Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Шта би, држиш коње у неизвесност? Тачно да личи на кинеза али производе га Турци чија израда машина је лошија. На вентилатору за хлаџење имаш могучност да 14цом цевастом или патентом окренеш радилицу, само пажљиво јер је пластика у питању. Ако се октече онда можда је анласер и струја, а ако не онда је страшније. Е сад колко страшно зависи од приче коју нам ниси испричао. Дај опис мало како се то десило детаљно:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,

Ovako ,Peugeot Looxor 50 ccm ,kupljen nov ,kod mene svo vrijeme.
Kad stoji 2-3 dana nece da upali.Upali radi 1-2 sec. Onda moram da ga kurblam 6-7 puta.
Kad je vruc pali normalno ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Redak model, sve pregledaj ili ti kreni od svećice, f vazduha, flatera, karburatora i problem će biti rešen ako je kompresija dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
pre 54 minuta, Satelis je napisao:

Redak model, sve pregledaj ili ti kreni od svećice, f vazduha, flatera, karburatora i problem će biti rešen ako je kompresija dobra.

Ma nije redak model.Ima ih koliko hoces u gradu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Двотактног Пежоа највише уништава ауспух. Тако је лоше конципиран што је најбоље да се одмах промени неким спортским. Дај боже да грешим али све ми некако мирише да је компресија у питању.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, alagor2000@gmail.com je napisao:

Ma nije redak model.Ima ih koliko hoces u gradu. :)

Moguce da je tako u Bijeljini ali ne i kod nas.

Dobio si savet pa kreni redom.

 

Pre 9 sati, Krokodilo je napisao:

Двотактног Пежоа највише уништава ауспух. Тако је лоше конципиран што је најбоље да се одмах промени неким спортским. Дај боже да грешим али све ми некако мирише да је компресија у питању.

Starije generacije nisu imali problema sa cuncima dok ove nove gotovo svaki..... il zameniti il otvoriti i ocistiti.

Ne verujem da je kompresija u pitanju jer ovaj model mnogo moze preci ako se koristi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
pre 23 minuta, Satelis je napisao:

Moguce da je tako u Bijeljini ali ne i kod nas.

Dobio si savet pa kreni redom.

 

Starije generacije nisu imali problema sa cuncima dok ove nove gotovo svaki..... il zameniti il otvoriti i ocistiti.

Ne verujem da je kompresija u pitanju jer ovaj model mnogo moze preci ako se koristi kako treba.

Juce sam bio kod majstora ,kaze da je cok otisao. Ovaj moj je presao 18 000 km i ide kao lud jos uvjek.

Nisam ni remen nijednom promjenio. :)

Popravka 15 E !

 

Vrhunski skuter,jedina stvar u zivotu koja mi se isplatila do zadnjeg centa .Placen 2003 ,nov 2200-2300 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Pre 10 sati, Krokodilo je napisao:

Двотактног Пежоа највише уништава ауспух. Тако је лоше конципиран што је најбоље да се одмах промени неким спортским. Дај боже да грешим али све ми некако мирише да је компресија у питању.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kompresija kao zmaj ,ide isto kao nov posle 18000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Starije generacije nisu imali problema sa cuncima dok ove nove gotovo svaki..... il zameniti il otvoriti i ocistiti.
Ne verujem da je kompresija u pitanju jer ovaj model mnogo moze preci ako se koristi kako treba.
Ја имам 2ку H2O 15 година и још је пали вози.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Juce sam bio kod majstora ,kaze da je cok otisao. Ovaj moj je presao 18 000 km i ide kao lud jos uvjek.
Nisam ni remen nijednom promjenio.
Popravka 15 E !
 
Vrhunski skuter,jedina stvar u zivotu koja mi se isplatila do zadnjeg centa .Placen 2003 ,nov 2200-2300 e.
Е сад око чока, мада сам и пре објашњавао. Ако је чок отишо онда би цело време возао под саух, значи на хладан мотор он је укључен и кад се мотор упали искључи после минут - два. Тако да кад саух оде нема шта да га искључи а не да га укључи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Pomoc,
posle popravke pali bolje kad stoji par dana. Palim na kurblu.
Ali sad dimi kao lud?! Da li ima vise goriva ili vise ulja dolazi u cilindar?
jedno popravio drugo pokvario!
Sta sad da radim?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav imam skuter aprilia rally 50cc 2t.Problem je sto skuter nece da upali javi se ponekad ali nece da upali,svjecica je nova baca struju karike su nove ima kompresiju takodje karburator je ociscen i dobiva gorivo u cilindar ako moze neko da pomogne do cega bi moglo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Pozz ekipa... Imam jedan 'mali' problem. U posljednje vrijeme skuter nece da upali na dugme. Znaci, vergla i u verglanje tacno vidim da krece da upali, ali nema trika da ce da "otkine" i upali. Dok na kurblu pali bez problema. Onda, kad ga upalim i predjem 200 metara pali normalno i na dugme. Ali sjutra dan ista prica. Nece na kljuc, oce na kurblu. Šta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Probaj da mu daš malo gasa pri paljenju na dugme. Ako tako radi, neka ga tako.

Glupi karburator i ler gas, muka dok se ne našteluje. Davno sam imao 50cc karb skuter, palio hladan, a moralo malo gasa kad se ugreje.

Onda majstor kao naštelovao, pa bilo obrnuto, i na kraju sam odustao. Nije problem da se malo odvrne ručica pri paljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Семеринзи радилице, упаличеш га ако ставиш руку на улаз у филтер кутију док вергла.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav imam skuter aprilia rally 50cc 2t.Problem je sto skuter nece da upali javi se ponekad ali nece da upali,svjecica je nova baca struju karike su nove ima kompresiju takodje karburator je ociscen i dobiva gorivo u cilindar ako moze neko da pomogne do cega bi moglo da bude.
И чисто да знаш, ако су карике отишле сигурно и цилиндар није у мери, најчешче у средини проширен. Најбоље решење је бушење на следечу специјалу и нормално нови клип са карикама.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozz ekipa... Imam jedan 'mali' problem. U posljednje vrijeme skuter nece da upali na dugme. Znaci, vergla i u verglanje tacno vidim da krece da upali, ali nema trika da ce da "otkine" i upali. Dok na kurblu pali bez problema. Onda, kad ga upalim i predjem 200 metara pali normalno i na dugme. Ali sjutra dan ista prica. Nece na kljuc, oce na kurblu. Šta moze biti?
И по 100ти пут. Кад 2Т скутер вергла а не пали, на курблу пали од прве, то је доказ да нема компресије и да треба да се сервисира у том правцу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Prije svega hvala na brzim odgovorima. U pitanju je Pezo V Clic 4 taktni skuter koji mi se pokazao odlican. Presao je 8000km a slobodno mogu reci da se to moze pomnoziti x3 jer teren kuda je isao je za vjerovali ili ne. Ali necu sad o tome...

 

Dakle, kad ga palim na dugme vergla i u verglanje krece da upali ali jednostavno mu "nesto" fali. Onda prekinem i iz dva put uz dati gas, na kurblu upali. Nekoliko sekundi pridrzim gas (da se ne bi ugasio) i posle radi normalno ne gasi se, upali i na kljuc na prvi zub. Danas cu probati da pripunim  akumulator....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Онда не важи предходни пост о паљењу јер се односи на 2Т агрегате. Код тебе може бити нешто око карбуратора.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Stelovao sam karb, ispuvao ga, cini mi se da je ok s te strane... Zanima me ono crijevo sa dekla na koje izlazi vazduh, da li ono mora da bude zakaceno na filter vazduha? Davno sam skinuo onaj plasticni produzetak sa filtera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Pozdrav ljudi, Kymco Agility 50cc 4T palio do skoro na prvu,samo pipnem prekidac,odskoro nece,vergla i vergla i nista. Na kurblu pali na prvu. Pomislio ja mozda je oslabeo akumulator,napunim ga 12 sati,stavim ujutru upali odmah. Sledece jutro opet nece na prekidac na kurblu odmah. Kupim ja novi akumulator,rekoh oslabio ovaj,ne drzi, dosta je i trajao,3 godine. Formiram novi,preko noci na punjacu,ujutru stavim upali odmah na prekidac. Vozio po gradu,zagrejao se pali odmah. Sledece jutro opet isto,nece na prekidac na kurblu hoce.
Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude posto je eto akumulator nov.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja