Jump to content

Photo

Hilandar

• Please log in to reply
182 odgovora u ovoj temi

#181 Mario Marko

Mario Marko

Zainteresovan

• Members
  • PipPip
  • Broj Postova: 674
  • Član od: 09 Aug 2007
  • LokacijaBeograd
  • Motor:KTM RC8

Napisao 17 January 2017 - 23:55 PM

Ljudi čestitam na dobijanju blagolova. :)

Već sam bio na Svetoj Gori, i u martu idem ponovo. Moj savet je da probate da dobijete blagoslov za posetu još nekom manastiru, kada ste već tamo.
Cela sveta gora je ogromna svetinja i šteta je ne ostati još koji dan ako ste u mogućnosti.
Vi dobijanjem diamontiriona (vize) za bilo koji manastir imate pravo da budete na svetoj gori do 4 dana. Samo vam treba blagoslov za posetu još nekom manastiru.

Bolje je naravno otići i na jedan dan nego ne otići uopšte, ali mislim da je jedan dan malo da se oseti Sveta Gora.

Realno ćete za posetu imati jedno popodne.

Dok stignete do Hilandara, odete u gostoprimnicu da se poslužite i upoznate sa osnovnim informacijama i smestite u konake, debelo će proći podne.
Večernja služba je u 17h, nakon nje večera, pa povratak u crkvu radi čitanja akatista Presvetoj Bogorodici.

Jutarnja služba počinje u 4h ujutru i traje do ručka (oko 8-9h). Doručka nema jer se u Hilandaru jede dva puta u jednom danu.
Nakon ručka se pakujete na mini bus koji vas vozi nazad do luke, odakle napuštate Svetu Goru.

Osećaj na Svetoj Gori je poseban, kao i liturgija u Hilandaru.
Pokušajte da kada stignete tamo, umirite u sebi energiju ekskurzije i grupne zajebancije, kako bi što više poneli sa Svete Gore.
  • 3

ENTERIJER LIPCAJT

Izrada nemeštaja i uređenje enterijera

#182 Saša-Srbija

Saša-Srbija

U prolazu

• Members
  • Broj Postova: 85
  • Član od: 19 Apr 2015
  • Motor:Yamaha XT660X (2004)

Napisao 18 January 2017 - 22:25 PM

Hvala Marko na ovom savetu.

Inače obaveštenje za ljude koji idu na ovaj put, formirana je Viber grupa. Ne znam da li su svi tu ako je neko propušten, molim da mi pošalje u poruci broj telefona na kom mu radi Viber kako bih ga dodao. Možda smo svi u grupi a možda i nismo. Nisam 100% siguran.

• 0

#183 AdrenalinSpeed

AdrenalinSpeed

Svrati ponekad

• Members
  • Pip
  • Broj Postova: 131
  • Član od: 09 Aug 2011
  • LokacijaHerceg Novi
  • Motor:Yamaha R6 007

Napisao 18 January 2017 - 22:47 PM

Dodao sam ja jos 3 clana,mislim da smo sada kompletirani na viber grupi :takoje:

• 0

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih članova