Jump to content

Moto Zajednica

Ostvarenje sna - Nordcapp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Pozdrav svima.

Kao sto sam naslov kaze, odvazio sam se da ovog leta krenem na put koji sam sebi zacrtao jos ko zna kad,ali uvek se nesto isprecilo... Plan je da krenem oko 15.06. i do Stockholma imam obezbedjen smestaj. Kako je ideja osvojiti polarnu kapu, ne razmisljam o, kako svi koji su isli kazu, lepsem putu kroz Norvesku, nego pravo do vrha. Krecem iz Beograda, a zavrsetak puta ce biti u Regensburgu, Nemacka. Potrebni su mi provereni saveti o ucestalosti benzinskih pumpi kroz Norvesku, deo od granice sa Finskom, kao i o mestima za snabdevanje na tom delu puta- te informacije nisam znao naci ni na jednom meni dostupnom izvoru. 

Planiram da idem na BMW-u R1100s, koji je u ovom trenutku kompletno servisiran i kako majstor kaze, spreman za put oko sveta. Kao sto rekoh, svaka informacija je dobro dosla, jos malo pa se krece!  :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisam isao skroz gore, ostao sam na Baltiku. Do i kroz Poljsku je sve standardno kao i kod nas, ne koriste EUR. Kroz Estoniju i Finsku imaju dosta samousluznih pumpi, placa se karticama. Finska je osetno skuplja po svemu.

 

Srecno.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Pozdrav ,

 

Ja sam proslog leta isao od Osla do Nordcappa, pa nazad preko Finske i Svedske do Kopenhagena ~ 5200km total.

 

Napisacu detaljnije , samo da iskopam gde sam sacuvao putopis, već sam postovao ali na drugom forumu.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ako ti nije teško pročitaj moja dva putovanja na Nordkapp u jednom putopisu. Ako ti neka informacija nedostaje, slobodno pitaj

Svakako nemoj propustiti Norvešku. Vožnja preko Finske je meni bila dosadna

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/91501-skandinavija-2013/?hl=nordkapp#entry1471686

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Koliko dana imas?

 

Sad vidim da sam isao manje vise istu turu kao Nemo, da ne ponavljam, i potpuno se slazem, ne propustaj Norvesku, Finska je dosadna kao i delovi Svedske.

 

Preporucujem da ides putem FV17 koliko kod je to moguce, a E6 tek kad moras i na krajnjem severu gde prakticno i nije autoput vec regionalni.

 

Pumpa ima svuda u Norveskoj, manje u tom delu Finske (nije problem) , Svedska je isto ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Imam svo vreme ovog sveta  :) . Jedini problem koji imam je zdravlje, a posto sam resio da idem sam, trebalo bi da se drzim koliko toliko urbane sredine. Zato je moja odluka da idem najkracim putem do tamo, a tako se i vratim do Nemacke,gde bi trebalo da zavrsim putovanje. Po trenutnom testiranju, full natovaren, tempo od 100-140 km/h, mogu da predjem 220-240 km, zato mi je vazno da znam ucestalost pumpi. Ponecu i kese za gorivo, ali bi vise voleo da ih ne koristim. Takodje, ako neko zna trenutne cene goriva za Norvesku, Svedsku i Finsku, bilo bi od pomoci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Norveska je naseljena sve do Nordcappa i nema brige za pumpe i ostalo. Finska je potpuno pusta u tom delu i tamo je verovatno veci rizik ako nesto zatreba. Svedska je vise naseljena od Finske u tom delu. Statoil ima svuda, i dobar je za predah , hranu i sta zatreba. Ja sam isao sa r1200gsa , pa mi benzin nije bio problem, moji prijatelji su isli sa gs700 i yamaha tracer, i nisu nikada imali situaciju da nema pumpe.

 

Taj tempo je nerealan za Norvesku, ali je tamo voznja prilicno opustena, ja sam prelazio oko ~550km dnevno bez problema.

 

Takodje, preporucio bih hotele sa doruckom (recimo lanac Thon je ok), hrana je jako skupa po prodavnicama, hotel na kraju ispadne isto ili malo skluplje od kamp varijante, a comfor je neuporediv (moje iskustvo) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Ako ti nije teško pročitaj moja dva putovanja na Nordkapp u jednom putopisu. Ako ti neka informacija nedostaje, slobodno pitaj

Svakako nemoj propustiti Norvešku. Vožnja preko Finske je meni bila dosadna

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/91501-skandinavija-2013/?hl=nordkapp#entry1471686

Procitao sam putopis u jednom dahu i odusevljen sam! Ja, na zalost, nemam toliko dara za pisanje i foto, ali se nadam da cu moci malkice da doprinesem ukupnoj slici poduhvata. Hvala jos jednom na divnom i korisnom stivu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

 

Takodje, preporucio bih hotele sa doruckom (recimo lanac Thon je ok), hrana je jako skupa po prodavnicama, hotel na kraju ispadne isto ili malo skluplje od kamp varijante, a comfor je neuporediv (moje iskustvo) .

 

Moje iskustvo je suprotno tvome.

 

Svakako je jeftinije noćiti u drvenim kučicama (Hytte) nego u hotelu, a hrana po prodavnicama nije skupa u poređenju sa restoranima i hotelima. Kampovi sa hytte opremljeni su relativno visokim komforom (WC, tuševi, praone...).

Nije loša ideja poneti nešto hrane sa sobom, a u prodavnicama kupovati ono za usput (hleb, pivo, voće...). 

 

Što se goriva tiče, nema problema. Pumpe su na 50-100 km sigurno. Ja sam samo jednom imao poteškoće prilikom sipanja pošto je pumpa bila automatska i potrajalo je neko vreme, da sam shvatio proceduru plaćanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

 

 

Takodje, preporucio bih hotele sa doruckom (recimo lanac Thon je ok), hrana je jako skupa po prodavnicama, hotel na kraju ispadne isto ili malo skluplje od kamp varijante, a comfor je neuporediv (moje iskustvo) .

 

Moje iskustvo je suprotno tvome.

 

Svakako je jeftinije noćiti u drvenim kučicama (Hytte) nego u hotelu, a hrana po prodavnicama nije skupa u poređenju sa restoranima i hotelima. Kampovi sa hytte opremljeni su relativno visokim komforom (WC, tuševi, praone...).

Nije loša ideja poneti nešto hrane sa sobom, a u prodavnicama kupovati ono za usput (hleb, pivo, voće...). 

 

Što se goriva tiče, nema problema. Pumpe su na 50-100 km sigurno. Ja sam samo jednom imao poteškoće prilikom sipanja pošto je pumpa bila automatska i potrajalo je neko vreme, da sam shvatio proceduru plaćanja.

 

 

Posle celodnevnog istrazivanja, mislim da ce mi igrati hotelski smestaj, jer su cene od 50-75e sa doruckom. Uzevsi u obzir da do Stokholma nemam trosak hrane i smestaja, trosak mi je sasvim prihvatljiv. Iz putopisa vidim da ste nasli smestaj na nekih 25-30km od Nordcapp-a, pa me interesuje imas li neku web adresu istog, da pokusam da i tu rezervisem smestaj.  Ako nije neki problem, odaj mi tajnu procedure placanja goriva na samousluznim pumpama, da ne stojim kao lud pred istom  :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

15.06. Nije to malo rano ?

 

U svakom slucaju sretan put.

 

Mislim da je Nordcap na listi vecine "avanturista" prije nego odapnu :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

15.06. Nije to malo rano ?

 

U svakom slucaju sretan put.

 

Mislim da je Nordcap na listi vecine "avanturista" prije nego odapnu :jee:

Nadam se da nije, vremenska prognoza nije strasna. Hvala, zbog toga i zurim  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

 

 

 

Takodje, preporucio bih hotele sa doruckom (recimo lanac Thon je ok), hrana je jako skupa po prodavnicama, hotel na kraju ispadne isto ili malo skluplje od kamp varijante, a comfor je neuporediv (moje iskustvo) .

 

Moje iskustvo je suprotno tvome.

 

Svakako je jeftinije noćiti u drvenim kučicama (Hytte) nego u hotelu, a hrana po prodavnicama nije skupa u poređenju sa restoranima i hotelima. Kampovi sa hytte opremljeni su relativno visokim komforom (WC, tuševi, praone...).

Nije loša ideja poneti nešto hrane sa sobom, a u prodavnicama kupovati ono za usput (hleb, pivo, voće...). 

 

Što se goriva tiče, nema problema. Pumpe su na 50-100 km sigurno. Ja sam samo jednom imao poteškoće prilikom sipanja pošto je pumpa bila automatska i potrajalo je neko vreme, da sam shvatio proceduru plaćanja.

 

 

Posle celodnevnog istrazivanja, mislim da ce mi igrati hotelski smestaj, jer su cene od 50-75e sa doruckom. Uzevsi u obzir da do Stokholma nemam trosak hrane i smestaja, trosak mi je sasvim prihvatljiv. Iz putopisa vidim da ste nasli smestaj na nekih 25-30km od Nordcapp-a, pa me interesuje imas li neku web adresu istog, da pokusam da i tu rezervisem smestaj.  Ako nije neki problem, odaj mi tajnu procedure placanja goriva na samousluznim pumpama, da ne stojim kao lud pred istom  :) .

 

 

Ja sam ostao u :

 

Skaidi Hotel, Kvalsund, Skaidi, 9620, Norway

 

Pumpe: kreditna kartica i to je to , mozda ima automat sa strane koji pokriva sve , izabere se broj gde tacno punis i to je to, mislim da uvek ima opcija za engleski.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

 

 

Takodje, preporucio bih hotele sa doruckom (recimo lanac Thon je ok), hrana je jako skupa po prodavnicama, hotel na kraju ispadne isto ili malo skluplje od kamp varijante, a comfor je neuporediv (moje iskustvo) .

 

Moje iskustvo je suprotno tvome.

 

Svakako je jeftinije noćiti u drvenim kučicama (Hytte) nego u hotelu, a hrana po prodavnicama nije skupa u poređenju sa restoranima i hotelima. Kampovi sa hytte opremljeni su relativno visokim komforom (WC, tuševi, praone...).

Nije loša ideja poneti nešto hrane sa sobom, a u prodavnicama kupovati ono za usput (hleb, pivo, voće...). 

 

Što se goriva tiče, nema problema. Pumpe su na 50-100 km sigurno. Ja sam samo jednom imao poteškoće prilikom sipanja pošto je pumpa bila automatska i potrajalo je neko vreme, da sam shvatio proceduru plaćanja.

 

 

Eto, ispalo nam drugacije. Ne pokusavam da kazem da je jeftinije ici u hotel. Ja sam racunao ukupan trosak , kucica + hrana + negde je sve posebno + posteljina + peskir + tus + sta god, + uposte cimanje po prodavnicama i cela logistika posle celog dana na motoru, i lepo je ujutro imati spreman dorucak. Meni je negde ispalo isto a negde neznato skuplje pa sam birao hotel.

 

Samo sam jednom usao u prodavnicu i za taj jedan obrok sam potrosio vise nego za tipican burger usput negde.

 

Inace Hytte su super, ima ih na fenomenalnim lokacijama , sa fantasticnim pogledom i okruzenjem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav iz Svedske. Cijena bezolovnog ovde je izmedju 10 i 12 kruna zavisi od benzinske do benzinske. Eto....nadam se da sam ti pomogao bar malo :)

 

Skickat från min SM-N910F via Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Puno hvala, ovo je jedna od vaznijih informacija iz prve ruke, koja mi pomaze oko matematike :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Gorivo je trenutno 12.5 - 13 kruna sto je ca 1.4 eura, nije bas popularna cijena, mada cesto varira. Ako ides Malmö- Stockholm autoputem proci ces blizu mene 25 km. Imas otvoren poziv da svratis na spavanje, klopu ili koliko ti tvoji planovi dozvoljavaju. Ja sam poslije Malmö-a 400km a prije Stockholm-a 250km.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Koliko vidim stvari se odvijaju u dobrom pravcu, sakupljaju se vazne informacije za tako dalek put. :care:  Prijatelju svako dobro ti zelim i sreca da te prati u nadi da ces biti azuran i da ces nas usreciti tvojim izvjestajima sa putovanja.  :jee1: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Gorivo je trenutno 12.5 - 13 kruna sto je ca 1.4 eura, nije bas popularna cijena, mada cesto varira. Ako ides Malmö- Stockholm autoputem proci ces blizu mene 25 km. Imas otvoren poziv da svratis na spavanje, klopu ili koliko ti tvoji planovi dozvoljavaju. Ja sam poslije Malmö-a 400km a prije Stockholm-a 250km.

Puno hvala,vazno je znati da imas nekog od pomoci i tako daleko  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Koliko vidim stvari se odvijaju u dobrom pravcu, sakupljaju se vazne informacije za tako dalek put. :care:  Prijatelju svako dobro ti zelim i sreca da te prati u nadi da ces biti azuran i da ces nas usreciti tvojim izvjestajima sa putovanja.  :jee1:

Hvala prijatelju,bilo bi lepse da idemo zajedno-mozda sledeci put  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mozda neki sljedeci put, ali i ovako cu biti sa tobom, posto ces mi biti u mislima i praticu svaki tvoj kilometar do krajnje tacke i nazad. Neka te Bog cuva i sreca prati. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Gorivo je trenutno 12.5 - 13 kruna sto je ca 1.4 eura, nije bas popularna cijena, mada cesto varira. Ako ides Malmö- Stockholm autoputem proci ces blizu mene 25 km. Imas otvoren poziv da svratis na spavanje, klopu ili koliko ti tvoji planovi dozvoljavaju. Ja sam poslije Malmö-a 400km a prije Stockholm-a 250km.

U kom si mjestu kolega?

 

Skickat från min SM-N910F via Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Motala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

Da jos malo gnjavim kolege iz Scandinavie - ima li neki, nazovimo ga lokalni, pouzdan sajt sa vremenskom prognozom za taj deo sveta?Polazak se blizi, jos koja informacija nije na odmet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja