Jump to content

Moto Zajednica

Power comander

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Potreban mi je strucni info..

-cemu sluzi

-princip na kome radi

-kako da proverim dal radi

-servis ili covek koji to popravljja,ugradjuje..

 

konkretno imam ga na motoru,nesto je prikaceno ali ima jos praznih dzekova koji nisu ukopcani..prodavac nije znao da mi objasni svrhu toga a i ja sam laik..evo slike

 

 

post-27463-0-50153800-1465507379.jpg

post-27463-0-97294100-1465507390.jpg

post-27463-0-34093600-1465507424.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Kontrola ubrizgavanja goriva, ukratko :)

 

Mapiranje ubrizgavanja u zavisnosti recimo kakav izduv imas i slicno. Preko kompa mozes sve da podesis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: Aprilia Rsv mille
Pozdrav Opet ja  :)

 

Power Comander je Elektronska Kontrola. Modul koja je prikljucena na serijski ECU u kom se nalazi Mapa sa konjicima koji cekaju Oslobodjenje :)  

kompatibilan utikac omogucava da se montira-instalira u nekoliko minuta bez ikakvih poteskoca. 

On omogucava savrseno uskladivanje sistema za ubrizgavanje na motoru i za nju vezane pribora kao sto su sportske izduvne cevi, filtera za vazduh, itd bez menjanja originalnog ECU-a

povecanje obrtni moment postiže pored optimizacije performansi bez mehanicke intervencije, 

primanje gasa ce biti znacajno poboljsan, 

Druga mapa ubrizgavanja je optimirana u idealnom, za dovod elektricne energije lambda vrednosti. Pre i Posle znatno se vidi na diagramu rezultat A oseti se i u voznji :)

Map se sastoji od nekoliko tabele prikazuje komandi powera informaciju koliko se dodaje ili oduzima na svakom otvaranju gasa.

 

Ocekivanja posle ugradnje Power Comandera,Je vise nego samo Vao! 

direktniji,zesci na gas u bilo kojoj brzini, Optimizacija potrosnje za poboljsanje efikasnosti,bolje performanse...

programiranje na PC ili laptop je moguce i Gotove mape ima na netu za uobicajene izduvnih sistema, kao sto su Akrapovic,Arrov, Leo Vince itd.

Jedan bez drugog ne idu. stim je misljeno (otvoren filter Sport, Agregat mora da ima sistem-ubrizgavanja goriva.I druga mapa koja je za odgovarajuci ?? Model i tu su opet sportski izduvi).

Ako nema sistem ubrizgavanja onda nema ni smisla da se ovaj modul ugradjiva. Ali sistem ubrizgavanja moze u danasnje vreme da se naknadno dogradi na modele koji tu tehnkiku jos nemaju  :)

Ako se samo prikljuci modul bez ikakvih ili vecih podesavanja (Serijska Mapa) moze da se desi da Motor trza u normalnoj voznji i slabije primanje gasa.Dali bolje ide neznam? 

Al u svakom slucaju mesavina je siromasnija i motor se brze greje.

Havarajija agregata??

 

sve ovo sto sam napisao NE znaci da je 100% Tacno i ja gresim dovoljno :P  

 

Moze da se zamisli ubrizgavanje kao sto je crevo za zalivanje,prskanje travnjaka, na kraju ima ventil. Kao prvo Odvrnemo slavinu i u crevo se stvara pritisak. Ipak sve je suvo 

Tek kada otvorimo ventil posprica vodu. Ako je zemlja vrlo suva  Prskamo duže ako je potrebno samo malo vode jos jednom opet ali krace. 

Nase oci su senzori koji detektuju koliko je vlazna zemlja. A mozak koordinira citav rad.

 

Ovde imas tvoj model i program za njega http://www.powercommander.com/Powercommander/Downloads/Default.aspx imas i mape.

Ovako bi mogao da testiras dal je ok

Valjalo bi prostudirati ceo proces pazljivo pa kad dodje onaj osecaj sigurnosti baciti se na posao.

 

ovi momci vise bi ti rekli http://www.mcm-racing.rs/index.html

 

Toliko od mene srecno pozz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Opet hvala puno na odgovoru..

Motor ide kao besan,u svakoj brzini na gasu proklizava..e sad ne znam dal je to takav motor nisam ga vozio do sada pa bi mogao neko ko ima slican da mi kaze..video sam na Navaku da ih ima pa cu popricati sa njima..

Na motoru je Yoshimura i imam neki info da je isao na trke ubrzanja,402m... Videcemo,polako se upoznajemo..

Ako neko ima bilo kakav info bilo bi dobro da podeli sa nama,motor je iz Nisa

 

post-27463-0-90936100-1465634907.jpg

post-27463-0-43835100-1465634928.jpg

post-27463-0-95038600-1465634942.jpg

post-27463-0-40970200-1465634953.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Za to cudo mozes da skidas presete, bukvalno izaberes koji je model motora i on ti ponudi sva moguca podesavanja i modove, pa ga onda ti tjuniras kako ti odgovara. Interesantna sprava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ako se nevaram taj motor je bio ko Saše iz Niša. i ma ga i ovde na forumu, kontaktiraj ga i pitaj sve što te zanima , čovek je motomajstor i verovatno zna motor do tančina. 

 

P.S. Zavidim ti na kupovini  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja