Jump to content

Moto Zajednica

registracija na dvoje mopeda 49cm do 45km

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2833 postova

da li po zakonu moze da se registruje moped koji ide do 45na sat na dvoje i  od cega to zavisi,i da li kad se registruje moze da se vozi dvoje-posto je pitanje sta policija tumaci i dopusta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

i meni je to logicno,ali komsije dva brta se vozila na nekadasnjem biciklu sa pomocnim motorom ,pisalo za dvoje ali ih kaznio pandur jer kao bickl s p m nemze da vozi  dvoje ,ali to je bilo pre pet sest godina po strom zakonu,a 80-90 kad sam ja to vozio vozili su se dvoje do besveesti pa niko nikad nije kaznjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sve zavisi sta pise u carinskoj deklaraciji.Ako je ocarinjen za dvoje to je to,ako je za jedno nece moci da se ispravi cak i ako ima dva odvojena sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sta kaze potvrda proizvodjaca (zastupnika) tako ce pisati,svakako je morate imati pri registraciji pa i registrovani ranije za jedno uz potvrdu se reg. za dvoje i obrnuto. 

Po novom zakonu moped moze biti za dvoje mada,moje licno misljenje je da to nikada ne bih dopustio ili za dvoje ali da voze sa 18 god. ipak su u pitanju deca od 16 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Gleda se identifikaciona plocica, na kojoj pise ndm, otprilike se racuna prosek vozaca od 75 kg, znas masu vozila ako na tu masu dodas 150 kg i vidis da li se uklapa u ndm masu sa plocice, onda moze. Na mopedima na kojima ne pise ndm masa na plocici mogu da idu samo na jednog vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Gleda se identifikaciona plocica, na kojoj pise ndm, otprilike se racuna prosek vozaca od 75 kg, znas masu vozila ako na tu masu dodas 150 kg i vidis da li se uklapa u ndm masu sa plocice, onda moze. Na mopedima na kojima ne pise ndm masa na plocici mogu da idu samo na jednog vozaca.

 

Mi smo imali slucaj bez ndm a na potvrdi pisalo 2 mesta za sedenje,konsultovali inspektore koji dolaze u kontrolu i oni rekose da je potvrda zakon.

Bem li ga,trebalo bi prvo oni da se dogovore. Svaki region radi po svome (msm MUP)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja