Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne voznje 2016 / I

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Priča mi ortak koji je bio u nedelju na kursu kod ovih prevaranata, kad mi je rekao šta i koliko su ga obučavali zgrozio sam se bezobrazluka...

Čovek platio 7500 a nije dobio ni trećinu onoga što bjb radi..

Stvarno žalosno, i baš iz tog razloga treba učiniti sve da se kurs nastavi i obuče ljudi na adekvatan način.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da nije to onaj Slovenac sa BMWom sto je poceo da se reklamira ovde. Valjda odrzavao neki kurs u Zrenjaninu. Kao prva moto akademija, nemacke licence i tako te fore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Možda ovo što ću da napišem nije baš u vezi teme, ali može na celu problematiku da se i tako gleda. Dakle, zakonodavac (država) je propisala Zakon OBS. Zatim je propisan Pravilnik o organizovanju, sprovođenju i načinu polaganja vozačkog ispita. Ko ovo završi tj. položi, može prema zakonodavcu da učestvuje u saobraćaju. E tu ja vidim problem, a to je da li je pisac gore pomenutih pravilnika, na primer  iskusan bajker, tj. koliko je on kurseva bezbedne vožnje završio, i da li su bili licencirani instruktori i dr. pa određuje način polaganja.. Kandidate uče propisima, a VEŠTINU  vožnje ostvljaju , kao samoukim, verovatno kroz praksu u saobraćaju da steknu, ako budu imali dobru sreću. Ima i onih novopečenih vozača koj previše gledaju GP pa umišljaju da su "vanzemaljci", a pošto imaju dozvolu sada mogu  u praksi i da vežbaju u saobraćaju. Svi se sećamo kako smo položili vozački ispit, prethodno pozajmili motor, držali L tablicu 15 dana, izašli na polaganje pa malo po poligonu, stani kreni, obrni osmicu, pa ajd vozi za kandidatom koji polaže za B kategoriju i nemoj da pogrešiš ako on pogreši. Uredno daj migavic, prestroj se za levo-desno, pazi na ograničenje brzine i to je to. Verujem da je i danas slično, a zamislite kako je u mestima po unutrašnjosti Srbije, gde se polaže za motorcikl jer mu treba po lokalu od kuće do njive ili posla. Pogledajte na YT snimke polaganja za motorcikl, gledam da li će pasti u raskrsnici. Pa jedva smo navikli i kacige da nosimo. Šta hoću da kažem, treba kurs bezbedne vožnje da bude sastavni deo obuke za vozača motorcikla i da se i takav praktični deo polaže. Takva obuka bi podigla svest savakog a pogotovo mladog čoveka, jer bi upoznao svoje sposobnosti i granice. Tako dobijena dozvola će i njemu i drugim učesnicima sačuvati glavu, što je najvažnije.

Tada bi mogla da se komercijalizuje veština upravljanja i bezbedna vožnja i mnogi iskusni bajkeri bi imali posla.

 

Što se tiče teme, monopola države (pojedinaca ili organizovane grupe) nad privatnom svojinom sa budžetskim sredstvima građana, samo mi liči na neki vid rekvizita u tenisu. Apsolutno podržavam BJB kurs bezbedne vožnje i čekam prvi naredni da učestvujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja