Jump to content

Moto Zajednica

HJC TR1

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zanima me ova kaciga, za touring. Znam da ima unutrasnji tamni vizir protiv sunca i da nema trkacku kopcu :(

 

Zanima me kakva je sto se tice buke? Cena je prilicno povoljna, oko 120e.

 

spd_20150522150139_b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Dok se ne javi neko od vlasnika, da ti izlozim ono sto sam iskopao na netu posto je i meni bila interesantna.

Ima dosta komentara gde joj se zamera buka, kod nas su dostupne uglavnom tamnije sare, a ono sto me je na kraju definitivno odbilo jeste sto ima samo 2 zvezdice na Sharp testu. http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-tr1

 

Pokretac ove teme: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/111651-doslo-vreme-da-se-menja-kaciga/page-8  je na kraju kupio bas tu kacigu i takodje joj zamerio buku, ali eto mozes da mu pustis pm za vise detalja, verujem da ju je do sada jos bolje istestirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma razmisljam i o FG15 i FG17 ali nikog da navatam za iskustvo. Zanima me prvenstveno  za touring, ne znam kakve su njih dve za tu namenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Ja kupio pre 3 godine onu rpha 10, Lagana, udobna, nije ni bucna, ali originalni pin lock sranje i kaciga je nula za hladno vreme, sve mi glava utrne od zime. Po pravom pljusku je nisam probao.  Posto imam i Shoei x Spirit a i arai rx 7 ova nije u istoj kategoriji (za mene)

Ja vise ne kupujem HJC

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Pa Lalajkov motor i ne moze preko 120 :)

 

Zavisi koliko si zasticen od vazduha na tvom motoru. HJC su prilicno tije, barem FG serija, ali preko 120 nisu bas ako zastita nije dobra kao sto na TDM-u nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Lale, žena mi koristi baš tu TR1 , video si je kada smo bili kod tebe, meni deluje ok. Što se tiče buke nije to ništa što čepovi za uši nemogu rešiti  ;) , mada se moja gospođa nije zalila da joj šušti oko glave a nisam ni primetio da posle vožnje moram glasnije da joj se obraćam  :). Kacigu nosi celu sezonu, unutrašnjost je ostala ista, kao i farba na kacigi (iako je mat crna pa je osetljiva) i viziri.  

 

Ako ti je buka problem možda da pogledaš scorpion exo500 - exo510  mislim da su tiše a nisu mnogo skuplje. 

  

P.S. Ja kacigu nisam probao jer nestajem u XS  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nezgodno pitanje,

 

mozda je za tebe bucno nesto sto meni nije.

 

Imam 193cm i poprilicno strcim iznad vizira, kada zatvorim vizir nije bucna da smeta i odvraca paznju. 

Generalno, finis je super, ne guli se, postava je kvalitetna i lepo opsivena, vizir dobar, mehanizam takodje, ventilacija ODLICNA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se, jedino sto nije mnogo skuplja. 

 

Ono sto ja zelim je da nije (previse) bucna vizir za sunce je pozeljan kao i trkacka kopca. Fg17 nema suncani vizir, ali ima trkacku kopcu.

 

Od svih kaciga koje sam imao prilike da probam, prema obliku glave (duguljast) mi najvise odgovara HJC. Voleo bih da imam veci izbor, ali to je sto je. Sa drugim kacigama mogu da jedem a da ne skidam kacigu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

EXO 510...

Posjedujem i vjerujem da je najbolja kaciga za dati novac...

Sunčani vizir, Air-fit sistem, postava odlična, ventilacija ludilo... (otvor na bradi plus tri na gornjoj strani)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Dok ne probaš pojma nemaš, k'o ni sam...

 

P.S. moja glava je sve osim okrugla, i kaciga na njoj kao salivena.
Cijelim obimom glave osjetim prisustvo postave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ајде га *еби ако ја знам каквог је облика моја тинтара.

Ти описни придеви ми никако не иду :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Zena ima TR1, ali to joj je prva kaciga pa ne znam koliko je merodavno. U svakom slucaju ne buni se.

 

FG15 je super, malo bolja od FG14. Nije bucna. Po gradu su katastrofa zbog debele postave. FG17 je kupio ortak i ne buni se, mada uvek vozi motore gde si prilicno zasticen od vetra ili koji ne idu brze od 120 :D

 

Ja sam za sada imao samo Nolan, Caberg i HJC kacige. HJC mi definitivno ostaje omiljena od tih brendova.

 

Ne vidim zasto je toliko bitna sportska kopca? Ali suncani vizir je po meni fenomenalna stvar, kao i pin lock. Bez toga ne vredi kupovati kacigu osim ako bas neko nije zaljubljenik nekog specificnog modela koji to nema ili trazi za specificnu namenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Mislim da najskuplje varijante TR1 kostaju oko 150, ali ovo je mozda bolji izbor kome ne smeta jednobojna varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Evo da se javim i ja... kao neko ko ima TR1. Evo ovako... kacigu imam par meseci (tek) ali sam je isprobao u skoro svim uslovima. Zakljucak je sledeci: Kaciga ima fenomenalnu ventilaciju (meni je to vrlo bitno jer se jako znojim), u gradu buka i nije toliko strasna ali je zato na otvorenom veliki problem. Doduse nisam probao da zatvorim luftere i da spustim vizir do kraja. Suncani vizir je odlicna stvar i moram priznati da neku veliku razliku u tezini u odnosu na kacigu bez vizira nisam primetio. Za vangradsku voznju kaciga je vrlo udobna... lepo legne na glavu i ne zamara. Pinlock jos uvek nisam dokupio ali planiram. Sve u svemu ja sam vrlo zadovoljan pogotovo sto za te pare ne moze bolje. Ako ima nekih pitanja tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dobro, gde u Srbiji mogu da probam ili kupim ovu kacigu? Deluje bas OK

 

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja