Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 2 sati, VLAD81 je napisao:

Svaka čast, u zdravlju da se vozi:moto3:

Ostaješ veran kawasaki-ju:takoje:

Hvala kolega, veliki sam fan kawe, nažalost kle će morati da ide...

Promenio član Plavšić

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

A ja baš hteo da pitam jel ostaje KLE u porodici. Šteta. Neko će da se usreći, definitivno, sa KLE - om. Malo ih je u tako dobrom stanju. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 26 minuta, VLAD81 je napisao:

A ja baš hteo da pitam jel ostaje KLE u porodici. Šteta. Neko će da se usreći, definitivno, sa KLE - om. Malo ih je u tako dobrom stanju. 

Teška srca ću se rastati s njim, dosta sam na njemu radio, sređivao, lepo sam se vozio, na more išao ali 2 auta 2 motora mnogo je...a ni prostora nemam za 2 motora

Promenio član Plavšić

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

A baš su lep par:). I svaki za drugačiji užitak. Razumem, al šteta. Ubiše nas sa ovim registracijama. Da je malo drugačije ne bi to bio problem uopšte. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Da li neko zna koji su leteci lezajevi za 2007 godiste? Ili mogu nekako po broju motora da nadjem? Koliko sam skapirao, po bojama se razvrstavaju, plavi, crni, braon, zeleni... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da li neko zna koji su leteci lezajevi za 2007 godiste? Ili mogu nekako po broju motora da nadjem? Koliko sam skapirao, po bojama se razvrstavaju, plavi, crni, braon, zeleni... 
Зашто летечи, шта је било?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Zaribao motor, ostao bez ulja, tacnije pritiska, dal je nesto bilo sa uljnom pumpm, nemam pojma kako sta, sve u svemu samleo je lezajeve. Trenutno je kod majstora, skoro je zavrsio sve, samo mu fale leteci lezajevi, pa reko da probam i ja da se raspitam. Posto su samleveni, ne znamo koji su tacno bili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Ode kle, žao mi je ali s druge strane mi je drago jer ga je uzeo čovek koji je pedantan i održavaće ga kao i ja što sam...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Treba mi mala pomoc, zamenio sam filter ulja,ulje.. pa reko ajde i filter vazduha.. skinuo sam rezervoar,izvadio f. Vazduha. Stavio drugi,sklopio kutiju. I da vratim na mesto otkaci mi se neko crevce.. pa sam primetio jos jedno da stoji dole.. e sada imam dva crevca koja ne znam gde idu. Jedno visi i ne znam odakle.. a drugo ide sa kutije vazduha ali ne znam gde? Jos i izmedju karburatora vidim neki dovod bez creva,a dole vidim isto to,ali tu dolazi gorivo.. a sta ide gore? Verujem da moze u par reci da se otkloni dilema.. evo par slika.. 072ef716a7018dd9796fb7022ef730f3.jpg98d5f026b0d0b9409ef5efc7f89f74b1.jpga24b8d44d5888e72624041b81fa0f836.jpg

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Sa rezervoara idu tri creva. Sa slavine tanje ide na karburator-vakum(sa gornje strane) . Deblje ide za dovod goriva u karb. Sa desne strane rezervoara ide crevo za odušku i ono je samo spušteno dole(vodi računa da ga ne prignječiš). Sa kutije filtera, sa dna, isto jedno crevo slobodno spušteno za odliv ndb ulja i sl. To što nemaš crevo sa karba(druga slika) stavi crevo i isto ga sprovedi dole, to je za preliv karburatora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Sa rezervoara idu tri creva. Sa slavine tanje ide na karburator-vakum(sa gornje strane) . Deblje ide za dovod goriva u karb. Sa desne strane rezervoara ide crevo za odušku i ono je samo spušteno dole(vodi računa da ga ne prignječiš). Sa kutije filtera, sa dna, isto jedno crevo slobodno spušteno za odliv ndb ulja i sl. To što nemaš crevo sa karba(druga slika) stavi crevo i isto ga sprovedi dole, to je za preliv karburatora. 
Hvala, veceras cu ga sastaviti.. pa javljam da li sam uspeo. T plasticna racva izmedju karburatora, tu stavljam samo neko crevo koje ce da visi? To je za preliv karburatora?


Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Da, to je oduška i obavezno ga sprovedi na dole. Ako bude neki problem piši. 
Problem resen, masina radi. Kada sam vracao kutiju sa filterom vazduha onda sam se setio teksta i problema koliko je zeznuto navuci one gume na karburator.. sreca ujutro idem na pecanje pa mi je najlon bio pri ruci. Jedan kraj federa zavezao najlonom 0,29 crveni rubylon,ubacio feder i samo ga navukao. Jos jedno hvala na pomoci. Evo koja slika,mozda nekom pomogne.. e5f1773896a45b6f3601f6ef8c35cf96.jpg

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Dobro vece,dobri ljudi. Voleo bih da prenesem svoja iskustva voznja motora po kisi i mraku. U nedelju ujutro smo krenuli za Slovacku,naravno u Madjarskoj nas uhvati kisa i umesto odmah da stanemo da obucemo kisna odela mi nastavili.. naravno kisa nije stala pa smo stali mi u neki restoran na kafu i da se presvucemo jer smo bili mokri. Obukli smo suvu odecu,kisno odelo i kada je stala kisa nastavili smo put. Bilo je jos malo kisice ali nista strasno. Guzica utrnula, osim te pauze za presvlacenje stajali smo samo da sipamo gorivo. Potrosnja je bila na auto putu 6,4 l 130km/h nekad i malo brze.. na starom putu od 5l 110km/h do 5,8l. Motor pre ulaska u Madjarsku je krenuo nesto da stuca,kao da je bez goriva. Bas sam mislio da nema dalje. Stali,ugasio,upalio,zavrno gas, sve radi... Hmmm, sta sad? Nista,idemo dalje,posle toga nikakvih problema. Sta bi moglo da bude,lose gorivo,nesto povukao? Uglavnom,stigli smo..

Posle 3 dana smo krenuli nazad, pogledali vremensku prognozu,u Madjarskoj kisa i to oblak koji ide tacno u nasem pravcu. Nismo uspeli na vreme da krenemo, negde oko 16h .. planirano pre 15h da budemo vec na putu. Kako smo usli u madjarsku,stali da natocimo gorivo i krene kisica. Obucemo kisna odela i gas.. kisa sve jaca i jaca. Nema odustajanja,ujutro moram na posao. Kisa poliva li poliva.. u jednom trenutku smo trebali da se iskljuvimo sa puta, drugar pali zmigavac,koci. Kocim ja, nekako zakacim belu liniju i krene zadnji tocak da proklizava. Popustim kocnicu i lagano kocenje,ali nema bas mesta jer sam presekao raskrsnicu dijagonalno. Nekako sam usporio i okrenuo motor i nastavili smo put. Brzina je bila oko 1ookm/h. Bas sam se presekao,desilo mi se to vec pre da nisam uspeo da zakocim po kisi.. kasno sam odlucio da hocu da skrenem i znao sam da treba da pazim i desilo se opet.

Nastavimo dalje,kisa pada,ali pada polako i mrak. Ulazimo u neko selo,vizir se magli,slaba vidljivost. Moram da dignem malo vizir,prolaze kola u susret,osvetljavaju kaplice na viziru kojebas sijaju,tako da ja ne vidim nista. Spustam brzinu,dizem skroz vizir. Kad ono drugar opet skrece,kasno je i on skontao skretanje tako da se jedva zaustavio,malo je i prosisao. Ja naravno zaposlen sa vizirom kasno odreagujem i umalo da ga pokupim,opet proklizavanje zadnjeg tocka i samo sam produzio pravo.
Dalji put je bio bez incidenata,ali sve gori i gori za voznju. Jako slaba vidljivost, brzinu sam smanjio na minimum i jedva cekao da dodjem kuci. Vozili smo po kisi nekih 4 sata,od toga dva sata po mraku.

Jako vazna stvar je drzati rastojanje,pogotovo na krivinama gde onaj ispred tebe koci. Jako je tesko proceniti pri losoj vidljivosti da osoba ispred usporava. Velika brzina,kasno kocenje. Recept za katastrofu.

Gume imam kontinental contitrailAttack stare 2 godine..
Osvetljenje na motoru je extra po suvom..
Ali moracu da stavim jos neka dodatna svetla,tako da moze neka reporuka.
Ne znam zasto nisam uzeo Mitas gume, te mi nisu klizale dok sam ih koristio.. eto prvi dalji put, skoro 44o km samo stajanje za sipanje goriva.. kawasaki kle je stvarno pouzdana masina. Naravno poneo sam za svaki slucaj alata. Nad se da nisam smorio,mozda neko nauci iz mojih gresaka nesto. Nije sala,pamet u glavu. Da li pomaze sprej za vizir za kaplice kise? Pinlock za magljene?


Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 1 sat, Grille je napisao:

Dobro vece,dobri ljudi. Voleo bih da prenesem svoja iskustva voznja motora po kisi i mraku. U nedelju ujutro smo krenuli za Slovacku,naravno u Madjarskoj nas uhvati kisa i umesto odmah da stanemo da obucemo kisna odela mi nastavili.. naravno kisa nije stala pa smo stali mi u neki restoran na kafu i da se presvucemo jer smo bili mokri. Obukli smo suvu odecu,kisno odelo i kada je stala kisa nastavili smo put. Bilo je jos malo kisice ali nista strasno. Guzica utrnula, osim te pauze za presvlacenje stajali smo samo da sipamo gorivo. Potrosnja je bila na auto putu 6,4 l 130km/h nekad i malo brze.. na starom putu od 5l 110km/h do 5,8l. Motor pre ulaska u Madjarsku je krenuo nesto da stuca,kao da je bez goriva. Bas sam mislio da nema dalje. Stali,ugasio,upalio,zavrno gas, sve radi... Hmmm, sta sad? Nista,idemo dalje,posle toga nikakvih problema. Sta bi moglo da bude,lose gorivo,nesto povukao? Uglavnom,stigli smo..

Posle 3 dana smo krenuli nazad, pogledali vremensku prognozu,u Madjarskoj kisa i to oblak koji ide tacno u nasem pravcu. Nismo uspeli na vreme da krenemo, negde oko 16h .. planirano pre 15h da budemo vec na putu. Kako smo usli u madjarsku,stali da natocimo gorivo i krene kisica. Obucemo kisna odela i gas.. kisa sve jaca i jaca. Nema odustajanja,ujutro moram na posao. Kisa poliva li poliva.. u jednom trenutku smo trebali da se iskljuvimo sa puta, drugar pali zmigavac,koci. Kocim ja, nekako zakacim belu liniju i krene zadnji tocak da proklizava. Popustim kocnicu i lagano kocenje,ali nema bas mesta jer sam presekao raskrsnicu dijagonalno. Nekako sam usporio i okrenuo motor i nastavili smo put. Brzina je bila oko 1ookm/h. Bas sam se presekao,desilo mi se to vec pre da nisam uspeo da zakocim po kisi.. kasno sam odlucio da hocu da skrenem i znao sam da treba da pazim i desilo se opet.

Nastavimo dalje,kisa pada,ali pada polako i mrak. Ulazimo u neko selo,vizir se magli,slaba vidljivost. Moram da dignem malo vizir,prolaze kola u susret,osvetljavaju kaplice na viziru kojebas sijaju,tako da ja ne vidim nista. Spustam brzinu,dizem skroz vizir. Kad ono drugar opet skrece,kasno je i on skontao skretanje tako da se jedva zaustavio,malo je i prosisao. Ja naravno zaposlen sa vizirom kasno odreagujem i umalo da ga pokupim,opet proklizavanje zadnjeg tocka i samo sam produzio pravo.
Dalji put je bio bez incidenata,ali sve gori i gori za voznju. Jako slaba vidljivost, brzinu sam smanjio na minimum i jedva cekao da dodjem kuci. Vozili smo po kisi nekih 4 sata,od toga dva sata po mraku.

Jako vazna stvar je drzati rastojanje,pogotovo na krivinama gde onaj ispred tebe koci. Jako je tesko proceniti pri losoj vidljivosti da osoba ispred usporava. Velika brzina,kasno kocenje. Recept za katastrofu.

Gume imam kontinental contitrailAttack stare 2 godine..
Osvetljenje na motoru je extra po suvom..
Ali moracu da stavim jos neka dodatna svetla,tako da moze neka reporuka.
Ne znam zasto nisam uzeo Mitas gume, te mi nisu klizale dok sam ih koristio.. eto prvi dalji put, skoro 44o km samo stajanje za sipanje goriva.. kawasaki kle je stvarno pouzdana masina. Naravno poneo sam za svaki slucaj alata. emoji846.png Nad se da nisam smorio,mozda neko nauci iz mojih gresaka nesto. Nije sala,pamet u glavu. Da li pomaze sprej za vizir za kaplice kise? Pinlock za magljene?


Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 

Kao pismeni rad... šalim se, volim kad neko piše putešestvija lepa tura vam je bila, svaka čast. Vožnja po kiši i noću zna biti nezgodna zato što ništa ne vidiš kad je put mokar a još dodaš umor i eto s×ranja zato samo polako u takvim uslovima

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Pinlock je po meni bolje rešenje i prvenstveno povećana opreznost i smanjena brzina. 

Nije ti više pravio problem sa "štucanjem"? 

@Plavšić drago mi je da si i dalje sa nama u temi. Kako nova mašina? 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Pinlock je po meni bolje rešenje i prvenstveno povećana opreznost i smanjena brzina. 
Nije ti više pravio problem sa "štucanjem"? 
@Plavšić drago mi je da si i dalje sa nama u temi. Kako nova mašina? 
Nije, samo malo tu pred granicu. Valjda je imao tremu. Izgleda ga auto put procistio malo. Pa je nesto povukao.. kada budem uhvatio vremena prekontrolisacu filter goriva i rezervoar. Jutros bas gledam motor, kao da ga je vozio pobesneli max, sav je od kise i blata.. preziveo apokalipsu.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre sat vremena, VLAD81 je napisao:

Pinlock je po meni bolje rešenje i prvenstveno povećana opreznost i smanjena brzina. 

Nije ti više pravio problem sa "štucanjem"? 

@Plavšić drago mi je da si i dalje sa nama u temi. Kako nova mašina? 

Ne idem ja odavde, mašina odlično, stabilan i jak motor, jako lepo se vozi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 1/22/2023 at 9:31 PM, Gliga said:

Slobodno me podseti s'vremena na vreme ako ti ne javim narednih par dana. Mada, ta rastojanja kod mene nisu merodavna za fabrički motor. Ja sam pozadi menjao dog-bones (podigao zadnji kraj za par cm) i menjao sam amortizer. Kada podignem motor na centralne nogare zadnja guma bude svega par mm iznad podloge, a i to samo ako je asfalt. Na makadamu se točak i ne odvoji od zemlje.

imao sam motocikl slične mase, BMW 650R, imao je nogare pri tlu savijene, kao sanjke,
i sila se, zato jer se nogari svojim oblikom kao postupno produljuju,
kako se podizanje/pomicanje motora odvija, i ta sila se postupno savladava,
na putu, uglavnom, motor se znatno podigao od tla kad se na kraju podigne,
trebalo je uhvatiti tehniku i stvarno je išlo lako, rukom se podizao motor
i vukao naprijed, a nogom se stalo na polugu te sanjke, ali tješi se,
svi ti visoki adventure motori su natrkljeni ovako nezgrapno, nema pomoći

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 10/8/2022 at 11:03 AM, neci78 said:

Dakle resen problem sa spanerom sto se tice kapanja ulja.. novi dihtung i ugrejana bakarna podloska.. jedna slika je kada sam ga skinuo bio je na 9-om zubu a druga je izvucen na 14 to je maksimum.. planiram preko zime stelati malo ventile pa ako vec otklapam poklopac mozda menjati i lanac bregaste ? Sugestije, iskustva?

španer pokazuje da lanac još nije kritičan.
nego ugrejana podloška... neee
odžarena, ausgihana, da!
objesiš je na kukicu od žice, zacrveniš, naglo pljusneš u pripremljen lončić s vodom.
kako novu, tako staru.
sada je meka ko putar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja