Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
23 minutes ago, Dzejev sin said:

Majstor Strasila izuzetno cenim,dva zivota bi mi trebalo da od njega naucim sta sve zna.

 

Nitko nezna sve .. ;) ... a i ja imam još puno toga naučiti ... samo polako ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Daj mi prodaj neku foru kako da odvrnem prokleti inbus sraf na donjem delu prednje viljuske!Imao sam inbus kljuc za njega al sam ga sjebo cimajuci.Znam da mora na cim inace ce da se samo sve vrti unutra.Da probam udarnom busilicom ne znam dal sme jer ako oblajzne sraf uci cu u svet patnje,Borke Vucic i bola.Da nosim viljuske na istok da probam vlaskom magijom,te srafove su zatezali minotauri,druidi bacili neki lock(lvl 250) a onda se japanska devica popisala na sve to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A ako ni to ne pomogne, možda da probas sa inch inbusima. Možda neki od njih bolje pase pa bolje uhvati.

I svakako, ako oblajzne, oblajznuo je. Jebaji ga :)

Pretpostavljam da nemaš
Mogucnosti da pecnes malo inbus ključ za saraf pa da budeš siguran da neće oblajznuti?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A nekad je dobro i zagrejati navoj spoljni da se malo raširi


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Dobra ideja to drugo al komplikovano...odnecu da ga cimne neko sa onim sto sisti(na kompresor) to ima da ga odvrne u roku od odma.

A taman sam lepo narucio ulje i set dihtunga.A vidis,znam da narucim al sraf ne umem da odvrnem hahahha nista nije jednostavno i bez alata je samo nemoguce:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Do pre mesec dana bih rekao da je nemoguće da neće da popusti, ali imao sam slično sranje sa m8 na ganci novom motoru. Beš im mater japansku, fušere ko nenormalni a vamo kao precizni.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Zamisli da nije odvrtan 31 godinu.Za koji god sraf se uhvatim skrati mi zivot.Mislim,resicu to,nije problem al popizdi covek kad treba da uradi kao nesto prosto a djavola.Mislis imas set gedora,kljuceva i imbusa a onda ti zatreba cevcuga od 2 metra da napravis polugu,da odvrnes nesto,pa udarni odvijac pa zeger kljesta pa ugaona gedora,moment kljuc smuci se coveku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nego dal moze za ove stvari udarni srafciger da se koristi?Ima sutra da ga kupim ako valja to i da poodvrcem sva sranja:)To je onaj srafciger sto ga klepis cekicem pa on odvrne.

Pusti konstruktora,on je na trkama:)Arci one tomose:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Probaj prvo da ga opalis par puta cekicem. Ako je ceo u rupi stavi inbus bit pa po njemu. 

Ako to nece ugrej sraf, pa kad se malo ohladi probaj. Jeste obrnuto od saveta koji ti Savan dao da grejes spoljni navoj, al' funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kod bilo kojeg vulkanizera na pneumatiku i dole je za 3 sekunde .. ;)

 

 

P3047881.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E to sam i mislio,nego bolje da pitam dal sme s tim da nesto ne zajebe sraf.

E drug,odustao sam od reparacije zadnjeg amortizera,previse je skupo i ne bih se upustao u to.Ko ga shisha.

Takodje sam odustao od plastifikacije rama,peskiranja.Jbg traze mi 4-5 000 bez peskarenja. 

Auspuh smo zavarili nazad,ono sto je unutra bilo odvaljeno zavareno je i nista ne klapara sad.Ostaje da ga ofarbam al to na kraju.

Sad su prednje viljuske na redu,ima rdje po njima.I da operem i osvezim bojom onaj pro-link jbm ga sta je,zadnja viljuska.

Planiram da bude gotovo u maju 2018 ako bog da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E da,rezervoar mi je u Banji Koviljaci,kod stampara,on mu baca neke magije da ne rdja vise.Tako da nece biti vise problema sa rdjom u gorivu i karbu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Bio kod gospodina vulkanizera,kaze da mu nabavim nastavak za pneumatski pistolj i inbus al prav pa da dodjem,hahha.Vazi brat,odo da kupim sve to da bi odvrno sraf.Jebem ti motor popeo mi se na vrh zivcanog sistema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Veljko,na ivici sam da uzmem sve ovo i pobacam dole u kanal.Upravo sedim i razmisljam o toj ideji.

Odem pesaka po najvecem suncu 5 km do radnje da kupim imbuse nastavke sta gog,mozak mi izgoreo,nemaju nista samo uzmem imbus koji se odma pojeo.

Onda bonsekom presecem inbus i stavim u busilicu,ma ni da cuje.Aj sto sam sat vremena drljao bonsekom po njemu,zupci od bonseka samo ispadaju.

Sad sedim i razmisljam.Da odnesem kod majstora i dam ovome jos jednu sansu il da natrpam u kolica i u kanal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sedi, popij pivo, ispusi cigaru i smiri živce.

Sad se setih da sam na ženinom bajsu imao sličan problem. Pa sam ga sa jedna strane napao, pa sa druge strane, trece. Uzmem bušilicu da ga izbusim, pukne jedna burgija, druga se istupi za sekund, i treća pukne...lupao čekićem, pokušavao bonsekom da mu pridjem nekako da izrezem

Psovao sve redom, obično se u tom zanosi i opizdis po prstu. Žena me vice na večeru, pa opet vice sto ne dolazim već jednom.. a meni oči zakrvile, zubima bi ga otkinuo ali on neće i dalje.
I onda uporan pobedi, na ovaj ili onaj način.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hahaha kakav opis ko da sebe gledam.Koje crno jelo,u tom stadijumu ne treba nista,osim da se svi uklone.

Nisam ga se resio,pomislih aj sutra ujutru,znam da kad god sam podivljo ispadne neka steta.Zato sam seo,saceko malo pozvao servis i nosim njima da odvrnu te imbuse,a i one gore poklopce,to isto nece.Ne znam cime ce al oni ce sigurno uspeti.Odnecu im ove semeringe i ulje i nek urade.Ocigledno moje majstorisanje ne vodi nikuda...Meni bi verovatno ona opruga na celo utisnula poklopac:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Tako se kaze u narodu,jer prvo jedes a za ostalo ako ostane.KAd ne ostane za to ostalo,onda kazes skupo:)

Nosim stapove kod Zvonka tamo kod laste,sto je nekad radio u Centru S.Ne bi trebalo da je skupo da odvrne to,jbm ga.Ja se kladim da ce sve da se krajnje zakomplikuje i kod njih:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

20170803_190357_resized.jpg

 

Da li neko moze da mi kaze sta je ovaj pipak na zadnjoj viljusci,cemu sluzi to?Izgleda ko neki ventil,zapusen kuglicom?Sta je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja