ili Farecla. I to nadji neku srednju gradaciju, recimo Farecla G6. Mleko fine gradacija kod Farecle je G10.

Posto ces raditi rucno, onda varijanta nekoliko magicnih krpa pa polako trljaj deo po deo. Sa polir pastom nikako nemoj namazati ceo motor nego deo po deo. To mazanje se radi sa voskom  koji sluzi za visoki sjaj i zastitu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja