Jump to content

Moto Zajednica

Prava kilometraza ili ne? TDM 850 4tx '99. god...

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sto neko vec rece da ne treba velika pamet i razmisljanje kad vidis u nasim Oglasima motor ili auto recimo 2005. godiste za napr. 2500E tek uvezen i sve placeno do registracije, a napolju po oglasima ne mozes naci "takav isti" ispod 3500E onda to ocito nesto ne stima.  ;)  Znam da napolju ima nasih ljudi koji se bave samo kupoprodajom vozila, sjede i prate sve moguce Oglase i kupuju vozila za preprodaju, gdje nalaze i vozila koja su oduzeta od starne banaka ili poreskih uprava za`rad dugova vlasnika i takva vozila kupuju za smjesne novce, ali su takva vozila i ovdje skupa.  :) Evo primjer od skora kad sam isao za Beograd i na jednom sleperu-auto vozu RS registracije natovareno "brdo" automobila i skutera, ali svaki automobil ostece-udaren sa neke strane, a za mjesec dana ce se pojaviti uglancan u nekom od Oglasa sa vec poznatim profanisanim tekstom za prodaju i primamljivom cijenom.  :dil:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Čovek nije pitao za mišljenje o njegovom motoru i da li neko zna nekog ko je video da je neko kupio auto kome je vracana kilometraza, već kako se na tom modelu procenjuje kilometraza

Kao sto je marka lanca iz prve ugradnje, koji su diskovi i slično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Čovek nije pitao za mišljenje o njegovom motoru i da li neko zna nekog ko je video da je neko kupio auto kome je vracana kilometraza, već kako se na tom modelu procenjuje kilometraza

Kao sto je marka lanca iz prve ugradnje, koji su diskovi i slično

Upravo tako... Interesuje me prva ugradnja potrosnih delova na TDM 850 '99.god, kao sto su diskovi, lanac, lancanici... da li je to sve markirano ili mozda bez naziva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Ljudi moji ne budite naivni. Stranci vracaju i muljaju sa kilometrima kao i ovde sto se radi.

Pa ko moze da veruje da je neko kupio motor da bi sa njim presao 20.000 za pet godina i onda ga dao budzasto?

 

Zato nikada nisam kupio polovni motor niti auto u svom zivotu. Zelim da sam razradim motor, zelim da znam koliko je stvarno presao, da budem siguran da je to to sto pise u servisnoj knjizici. 

 

Recimo, 2008. kupim nov SUV, predjem te godine sa njim 32.000 km. 

2009 u aprilu odem u Yamahu i kupim x-city 250, razradim predjem 1000 km za 4 dana, uradim prvi servis, odem do herceg-novog, vratim se i do Avgusta predjem 8.000km. Tada odem u Eurosumar i kupim DL650A. Predjem za godinu dana 25.000, a na pola sezone 2011, na 36.000km mu zamenim lanac i lancanike. 2013 sam imao na njemu 60.000 km. i parkirao sam ga jer sam imao problem za zglobovima i tako je stojao u garazi godinu i po. Prodam ga (bez vracanja kilometraze) prvom kupcu koji je dosao za 3.300 E prosle godine. Prva ugradnja akumulator, diskovi sve ko iz fabrike osim plocica. Motor ko nov. Covek kaze pa tvoji motori izgledaju kao novi, a toliko su presli. Nisu gume na drzacima za noge potrosene ni malo, ni, rucke, ni sediste, jos stoje one fabricke nalepnice. Inace nudili su mi da za 2000 din vrate na 17.000 km... haha. I to rade svaki put kad motor menja vlasnika. Pa sto niste dosli da vidite stroma koji je stvarno presao 60.000km... to je ko nov motor. Ovo sa oglasa je preslo po 350.000km. Sva sreca da su te japanske masine takve da mogu da predju ko zna koliko jos. Inace bi se to raspadalo po nasim drumovima. Prosle godine kupim Versysa 1000 i naravno za tri meseca napravim 10.000km, i to nisam imao bas vremena da ga vozim zbog posla. Ove godine sam vec napravio 3.500 i verovatno ako Bog da jos jedno 20.000km. I kad ga budem prodavao za godinu dve ako zdravlje posluzi, bice na njemu ako Bog da jedno 60.000km i izgledace kao da je juce isteran oz salona.

 

Ljudi koji kupuju nova vozila imaju uglavnom i mogucnosti da se voze i putuju sa njima. Zato prelaze i vece kilometraze nego sto ljudi misle. Sreca je da takvi ljudi uglavnom mogu da i odrzavaju ta nova vozila po knjizi. Na kraju i moras tako da ne bi izgubio garanciju.

Tako da zaboravite na te kilometraze koje se vuku po oglasima. Mnogo je vaznije kako je odrzavan, razradjen i kako je vozen. kupujte od ljudi koje znate i verujte svojim ocima i stanju motora a ne satu.

 

Eto moj skromni doprinos toj vecitoj temi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kupio si ovakvog lepotana i ti proveravas da li je kilometraza na njemu prava.. Ejj kukala ti majka :lol:

Ova druga verzija TDM-a 850 (sa kockastim farovima) koju ti imas mi se stvarno svidja i na izgled mi je mozda i lepsa od naredne 900 serije.

Stvarno lep motor, u zdravlju da ga vozis, a za motor ne brini jos nisam cuo da je TDM nekome zakucao ili stao :takoje:

P.S Suvo nesto, trebala bi ovakva prinova da se zalije.. Nije da se meni pije, nego da te ne bije maler :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Kupio si ovakvog lepotana i ti proveravas da li je kilometraza na njemu prava.. Ejj kukala ti majka :lol:

Ova druga verzija TDM-a 850 (sa kockastim farovima) koju ti imas mi se stvarno svidja i na izgled mi je mozda i lepsa od naredne 900 serije.

Stvarno lep motor, u zdravlju da ga vozis, a za motor ne brini jos nisam cuo da je TDM nekome zakucao ili stao :takoje:

P.S Suvo nesto, trebala bi ovakva prinova da se zalije.. Nije da se meni pije, nego da te ne bije maler :D

Hvala drugar, naravno da to treba da se zalije pa eto, Boze zdravlje na nekom skupu da se vidimo i da popijemo kao ljudi :):sampion: Iskreno i meni je na izgled malo lepsi ovaj od 900, ali cisto estetski, mada je i to stvar ukusa, a kazu da je 900 neuporedivo bolji gotovo u svakom segmentu...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ako si ovaj motor uzeo u Vrbasu, kod Kukavice, uvoz CH... Samo nakreni kapu i uzivaj. Dosta njegovih musterija znam, tu ubrajam i sebe, svi su prezadovoljni! Nema u Srbiji nikog sa losim iskustvom,covek vozi i zna sta da gleda kad ih gore uzima.

Nisam kod njega, uzeo sam kod Dejana iz Subotice (Motosudejan.com) i stvarno imam dobrog iskustva sa njim, cak smo u cenu i dogovorili da mi motor dotera do kuce. a inace motor nisam ni gledao uzivo, vec preko slika samo tj preko oglasa, i pozvao coveka, dogovorili se, doterao mi motor i ... ja prezadovoljan :) tako da eto... od mene, svaka preporuka za njega  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Nemoj me mnogo slusati, znam da budem cepidlaka. ;)

Kako sam gledao slike, nema tegice na kormanu, fali macije oko na repu sto Svajcarci sigurno imaju, na levom bubregu fali nalepnica...

 

Ako te bas interesuje stanje, poskidaj platike, proveri godiste na njima i ostalim plastikama, pogledaj DOT na gumama,....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Nemoj me mnogo slusati, znam da budem cepidlaka. ;)

Kako sam gledao slike, nema tegice na kormanu, fali macije oko na repu sto Svajcarci sigurno imaju, na levom bubregu fali nalepnica...

Ako te bas interesuje stanje, poskidaj platike, proveri godiste na njima i ostalim plastikama, pogledaj DOT na gumama,....

Ma ok, svacije misljenje i sugestija su mi dobro dosli, zato sam i tu... Tegice nema jer ima grejace rucki koji su naknadno ugradjeni, e sad ako su mogli da se vrate, a nisu, to ne znam... Za nalepnicu na levom bubregu, hm, ne znam na koju mislis? Na obe strane ima simetricne i iste, originalne, koliko sam ja video... a gume su poslednja nedelja 2012, tako da mogu jos da teraju, mada ih imam u planu menjati, ali necu jos jer su u dobrom stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

 

Nemoj me mnogo slusati, znam da budem cepidlaka. ;)

Kako sam gledao slike, nema tegice na kormanu, fali macije oko na repu sto Svajcarci sigurno imaju, na levom bubregu fali nalepnica...

Ako te bas interesuje stanje, poskidaj platike, proveri godiste na njima i ostalim plastikama, pogledaj DOT na gumama,....

Ma ok, svacije misljenje i sugestija su mi dobro dosli, zato sam i tu... Tegice nema jer ima grejace rucki koji su naknadno ugradjeni, e sad ako su mogli da se vrate, a nisu, to ne znam... Za nalepnicu na levom bubregu, hm, ne znam na koju mislis? Na obe strane ima simetricne i iste, originalne, koliko sam ja video... a gume su poslednja nedelja 2012, tako da mogu jos da teraju, mada ih imam u planu menjati, ali necu jos jer su u dobrom stanju...

 

Nasao sam mesto gde je trebala da bude nalepnica i hvala ti na tom zapazanju ( i dalje mi nije jasno kako mi je to promaklo), tako da sam skoknuo danas do obliznje stamparije, uradili mi istu, tako da sam odmah posle toga opleo nekih 100 km, cisto da vidim da li ce to da drzi hehe i za sada sve stima :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja