Jump to content

Moto Zajednica

Ostvarenje sna - Nordcapp

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Jeste da nisi stigao do tačke do koje si mislio, i vjerujem da si mnogo bio sje.an zbog toga..Ali čovječe, sjeo si na motor i razgulio do Švedske, daleko je to od poraza :takoje: :takoje: :takoje:  E a i zašto si prodao motor, u čemu te je razočarao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Jeste da nisi stigao do tačke do koje si mislio, i vjerujem da si mnogo bio sje.an zbog toga..Ali čovječe, sjeo si na motor i razgulio do Švedske, daleko je to od poraza :takoje: :takoje: :takoje:  E a i zašto si prodao motor, u čemu te je razočarao ?

Motor kao motor je super, medjutim meni nije bio odgovarajuci za ovaj put, najvise zbog polozaja nogu (otpala su mi kolena). Definitivno je za vozace malo manjih gabarita, ja sam 192 cm i 110+ kg, i posle par dana voznje nisam mogao da ispravim noge uvece, a i zastita od vetra u onakvim uslovima, nije postojala. Sve ostalo za preporuku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

 

Izvinjavam se zbog propusta, valjda mi je bilo tesko da priznam poraz za ovu sezonu. Elem, na put sam krenuo 07.06.

Nadam se da ce biti kakvog-takvog putopisa sa putovanja koje si ostvario. Sigurno ima slika i lepo bi bilo videti ih.

 

Vise srece sledeci put!

 

Lalajko, hvala na podrsci! Na zalost, slika nema, planirao sam da slikam dolazak na cilj, a i sa pisanjem nisam bas najvestiji. Popravicu sledece godine, obecavam  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kao i ti, slicno sam i ja svoju avanturu zavrsio. Ja sam isto tako krenuo 8 juna na slican duzi put. Bio sam 17 dana i napravio oko 6200km. Krenuo sam za Skandinaviju, ali okolo okolo naokolo. Hteo sam da idem za Norvesku. Isao sam Sam preko Luksemburga, Belgije i Holandije. Od 17 dana, mislim da samo 2-3 dana nije bilo kise, ali je bilo jako hladno. Vreme se menjalo iz sata u sat. Stalno sam gledao u vremenske aplikacije i video sam da je cela Evropa u tom perijodu imala jako lose vreme. Bio sam u Danskoj gde sam odlucio da mi nema vise svrhe ici dalje zbog ogromnih kisa i vetrova. Nema  mi tu vise uzivanja kada su velike kise i hladnoca. Postalo mi je opterecenje, jer sam samo gledao da mi se nista lose ne desi, a bilo je par jako rizicnih situacija. Ima prelepih mesta kroz koje sam prosao u Danskoj, ali zbog loseg vremena i Kise, nisam mogao ni da pravim pauzu niti bilo sta da slikam. Da me neko pogresno ne shvati, vozio sam ja i ranije po hladnoci i kisi, nisam od secera, ali prosto vise nisam video svrhu daljeg puta, jer putovanje treba da mi je uzivanje, a ne svakodnevno mucenje, jos pogotovo sto sam sam putovao. Kada dodje hladnije vreme, moram sesti da napisem neki putopis o mojoj avanturi :)

13612275_10208474097161970_2014568305006

13590451_10208474098562005_4203479868436

13620144_10208474147923239_4446616084256

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

Jeste da nisi stigao do tačke do koje si mislio, i vjerujem da si mnogo bio sje.an zbog toga..Ali čovječe, sjeo si na motor i razgulio do Švedske, daleko je to od poraza :takoje: :takoje: :takoje:  E a i zašto si prodao motor, u čemu te je razočarao ?

Motor kao motor je super, medjutim meni nije bio odgovarajuci za ovaj put, najvise zbog polozaja nogu (otpala su mi kolena). Definitivno je za vozace malo manjih gabarita, ja sam 192 cm i 110+ kg, i posle par dana voznje nisam mogao da ispravim noge uvece, a i zastita od vetra u onakvim uslovima, nije postojala. Sve ostalo za preporuku!

 

Jel si vozio r1200rt? Ne znam sta dalje uzeti a da ti bude udobnije od njega? Mozda jedino na gs da predjes ali da napravis neko vislje sediste, tad ne bi trebalo da imas problema sa kolenima. Inace, nekad bas nece da ide, uradio si najpametniju stvar, ne vredi silovati kad ne ide...

 

Ja uvek bezim sa severa na jug, ne bi me gore niko naterao da idem, samo juzno prema suncu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

 

 

Jeste da nisi stigao do tačke do koje si mislio, i vjerujem da si mnogo bio sje.an zbog toga..Ali čovječe, sjeo si na motor i razgulio do Švedske, daleko je to od poraza :takoje: :takoje: :takoje:  E a i zašto si prodao motor, u čemu te je razočarao ?

Motor kao motor je super, medjutim meni nije bio odgovarajuci za ovaj put, najvise zbog polozaja nogu (otpala su mi kolena). Definitivno je za vozace malo manjih gabarita, ja sam 192 cm i 110+ kg, i posle par dana voznje nisam mogao da ispravim noge uvece, a i zastita od vetra u onakvim uslovima, nije postojala. Sve ostalo za preporuku!

 

Jel si vozio r1200rt? Ne znam sta dalje uzeti a da ti bude udobnije od njega? Mozda jedino na gs da predjes ali da napravis neko vislje sediste, tad ne bi trebalo da imas problema sa kolenima. Inace, nekad bas nece da ide, uradio si najpametniju stvar, ne vredi silovati kad ne ide...

 

Ja uvek bezim sa severa na jug, ne bi me gore niko naterao da idem, samo juzno prema suncu..

 

Ne, njega sam uzeo pre dve nedelje. Isao sam sa r1100s, odlican motor, ali ne za ovakve uslove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

@ caponord & K_A_W_A

Previse ste razmazeni. :D

Salu na stranu, krenuo sam i ja tim putem pocetkom jula ali ne bas do Norveske, nego je ruta bila Prag-Berlin-Amsterdam-Alpi. I bukvalno je ruta bila isplanirana tako da se bezi od oblaka koji je tad picio kroz Evropu. Na kraju me je stiglo na italijanskim alpima, ali sva sreca pa je more bilo blizu. I to me je uhvatilo pred mrak u nekom selu ispod Stelvia, morao sam da spavam u satoru po onom kijametu i hladnoci na vrh cuke. I cela ta zajebancija sa devojkom na  z750gs -u.  :na_glavi:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja