Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

A pitam koliko trosi ulja 2t ne zato sto sam mentol nego zato sto masina sama pravi mesavinu i moze se okvirno odrediti koliko ulja trosi,ugrubo.Jer ima razloga da se to pita.Sta ako iz nekog razloga dodje do kvara pa krene uljna pumpa da ubacuje prekomerno ulja?Zato pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nju ne bih cackao,ionako dodajem ulja u benzin zbog razrade tako da i ako uljna pumpa otkaze ima masti da na zariba.A primetio bi po nivou ulja u cantri da ne vuce vise.I ta pumpa koliko shvatam radi posao,po nacinu voznje toliko ulja ubrizgava tako da mislim da mi je to ok za sad.Dok radi ne diram je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Nju ne bih cackao,ionako dodajem ulja u benzin zbog razrade tako da i ako uljna pumpa otkaze ima masti da na zariba.A primetio bi po nivou ulja u cantri da ne vuce vise.I ta pumpa koliko shvatam radi posao,po nacinu voznje toliko ulja ubrizgava tako da mislim da mi je to ok za sad.Dok radi ne diram je.

Pa eto ti...

Edit: ... zašto ti je izbacivao ulje. Imaš pumpu koja miješa ulje i još dodaš u rezervar pa ima previše ulja u mješavini i zaulji sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

kad sam pravis mesavinu, znas sigurno da ces imati podmazivanje kakvo ti zelis. Pumpi treba da verujes da ce da sljaka.

 

Pretpostavljam da je to mislio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa sad si prepravio post iznad mog pa ispada da nisam shvatio prostu stvar:)

Moguce,ali nije.Tako sam radio i letos i nije bacao na auspuh.Mislim da se nakupio kondenz u auspuhu,zima stajanje u garazi.Ne vozim zimi,upalis malo na ler i ne moze dovoljno da se zagreje masina na pravu radnu temperaturu pa ne sagoreva potpuno smesu.Kad to pomesas sa kondenzom u auspuhu dobijes pojacanu onu bljuzgu iz auspuha.Na prolece skidam auspuh,cistim ga komplet pa cemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Izvini,ne znam šta se desilo da je pojeo veći dio posta koji sam prvobitno napisao. Kasnije sam vidio pa prepravio ali evo stavljam "edit". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čim dođje prolece, gas i na zadnji točak da ispraznis auspuh.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 @ - IceBet, po pitanju tog sto ti izbacuje na auspuh :  Kod dvotaktnih motora iskoriscenost goriva nije 100 %. Moze biti veca ili manja sto zavisi i od konstrukcije samog motora i od korisnika istog ( ko kako , koliko i kad zavrce gas ) . Jednostavno receno - deo goriva samo proleti iz prelivnih kanala u izduvni kanal bez sagorevanja i to je normalno. Zato su manje - vise svim " cvajama " masni auspusi. Ali ako krenes negde na dalji put na otvorenom putu gde nema promene gasa, posle 50 - tak kilometara i kod cvaje se osusi auspuh i bude sive boje kao na cetvorotaktnom motoru.  Al da se vratimo na tvoj motor, kolko sam shvatio, ti se uglavnom vozis po lokalu i nisi isao nigde dalje. To znaci da ti je auspuh poprilicno umascen iznutra, motor ti stoji u hladnoj garazi, pa i to ulje kojim je auspuh zamascen se zgusnulo + kondenzat koji se uvek stvori. . .   Znaci i to sto ti izbacuje je normalno, al moras sacekati neki topliji dan, sesti na motor i napraviti neku duzu voznju ( 50 - tak i vise kilometara ) i to ce nestati. Nije dovoljno da se masina samo zagreje, treba da se zagreje i ceo auspuh da bi se to iz njega otopilo , sagorelo i izaslo napolje . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Slazem se u potpunosti,gore koji post iznad sam i napisao da mislim da je to samo problem.Hvala sto si obrazlozio sta je fazon,tako sam i mislio ali uvek je bolje kad to potvrdi neko iskusan.Nema da brinem :)

Ovo su sve neki sitni kvarovi uostalom,neke sam i ja podupreo da nastanu jer cackam de mi mesta nema,dal zbog zime dosadno, a kazu radoznalost je ubila macku.Ali navodim se time da cu jednog dana neke stvari znati sam da pogledam ili dijagnostikujem,pa necu biti od onih koji odma moraju ici kod majstora.Dotle nesto i pokvarim,jbga al nije strasno.Neke sitnice:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

I jos nesto,bilo me ono bas sramota sta ja sve pitam i rekoh da se iskljucim odavde,da ne ispadam glup vise,bas sam razmisljao o tome.Mislim,ono,ego sam vec davno odvuko u prasinu,a sad  vec trljam kroz nju levo desno :).

Al onda mozda bi bilo glupo zbog ljudi koji su pomagali i pomazu,a i kad procitam neke postove osoba koje su sad znalci,a postovi su pre  2010 vidim da su postavljali ista pitanja,ako ne i "gluplja" od mojih tako da ostajem jos neko vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I jos nesto,bilo me ono bas sramota sta ja sve pitam i rekoh da se iskljucim odavde,da ne ispadam glup vise,bas sam razmisljao o tome.Mislim,ono,ego sam vec davno odvuko u prasinu,a sad  vec trljam kroz nju levo desno :).

Al onda mozda bi bilo glupo zbog ljudi koji su pomagali i pomazu,a i kad procitam neke postove osoba koje su sad znalci,a postovi su pre  2010 vidim da su postavljali ista pitanja,ako ne i "gluplja" od mojih tako da ostajem jos neko vreme :)

 

 Niko se nije naucen rodio. Svi smo mi nekad bili " dunsteri ", al to valjda tako treba. Ja kad se setim mojih prvih koraka u mehanici i sta sam sve pogresno uradio ( citaj - zajebao ), bolje da se ne potsecam. Najgori su oni koji kao sve znaju, a nemaju pojma. Ti si jos i dobar, sam si rekao da ne znas i da si pocetnik i da trazis pomoc. Naravno da ce se uvek naci neko da ti pomogne !  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ocistio sam rezervoar od rdje jeeeeeeeeeee :) Znate kakav je,unutra sija ko da je u mermeru radjen.Metoda benzin i srafovi,muckanje dok se izdrzi,pa jos malo.Vis eputa dnevno.To sam radio 2 dana.Onda sam rokno unutra antirost i ostavio ga unutra 2 sata,sve muckajuci koliko mogu.Na kraju isprao vodom.

Jedna napomena.zbog oblika rezervoara,koji je ustvari kao potkovica,ako ima neki takav ima da umrete dok izbacite srafove iz njega.Ja sam jedva uspeo,mucko sam,mlatio,okreni,obrni.Onda je ostalo par srafova koji jednostavno nisu hteli u rupu.Setim se ja,uzmem jak iridijumski magnet,iz jednog starog HDD-a,stavim ga na vrh kljuca i da dovatim neposlusne srafice.Istegoh prste,glavu,vrat,misli ka njemu,telekineza aaaaaaaa zalepi magnet za unutrasnjost rezervoara,ode kljuc unutra,cao.

Sad imam u rezervoaru kljuc 8 sa iridijumskim magnetom,i 2 srafa koji se ipak nisu zalepili za magnet,pa skejtuju po potkovici.Eto.

 

Da napomenem,ona kineska slavina se od antirosta raspala,znaci bukvalno se otvorile rupe po njoj,neka sugava legura jbm li ga,pretvorila se u sluz slavina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Za takve stvari se koristi magnet sa držačem, ima ih po radnjama, a i po pijacama na tezgama sa alatom. Izgleda kao hemiska olovka sa malim ali jakim magnetom. Može da se izvuče skoro metar u dužinu ( ko antena na tranzistoru ) zgodan je i kad ti ispadne neki šraf u motornom prostoru u kulima ili ispod njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam sta mislis,imao sam to cudo,izlazi iz lampe pa imas plus i led osvetljenje,hteo al ne mogoh naci.Tako da ako budem prodavao motor navescu u oglasu da uz njega ide i kljuc 8 gratis.

Kupio nov akumulator,4 AH manje od 1000 kostao,sad mu sipao onu kiselinu.Za sipanje kiseline u celije,preporuka za nekoga ko to radi prvi put kao ja: Zajebi onu bocicu sto ide uz aku,klokoce i curka svuda,ja bar nisam mogao precizno da sipam,pa sam uzeo spric,sipas bez prosipanja i tacno do gornje granice.

 

A pitanje:posto punjac nemam niti mogu da se snadjem za njega,koliko je to bitno?Mogu li uzeti provozati motor sat vremena bez ukljucenih potrosaca da sam dopuni aku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jebo aku,radi to sve...Uspeo sam da ocistim karburator,i da ga sklopim nazad.Onda sam stelovao one srafove i posle par dana mucenja i lutanja najzad sam dobio ovo:https://youtu.be/gWrkJQvz3gA

 

Mislim da je dobro,ja sam zadovoljan.U voznji se ponasa ludo,ovo malo cudo leti svega mi.Vise mi ne treba.

Ler sam mu ostavio malo jaci,jer ionako ne mozes krenuti sa manje od 2000 rpm,a na leru ga vise ni ne ostavljam.

 

Svecano objavljujem da je saga o Hondi zavrsena,sve funkcionise,radi,motor ide odlicno :care:

https://media.giphy.com/media/s2qXK8wAvkHTO/giphy.gif

Zahvaljujem svima koji su mi davali savete :sampion:

Posebna zahvalnost Aci,nadimak "Konstruktor" koji mi je pomagao sve vreme,cak i  godinu dana posle generalne uvek mi rado odgovara na pitanja i nedoumice i telefonski pomogne.Oko bas svega,covek kao da je pored motora,tacno zna sta bi moglo biti i resimo problem.Kakav Milan Tarot i bakraci,on mi rekao da namazem motor majonezom >:( Nije pomoglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne moze to tako, navikli smo da uvek ima nesto da fali. Prvo nas navuces a onda ostavis...nije lepo!

 

PS: sa srecom da se navozas, i polako kroz krivine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma fali naravno sta ti je:)Al to je sad sve tzv. potrosni materijal i ko ga shisha.Sutra prva "duza" voznja,bar za mene.Nekih 100 km blagog offroada.Malo me tu brinu gume al lagano pa cu da stignem.Kod mene sve naopako,kupio nakeda za offroad,al jbg tako sam bio u mogucnosti :)

 

I hvala na lepim zeljama:))))))))))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja