Jump to content

Moto Zajednica

Derbi senda 50

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Stari TDR ima potpuno istu masinu sa DTom (razlika u karburatoru i mala razlika u glavi). Novi TDR - slicna masina, sa nekim malim razlikama. Moze, naravno (posedovao sam TDRa), ali svaki motor sa 21 tockom napred ce daaaleko bolje da se ponasa na offu od TDRa. Cak bi i za put pre izabrao KMXa, DTa... nego TDRa starijeg (ne ponasa se u krivinama bas sjajno, deluje tromo i tesko) dok TDR noviji (onaj sa Deltabox ramom) jedva ceka da se obara.

Najbolje je da probas vise razlicitih primeraka pa da vidis sta ti najvise lezi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad

Vlasnik sam Derbi Sende 2008, Derbi je deo Piaggio grupe i 80% delova deli sa Aprilijom i Gilerom. Do 2006 su imali minareli agregat, od 2006 ugradjuje se agregat pod nazivom D50B0, mislim da od 2010 opet ima drugi agregat..isto kod aprilije i gilere sa manuelnim menjačem. Uz malo modifikacija može se dobiti zaista super motorčić, delova i kitova ima pregršt ko hoće da ulaže. Ja sam skinuo blokadu sa auspuha, stavio veću diznu, i prednji lančanik 13 zuba, karburator Dellorto 17,5, mislim da je fabrički 14mm. Motor bi trebalo da zalepi kazaljku na 80km/h, moj ide oko 75 jer imam problema da nadjem odgovarajuću diznu i auspuh mi je pun gareži. Sve u svemu posle 13godina vožnje skutera i Tomosa ovo je MNOGO bolje, motor se vrti na 14000rpm i stoga na ulju ne treba štedeti, meni je najlepši u klasi. Ako ostane bez goriva mora se izvući crevo i napraviti vakum da bi upalio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Pozdrav , pitanje za poznavaoce Derbi Senda. Kupio klincu novu  model 2018, ima vec 1000 km i treba servis da se uradi,  upalila se lampica. Sad mi se ne daje 200-300 e za pola litre ulja i pecat u s-knjizi. Motoric radi kao sat a pitanje je, zna li neko kako se gasi lampica za servis ? Hvala

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novo Milosevo
  • Motocikl: Derbi Senda SM Xtrem 50

Vozim Derbi Sendu sm xtreme 2003 50cc. Inace to mi je prvi motor i letos sam presao sa njim oko 4000km. Imao sam pred zimu problema. Morao sam da menjam lezajeve radilice,komplet set dihtunga,klip i karike. Kako god,motor odlican po meni. Nisam ga stedeo ni van puta. Koci odlicno. Ide 80-85. Mala potrosnja. Cena mu je malo visoka,ali nije kineski motor. Elektronika skupa. Ali pruze lepe uzitke u voznji,nije dosadan. Prelazio sam po 300km na dan. Preporucujem ga svakako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: wr250
On 29.6.2020. at 1:34, Misa Cacic je napisao:

Da li mogu da stavim na derbi sendu sm xtreme prednji zupcanik sa 13 zuba? 

Može i preporučljivo je. 13 napred, 53 nazad je neki optimum za fabrika mašinu. Za 14 i 15 već bi morao kit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Derbi

Pozdrav za kolege.
Novi sam na forumu, zovem se Dejan.
Posedujem motor kao iz naslova teme, 2007 god, u korektnom je stanju, ima kit Arsial 70cm, ide sasvim lepo.
Momak od kog sam kupio je menjao tahometar, bio je stari na kazaljke i sajle, on je stavio onaj elektronski.
Sve lepo funkcionise ali jedino obrtaji ne rade i to me jako iritira.
Kabl sam pronasao ispod rezervoara, smotan i zavezan vezicom, jedini koji je "visak" na kraju nema nikakav konektor, samo je presecen.
Malo sam se pozabavio njime i skontao da je to kabl od obrtaja i razlog zasto to ne radi na displeju.
E sad ako neko zna i ako bi hteo da mi objasni gde on ide, puno bi mi znacilo...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja