Jump to content

Moto Zajednica

sredjivanje auspuha

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

zanima je jedna stvar sto se tice estetke auspuha-da li  neko zna zasto kineski a bome i drugi razni,francuzi,italijanski fabricki auspusi 2t i 4t rdjaju ko djavo i to spolja i to katastofalno izgleda.sAD ja znam da to moze da se sredi,uzmes pa g a ismirglas-lose ili ispeskaris-dobro resenje i ponovo ofarbas.Da li ce opet rdjati.Da li je problem u fabrickoj boji ili necem drugom los materijal ili oba.Da li se moze nesto uraditi dok je motor nov i dok nije pocelo rdjanje-bolje odma nego cekati da rdja jer to izgleda katastrofaKako cistite 2t auspuh od nesagorelog ulja-palite ga iznutra brenerom,mehanicki ili nekom hemijom.  i sta ima unutra u 2t fabrickom auspuhu,koji nije reznantni nego izgleda kao i 4t,da li ima neke vune i da li se ona moze nekako ostetit sredjivanjem.Da li je neko nosio auspuh na hromiranje  i koliko to kosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

neznam za ono sto si naveo napred, ja valjda nekako imam srece sa auspusima pa mi ne rdjaju

 

znam samo da ces jako tesko ubediti nekog da ti hromira stari auspuh. nikako ne moze da se dovljno dobro ocisti od naslaga, pa ako ga stavu u kadu za hromiranje, unisti elektrolit. To sam probao jednom, niko nije hteo da mi primi auspuh na hromiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Na poslu koristimo epoksidni prajmer kada farbamo deo koji je bio rdjav, a i cak za hromirane delove i slicno gde farba ne moze da se primi lepo ili moze naakon izvesnog vremena da se preljusti. Samo ne znam koliko je otporan na temperaturu i da li moze na auspuhe ali nije lose da vidis na netu . Ciscenja sto se tice, auspuh se lepo cisti industrijskim fenom iznutra ( to sto se cadji tice) a masnoca to je vec druga problematika. Ali mozes da probas sa onim odmascivacima ili da vidis na detailing srbija forum, tu imas dosta ljudi koji rade detailing motora i kupuju jaku hemiju za uklanjanje masnoca i da natopis u nekom takvom rastvoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja