Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

e da je da kresnem ovu sto ovako seretski navlaci farmerke...sto ti je covek das mu da kresne motor a on bi onda i zensku i pice prokleto to:)Ima li kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa nisam ga ja reparirao,znas da sam ja lik koji je sipao sintetiku za 4t u 2 takta,ja mogu jedino osigurac kad izbije da repariram☺.Tu mi sliku majstor poslao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Zavrseno motorce,sad ceka prevoz za Bg.Danas  smo se otarasili ovoga da kazem ,,filtera" post-21628-0-46106800-1466205671.jpgna njegovo mesto je dosao filterpost-21628-0-36768800-1466205821.jpgA radilo se na njoj dosta toga,Kompletna reparacija agregata(klipnjaca,lezajevi radilice,semerinzi,klip,busenje i honovanje cilidra),povezana instalacija posto je neko ubacio CDI od piaggia ali nije bilo bas najbolje povezano pa nije radilo gasenje motora(sto Boki nije mogao ni da ustanovi jer nije mogao ni da upali motor hahaha salim se naravno),brava sredjena i prekontrolisana kompletna instalacijaJedan iglicasti lezaj u menjacu se prosuo pa smo morali i njega menjati,korpa kvacila popustila na nitnama ali tu nije moglo bog zna sta da se uradi malo upresovane nitne i sluzice to jos.Slavina goriva ociscena i namontirani delovi koji su falili,cev za rezervu i sito.na vodenoj pumpi zamenjeni semerinzi i stavljen stift koji je pukao pa zbog toga pumpa nije ni imala pogon.Motorce jako lepo radi i presla je nekih 20km probne voznje,sad ostaje da je Boki razradi po propisu i nakon toga da uziva u kompletnom ugodjaju 2T i 125ccm.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E za ovaj filter svaka cast kad ste i to uspeli nabaviti(stvarno ne znam kako,odakle☺).Mislio sam da je to blizu nemoguceg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Procitah temu "u dahu" sto bi se reklo! Paljenju masine se obradovah kao da je moj motor u pitanju...

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad da se voziš narednih godinu dve da nemaš troska. Neka je sa srećom.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ooppaaa, Icebet, ce ipak imati sezonu na svom motoru, kakav doboar osecaj.. Bas mi je drago, uzivaj u njemu.. Cekamo prve utiske, kad stigne motor i kad krene voznja..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Citam ovo sad ne verujem,kakvi ste vi kraljevi ;) Hvala bogu jos ima ljudi da te demantuju kad pomislis da je ceo svet otklizao na dno.

Hvala vam svima neizmerno na cestitkama,lepim zeljama,pracenju i ucestvovanju u ovoj temi,koja je eto pocela nekim mojim pitanjem u vezi sajle gasa a otisla u svakom drugom pravcu.Sto je najbolje jedino je ta sajla gasa i bila ispravna na motoru :lol3:.

Posebnu zahvalnost moram da izrazim prema kolegi clanu pod pseudonimom "Konstruktor" naravno.Covek se pored sve guzve koju ima u servisu sam ponudio da pomogne,odradio to svetski,trebalo je izdrzati sa ovim motorom sve peripetije,te fali ovo,te ono,nikad kraja.Za neke delove koje je nabavio stvarno svaka cast,mislio sam da to nece biti moguce,ili ce trajati jos koji mesec.Takodje,nije samo radio motor nego mi i pomogao u nevolji,sav trud naplatio ispod svake cene,a to i bez poredjenja nekoh cenovnika u BG.Nekako,samim tim sto sam clan foruma,i sto sam se zeznuo onako najnaivnije podstaklo je ovog coveka da mi izadje u susret i osposobimo motor.Mogu sigurno da kazem,da nije tako bilo,moja ideja da postanem bajker bi nestala silom prilika,motor verovatno ostao kao eksponat u garazi na neodredjeno,zaboravljen.

 

Ovako sad,zhar je i dalje tu,jedva cekam da se provozam,da uklavirim malo sta i kako,i uzivam u slobodi koju pruza motocikl(anti-stres terapija) :)

Ima i dalje ovde da vam postavljam pitanja,ima ih vec skakucu u glavi,tako da koristicu vase znanje i dalje da mi pomogne.

Eto to za sad,vidimo se na drumu,redak je motor i ako ga vidite negde u BG kako siri oblacke dima i zvuci ko Mad Max kosachica to sam ja 100% :)

Hvala vam na lepim zeljama i svemu ljudi jos jedared :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa macak polako bice i slika kad dopremi aks motor vamo,jos se nismo sreli al to je sad pitanje dana.Pa cu da uslikam i da vas pitam nesto☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne vuče te ideja da sednes na bus i odeš po motor a vratis se na 2 tocka?

 

I dok kucam ovo pade mi na pamet da možda nemaš vozačku dozvolu ili je to ipak neko drugi :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa nemam ni migavce,sirenu i retrovizore☺Da signaliziram rukama,ajmo leviiim krilooom.Nemam ni dozvolu al tu bi stiso petlju al previse sam upadljiv u tehnickom smislu,krempita za beloglave supove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jos bez tablica auuuu.A ocu sa upisem skolicu,nego sam cekao da se uverim da ce cudo moci da se popravi.Bilo bi glupavo da sam skiknuo za A lovu a nemam za drugi motor il neke popravke od 1000$

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa sto nisi dao majstoru da ti i to završi pa da imaš skroz ispravan motor?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Najmanji problem je da se to poveze,ali nema zmigavaca.Boki ako ih imas posalji pa ce mo i to zavrsiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako se ne varam Laki ih je imao u ponudi?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pa macak polako bice i slika kad dopremi aks motor vamo,jos se nismo sreli al to je sad pitanje dana.Pa cu da uslikam i da vas pitam nesto☺

Kako te od starta poteralo, Aks će isporućiti sokoćalo talibanima :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Poz ljudi.Evo da se javim,motor mi je stigao pre par dana,zbog posla nisam stigao da se provozam.Danas nedelja i prva duza voznja.

 

Motor RADI kao sat :jee1: Samo prede.Ogromna razlika u zvuku i nacinu rada nego kad sam ga kupio.Pali na kurblu kako hoces.Ide,vuce,nemam zamerki.Sad posle prve voznje motorom stvarno kapiram sve vas sto toliko volite motore,to je iskustvo nesto posebno.Evo 20 godina zivim u ovom mestu al tek sam sad otkrio neke lokacije,slepe puteve,gde je kraj,koje sve ulice postoje...Jos uvek ucim o motoru,i shvatam da nemam pojma.Upravljanje mi nije problem,nekako mi leglo priridno,posle dugo godina ekstremnog vozenja bajsa,menjanje brzina navise bez problema,glat odma na prvoj voznji.Situacija je malo losija kad treba da ih spustam,cesto "omasim" pa masina zaurla i ostane u nekim visokim ciframa a ne vuce.

Takodje uspeo sam i da padnem,lakat krivina u desno i klizav asfalt,isao bez ikakve opreme u sorcu i majici samo al sreca nije mi nista(zgulio levo koleno),a na motoru se samo malo iskrivila rucica kocnice.Ali radi i dalje bez problema,cak mi i onako anatomski sad deluje bolje :) Mislim da sam se zajebao jer sam malko kocio prednjom u krivini,tocak kreno levo,desno,opet levo i tras.

Tako za sad:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja