BJBikers Forum: Tattoo - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 53 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Poslednja »
  • Ova tema je zaključana

Tattoo Oceni temu: ***** 1 Glasovi

#21 User is offline   Vladamir 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 2253
  • Učlanio se: 15-March 07
  • LokacijaBliski Istok

Napisao 28 March 2008 - 15:23 PM

I ja sam godinama razmisljao o tetovazi ali sam iz nekih licnih i samo meni jasnih razloga odustao. Bilo kako bilo osecam se obavezan da vam ukazem na jednu jako nezgodnu posledicu tetoviranja. Svi znamo sta je i kako se radi tetovaza i da su te slike cestice boje koje su ostale u telu. E sad koliko vas zna da neko sa tetovazom nemoze da izdrzi snimanje magnetnom rezonancom? Stvar je prosta, prilikom snimanja (nedaj Boze da to bilo kome treba) magnetnom rezonancom cestice boje pod kozom osciliraju i stvaraju nepodnosljiv bol, nesto slicno opekotinama. Bol je toliki da se nemoze izdrzati. E sad sve je to lepo dok si zdrav i netreba ti magnetna rezonanca, ali ako ti zatreba a snimanje istom ide obicno kad su u pitanju ozbiljna zdravstvena stanja i teske bolesti... Zakljucite sami. Samo razmislite pre toga i ne zurite...

Pozdrav svima
1

#22 User is offline   ivicat13 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1257
  • Učlanio se: 07-December 06
  • LokacijaBliski istok
  • Motor:cbr900rr

Napisao 28 March 2008 - 15:37 PM

Crni Vladamire, jesi li ti ozbiljan? Ko planira da se zraci?
Salim se. Meni tvoja prica izgleda nestvarno. Da me ne shvatis pogresno, verujem ti. Nego mi je cudno, jer nigde nisam cuo ili procitao nesto slicno. Ali covek se uci dok je ziv. Predpostavljam da ovo se ovo sto si napisao odnosi na to kada radis magnetnu rezonancu na delu tela gde ti se nalazi tetovaza.
Pozdrav

PS: Istetoviracu "BMW R1200GS"  :D
0

#23 User is offline   Joseph B. 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2621
  • Učlanio se: 02-March 06
  • LokacijaTemerin
  • Motor:625SXC

Napisao 28 March 2008 - 15:41 PM

I ja sam godinama razmisljao o tetovazi ali sam iz nekih licnih i samo meni jasnih razloga odustao. Bilo kako bilo osecam se obavezan da vam ukazem na jednu jako nezgodnu posledicu tetoviranja. Svi znamo sta je i kako se radi tetovaza i da su te slike cestice boje koje su ostale u telu. E sad koliko vas zna da neko sa tetovazom nemoze da izdrzi snimanje magnetnom rezonancom? Stvar je prosta, prilikom snimanja (nedaj Boze da to bilo kome treba) magnetnom rezonancom cestice boje pod kozom osciliraju i stvaraju nepodnosljiv bol, nesto slicno opekotinama. Bol je toliki da se nemoze izdrzati. E sad sve je to lepo dok si zdrav i netreba ti magnetna rezonanca, ali ako ti zatreba a snimanje istom ide obicno kad su u pitanju ozbiljna zdravstvena stanja i teske bolesti... Zakljucite sami. Samo razmislite pre toga i ne zurite...

Pozdrav svima

Ako se dobro secam, gledao sam emisiju Mythbusters na Discovery Channel i rezultat je bio "Myth busted"

Da, citat sa Wikipedia:

There has been concern expressed about the interaction between magnetic resonance imaging (MRI) procedures and tattoo pigments, some of which contain trace metals. Allegedly, the magnetic fields produced by MRI machines could interact with these metal particles, potentially causing burns or distortions in the image. The television show MythBusters tested the theory, and found no interaction between tattoo inks and MRI.

However, research by Shellock and Crues reports adverse reactions to MRI and tattoos in a very small number of cases

0

#24 User is offline   Vladamir 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaBliski Istok

Napisao 28 March 2008 - 15:51 PM

Crni Vladamire, jesi li ti ozbiljan? Ko planira da se zraci?
Salim se. Meni tvoja prica izgleda nestvarno. Da me ne shvatis pogresno, verujem ti. Nego mi je cudno, jer nigde nisam cuo ili procitao nesto slicno. Ali covek se uci dok je ziv. Predpostavljam da ovo se ovo sto si napisao odnosi na to kada radis magnetnu rezonancu na delu tela gde ti se nalazi tetovaza.
Pozdrav

PS: Istetoviracu "BMW R1200GS"  :D

Ako su lagali mene i ja lazem vas sto se magnetne rezonance tice.

P.S.
I ja ako ikad ista istetoviram bice to BMW R1200GS ali preko celog cela!  ;)
0

#25 User is offline   Vladamir 

• Drug član
  • PipPipPip
  • LokacijaBliski Istok

Napisao 28 March 2008 - 15:53 PM

Pozdrav svima

Ako se dobro secam, gledao sam emisiju Mythbusters na Discovery Channel i rezultat je bio "Myth busted"

Da, citat sa Wikipedia:

There has been concern expressed about the interaction between magnetic resonance imaging (MRI) procedures and tattoo pigments, some of which contain trace metals. Allegedly, the magnetic fields produced by MRI machines could interact with these metal particles, potentially causing burns or distortions in the image. The television show MythBusters tested the theory, and found no interaction between tattoo inks and MRI.

However, research by Shellock and Crues reports adverse reactions to MRI and tattoos in a very small number of cases

Verovatno zavisi od tipa boje koja se koristi. U svakom slucaju olaksao sam savest i podelio sa vama informaciju iz najbolje namere. Pa sad svako dalje po svom nahodjenju al razmislite malo pre nego bacite kockice  ;)
0

#26 User is offline   Obelix 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2502
  • Učlanio se: 31-December 06
  • LokacijaBijeljina
  • Motor:ZX 12 R

Napisao 28 March 2008 - 16:56 PM

Pozdrav svima

Da, citat sa Wikipedia:

Verovatno zavisi od tipa boje koja se koristi. U svakom slucaju olaksao sam savest i podelio sa vama informaciju iz najbolje namere. Pa sad svako dalje po svom nahodjenju al razmislite malo pre nego bacite kockice  ;)

Demantovano...gledao sam emisiju,probali su nekoliko farbica.

Šta ste se stisli,što niko ne kači sličice svojih tetovaža ?
0

#27 User is offline   ivicat13 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1257
  • Učlanio se: 07-December 06
  • LokacijaBliski istok
  • Motor:cbr900rr

Napisao 28 March 2008 - 17:53 PM

Evo sada sam naisao na ovo:

Posted Image

izvor

EDIT: Link ne radi. Evo preuzetog teksta i jos slika:
-----------------------------------------
Eye Tattooing
Just when you think you can no longer be shocked by a body modification, along comes the eyeball tattoo

By James Doorne
September 2007

Eyeball tattoo update - more pictures! How did the tattoo work out? - click here! to find out

Yes, the eyeball tattoo. People really are getting their peepers tattooed in more or less the same way that you would get any other part of your body inked.

Along with two of his friends, Pauly Unstoppable and Josh, Shannon Larratt, founder and owner of body-modification website Bmezine.com, had the procedure done about four weeks ago. Although Shannon is heavily modified and said it wasn’t “a big deal”, he did concede to feeling a little trepidation: “I’d much rather a bunch of people had done it before me, but what choice do I have?”

Shannon says they adopted “a really simple, lo-tech approach” to the procedure. His eye was held open, using a forefinger and thumb, as the pigment, which is the exact same type you would use in a regular tattoo, was injected into his eyeball.

“We injected pigment under the top layer of the eye using a syringe, which, to the best of my knowledge, has never been done before, either medically or cosmetically.”

Although that sounds rather dangerous, Shannon is adamant it isn’t: “The eye is very resilient; you can put almost anything in it. Your eye actually is designed to be able to handle contaminants being there.”

And while researching the procedure he found documents dating back to the late 19th century, when it was first offered as a corrective surgery for people with poor sight, and then as a cosmetic practice to change the colour of the eye.

“It’s one of the oldest forms of tattooing,” says Shannon. “There are medical reports on it from that era that are all positive. They basically say it’s safer than regular tattooing. That’s one reason we felt fairly secure moving forward with this – we felt that if they could do it in 1900 and not have any problems then we should be able to do it now.”

And it’s also done on unsighted eyes reasonably often; it’s not uncommon for people who are blind or have various deformities in their iris to have a doctor touch it up with a tattoo.

“But we’re the first three for a very long time that have had it done on sighted eyes, so this is still in the range of a highly experimental procedure, especially with the injection method,” says Shannon, who plans to have more injections done to give the tattoo a more solid appearance, and then
to have the other eye done as well.

We’ll keep in touch with him and let you know how it works out.
-------------------------------------
Posted Image
Posted Image

Tetovaza ocne jabucice!
I sama pomisao na ovo mi je, ufff.

Posto za sada nemam tetovazu, evo nesto sto bih voleo da imam:
Posted Image

PS: Ne tetovazu nego curu  ;)
0

#28 User is offline   darko dav 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1071
  • Učlanio se: 07-March 06
  • LokacijaSVILAJNAC
  • Motor:Honda vfr 750

Napisao 28 March 2008 - 18:03 PM

Evo sada sam naisao na ovo:

Posted Image

izvor

EDIT: Link ne radi. Evo preuzetog teksta i jos slika:
-----------------------------------------
Eye Tattooing
Just when you think you can no longer be shocked by a body modification, along comes the eyeball tattoo

By James Doorne
September 2007

Eyeball tattoo update - more pictures! How did the tattoo work out? - click here! to find out

Yes, the eyeball tattoo. People really are getting their peepers tattooed in more or less the same way that you would get any other part of your body inked.

Along with two of his friends, Pauly Unstoppable and Josh, Shannon Larratt, founder and owner of body-modification website Bmezine.com, had the procedure done about four weeks ago. Although Shannon is heavily modified and said it wasn’t “a big deal”, he did concede to feeling a little trepidation: “I’d much rather a bunch of people had done it before me, but what choice do I have?”

Shannon says they adopted “a really simple, lo-tech approach” to the procedure. His eye was held open, using a forefinger and thumb, as the pigment, which is the exact same type you would use in a regular tattoo, was injected into his eyeball.

“We injected pigment under the top layer of the eye using a syringe, which, to the best of my knowledge, has never been done before, either medically or cosmetically.”

Although that sounds rather dangerous, Shannon is adamant it isn’t: “The eye is very resilient; you can put almost anything in it. Your eye actually is designed to be able to handle contaminants being there.”

And while researching the procedure he found documents dating back to the late 19th century, when it was first offered as a corrective surgery for people with poor sight, and then as a cosmetic practice to change the colour of the eye.

“It’s one of the oldest forms of tattooing,” says Shannon. “There are medical reports on it from that era that are all positive. They basically say it’s safer than regular tattooing. That’s one reason we felt fairly secure moving forward with this – we felt that if they could do it in 1900 and not have any problems then we should be able to do it now.”

And it’s also done on unsighted eyes reasonably often; it’s not uncommon for people who are blind or have various deformities in their iris to have a doctor touch it up with a tattoo.

“But we’re the first three for a very long time that have had it done on sighted eyes, so this is still in the range of a highly experimental procedure, especially with the injection method,” says Shannon, who plans to have more injections done to give the tattoo a more solid appearance, and then
to have the other eye done as well.

We’ll keep in touch with him and let you know how it works out.
-------------------------------------
Posted Image
Posted Image

Tetovaza ocne jabucice!
I sama pomisao na ovo mi je, ufff.

Posto za sada nemam tetovazu, evo nesto sto bih voleo da imam:
Posted Image

PS: Ne tetovazu nego curu  ;)

al me ti ivice uplasi,pa na ovoj zadnjoj fotki,mislim da niko normalan i ne vidi etovazu ;D :D ;)
0

#29 User is offline   GILE84 

• U prolazu
  • Broj Postova: 90
  • Učlanio se: 10-June 07
  • LokacijaKlicevac

Napisao 28 March 2008 - 20:07 PM

lepo lepo a i volem a i imam a i jos cu! ;) ;D
0

#30 User is offline   RS125 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 946
  • Učlanio se: 08-April 07
  • LokacijaVojvodina
  • Motor:Trenutno nista

Napisao 28 March 2008 - 21:21 PM

Posted Image

ja mislim da ovo samo budala,koja nema grama mozga moze da uradi.no comment
0

#31 User is offline   Obelix 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2502
  • Učlanio se: 31-December 06
  • LokacijaBijeljina
  • Motor:ZX 12 R

Napisao 29 March 2008 - 08:13 AM

Vjerovatno mu je mala rekla da voli momke sa plavim očima  :D
0

#32 User is offline   Dr.Bane 

• Drug član
  • Grupa: BJB Vitez
  • Broj Postova: 2683
  • Učlanio se: 21-December 07
  • LokacijaNovi Beograd-blok 61
  • Motor:Kawasaki ZZR 1100 Sprint Pulser 2

Napisao 29 March 2008 - 08:29 AM

Ma ovo je već bolesno
0

#33 User is offline   Abdullah100k 

• IRON WILL
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1816
  • Učlanio se: 20-February 08
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Voleo bih da imam motor

Napisao 29 March 2008 - 14:10 PM

Poslednja je tako dojajna...
Uf Abdullah baciccesh me u plagijatore....
Gas maska rula ;D

Xa xa xa 'fala, 'fala, za to je zahvalan moj vojvodjanski drugar i njegove veste ruke. Bitje toga jos...  ;D ;D ;D ;D ;D

P.S. Sto se tice ovog morona sto se bode u oko... Koliko god da volim tetovaze, ovo je klasican primer besa i frustracije. Covek jednostavno ne zna sta ce sa sobom... Bolje da nadje ribu ili daa... vozi motor  ;D ;D ;D
0

#34 User is offline   gio 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1631
  • Učlanio se: 01-July 07
  • LokacijaNew Now City
  • Motor:Suzuki SV 650 s k1

Napisao 29 March 2008 - 14:39 PM

Bice neshto u skorije vreme dace bog....
0

#35 User is offline   VICTORY 

• U prolazu
  • Broj Postova: 22
  • Učlanio se: 16-April 08
  • LokacijaSMEDEREVO

Napisao 17 April 2008 - 08:49 AM

srb 

Zakači fajl(ove)

• Zakačen fajl  465.jpg (9.85K)
    Broj preuzimanja: 1038

1

#36 User is offline   johnynovak 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 934
  • Učlanio se: 06-August 07
  • LokacijaBeograd

Napisao 17 April 2008 - 14:02 PM

Pozdrav svima

evo ja sam zivi dokaz da MRI iliti magnetna rezonanca ne usrokuje nikakav problem sa tetovazom
jeste da sam snimao desno rame a da mi je tet na levoj plecki ali opet rame mi je snimano iz svakog moguceg ugla
nisam osetio nista na telu jedino ona uzasna buka koja iritira nenormalno pogotovo kad ste unutra nekih sat vremena
tako da ako vidite bajkera koji svetli u mraku znajte da sam ja  ;D ;D ;D

0

#37 User is offline   Abdullah100k 

• IRON WILL
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1816
  • Učlanio se: 20-February 08
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Voleo bih da imam motor

Napisao 17 April 2008 - 15:01 PM

Jooj svaka cast sto se neko setio da ozivi ovu temu, ja sam totalno zaboravio da nakacim jos  fotki... Veceras stizu sare... za drugare...  :D
0

#38 User is offline   Bosi72 

• Svrati ponekad
  • Pip
  • Broj Postova: 198
  • Učlanio se: 04-March 07
  • LokacijaMelburn, Australija
  • Motor:Honda Hornet CB900F 2006

Napisao 17 April 2008 - 15:27 PM

Prvi put sam se susreo sa tetoviranjem, gde drugde nego u JNA.
U wc-u se skupila ekipa, majstor od hemijske olovke napravio tu spravu za bockanje (elektromotorčić, igla, baterija). Međutim šta znam, bilo mi bezveze da se šaram jer nisam znao šta bi da napišem. Ono JNA mi glupo jer nekako sam jedva čekao da se skinem, a i majstor nije bio bog zna kakav sudeći po radovima koje je pravio.

Sledeći put sam se susreo sa time u Skadarliji, kad se krene ka dole pa neki tržni centar sa desne strane. Tu je kao neka radnja bila a u izlogu radovi i cenovnik. Zatim poznanik (Zoća rokabili sa Ceraka) mi pričao kako radi tetovaže, i razmišljao sam se da stavim nešto diskretno 2cm sa 2cm u boji tipa pauk ili srce, međutim sve mi to nekako promicalo.

Najsmešnije mi bilo kada sam video ciganku u 48-ici istetovirana uglavnom muška imena tipa Mile pa preškrabano, pa Dragan pa preškrabano, i tako jedno 5-6 imena.

Šta znam, kao što doktor reče, sad je malo kasno za to, mada ovde viđam ljude pod stare dane se šaraju, ali to me više ne oduševljava.

0

#39 User is offline   yubilly 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1149
  • Učlanio se: 11-January 08
  • LokacijaBijeljina-Ugljevik; RS; BiH
  • Motor:Honda CB500

Napisao 17 April 2008 - 19:16 PM

Ajde da vam pokazem i moju drugu stranu  ;D

Zakači fajl(ove)

0

#40 User is offline   yubilly 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1149
  • Učlanio se: 11-January 08
  • LokacijaBijeljina-Ugljevik; RS; BiH
  • Motor:Honda CB500

Napisao 17 April 2008 - 19:17 PM

ovo je slika 15 sec nakon sto je zavrsena!
0

• 53 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Poslednja »

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users