Jump to content

Moto Zajednica

Mikuni vm22 podesavanje

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Imam ovaj karburator 

 

post-26791-0-88132000-1461870353.jpg

 

na yamahi ybr, poseduje samo dva srafa za stelovanje, jedan odozdo za smesu, drugi sa strane za ler, ono sto hocu da pitam je ovaj sraf za smesu zna li neko koliko kruga treba da bude odvijen, i da li se smesa obogacuje ili osirumasuje kad je on zategnut.

Motor se ponasa tako da na naglo dodavanje gasa ima knedle i hoce da se ugasi, dok pri manje naglom dodavanju gasa prima pun, i obrtaji mi sporo spadaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Rekao bih da imas visak vazduha, nadam se da imas fabricki airbox i filter. Ako imas probaj sa 2,5 od totalno zavrnutog polozaja.

Ako nemas neka sila bude sa tobom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Sve je fabricko na njemu, i ja sam proveravao airbox, jedino sam primetio da ona guma izmedju airbox a i karburatora ima pukotine koje sam popunio hermetikom da ne vuce nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

Nisam upoznat sa detaljima doticnog modela, ali ako ima mogucnost da se steluje visina igle u siberu, tu bi mogao malo da kompenzujes ono sto stelovanje na diznu ne moze.

Kakav je auspuh?

Desi se i da naslage na diznama smanjuju protok. Na oko deluje cista a u stvari fali joj to malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

odvijaj djole odvijaj,smesa se nesteluje krug dva ili tri vec nako kako masina trazi,stelujes u radu pa vidis,nego proveri ventile. .mada mozda ti se desi da neresis taj problem,i da uopste nije do karba,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nego do cega djole. Karb je opran dobro sprejem, nikad otvaran nije bilo je dosta prljavstine u loncetu, za ventile kad sam ga terao kod majstora da ih steluje, rece mi da nema potrebe da se ne cuju, ali cu sad da ga nateram da mi to zavrsi. Isto me buni njegova max brzina, po fabrici ide do 100 kmh, ovaj moj od kako ga imam 80 ne prelazi.

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Jeste do karba, jednostavno je takav jer nema membranu koja treba da se podize lagano srazmerno obrtajima nego samo siber... a nema ni ajnspric, keeway speed ima takav karb i svaki se isto ponasa tj samo se ugusi kad se sa malih obrtaja zavrne odjednom veliki gas. Kad naviknes i znas da to nije kvar nije ni problem po meni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сви ти карбови са шибером из ВМ серије се исто подешавају. На загрејаном мотору подесиш стабилан лер гас и полако одвијаш шраф за подешавање смесе. Требало би да расту обртаји. И онда лагано одвијаш док не достигнеш највише обртаја. Ако устреба, тј. ако ти тада обртаји знатно порасту, смањи их одвијањем шрафа за подешавање лер гаса. Када добијеш максималне обртаје одвијањем шрафа за подешавање смесе и утврдиш да његово даље одвијање не утиче на даље повећање обртаја - остављаш како јесте и евентуално подесиш лер гас на другом шрафу. Ако је карб ОК, ово би требало да буде довољно.

 

А што каже Милош, тај карб, тј. сви ти класични карбови при наглом завртању гаса чине да мотор "гута кнедле", али пошто се ти карбови уграђују на мотоцикле мањих снага, то и није неки недостатак - мотор ионако нема снаге да моментално рипи напред. Е једино ако имаш жељу да се курчиш испред кафића, па да малко затурираш "на ситно", како то раде власници великих "чучаваца".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Naravno da nemam nikakvu zelju njime da se kucim, samo sam hteo da dobijem savet kako se pravilno steluje i hvala svima na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

brdy

dali si shvatio u cemu je bila kvaka?

 

ja imam isti karb m8kuni 3d6  i imam iste simptome kao i ti...

nije do struje ni ventila ni svjecice, sve sam provjeravao, bio je i kod majstora koji nije uspio nista napraviti

karb je izglancan i rastavljan do svih detalja, ocistio i ispolirao, iglica plovka zatvara 100% dizne sve prohodne i nova membrana je na njemu

4 mj.ga stelam i nikako ga dobiti da ima lijep odaziv na gas i da ne guta knedlu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja