Jump to content

Moto Zajednica

Bar-Bari,Split-Ancona

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pozdrav..planiram neki put motorom pa me zanima koja je opcija bolja za prelazak u IT,kakva su vasa isustva,cena karte,vreme putovanja,cimanje na granici,papirologija,sami uslovi na trajektu i ostalo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Split - Ancona sam išao prije dvije godine kreće se u 20.00 sati i u Italiji su ujutro rano pko 6.30 čini mi se. Onda čekaš sat dva da se otvori terminal da izađeš mislim da se otvara u 8.00. Cijena sa kabinom je bila nešto oko 180 eura (dvije osobe + motor) u suštini cijena se dijeli na prostor gdje boraviš, lučku taksu i prostor za vozilo pa provjeri da li je sve uključeno. Cijene zavise da li uzmeš kabinu, da li imaš prozorče u kabini, da li je kabina iznad motora, neki čak imaju mogućnost da se nosi vreća i spava u jednoj prostoriji ili da se sjedi (suit, apartmenth, desk, C1, C2 su bile oznake pa povedi računa).

 

Što se tiče motora, uglavnom tamo imaju španere za učvršćivanje + drži ga na ćopavoj. Moj savjet.

 

Sve sam odradio preko firme Jadroagent evo ostao mi i broj telefona +385 51 211 276. Bili su korektni. Sjecam se još da je linija bila svaki drugi dan. Period juli.

 

Nadam se da je pomoglo.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Spajk@

 

Ja sam prosle godine( u Avgustu) putovao za Italiju, i to bas linijom Split-Ankona, mislim da je Jadrolinija prevoznik. koja je za razliku od Terrenie klasa. Imao sam, da kazem srece jer sam kartu kupio oko 16 h, dva sata pre ukrcavanja. Redovna cena je bila 70 eura za motor i deck space( znaci spavanje na klupi, u restoranu itd) ali su imali neku akcijsku ponudu pa su mi ponudili i kabinu  koju bih delio sa jos jednim putnikom  za 77 eura. Naravno,  prihvatio sam ali sam imao srece da sam dobio celu kabinu samo za sebe.

 

Ukrcavanje je kao sto je kolega napisao gore dva sata pre polaska. Pri ulasku na dock se proverava pasos i karta a zatim jos jednom pre samog ukrcavanja. Sve je lepo regulisano, ima dosta redara koji usmeravanju vozila a motor pricvrscuju radnici broda, nema da brines :) Dobro je da pre ukrcavanja promenis garderobu, tj moto opremu ostavis a obuces  nesto komotnije u slucaju da ne uzmes kabinu i zbog samog spavanja u vreci. Pre  polaska se garaza zatvara kompletno tako niko da nema pristup. Ja nisam nosio kacigu, ni rukavice, nista, sve sam ostavio na motoru i tako sam i zatek'o sutra ujutru. Ponesi  dokumenta, novac, kameru , vodu, par sendvica a ako hoces i neko pivo jer je na brodu sve papreno. Ukoliko uzimas kabinu tvoj pasos ostaje na recepciji dok ne vratis kljuc ujutru.

 

Vazno: Ukoliko brod ima samo jedna vrata za garazu a motori se parkiraju prvi, nemoj da zuris ujutru da odmah jurnes u garazu jer ces se nacekati dok se iskrcaju automobili, kamioni, autobusi a i propisno ces se nadisati izduvnih gasova.

Posle iskrcavanja je provera pasosa i to je to, mozes da uzivas u voznji .

Na ovom sajtu mozes da proveris cenu karte

 

http://www.directferries.co.uk

 

Ako te interesuje jos nesto slobodno pitaj.

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Isao sam vise puta sa obe linije, i u principu sve ovo sto ti je rekao Dovakhiin je tako. Site-ova za kupovinu karata unapred ima koliko hoces, ja sam ih koristio nekoliko, malo potrazim da vidim gde su najjeftinije karte. Obicno pocnem sa Jadrolinijom (iz Splita) ili Montenegroplovidba (iz Bara).

Ako se odlucujes za kabinu, nemoj onu bez prozora (sa prozorom je samo 10-ak € skuplja) jer je najcesce blizu motora pa brunda citavu noc i cuju se talasi kako lupaju o brod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja sam pre dve godine išao iz Barija za Crnu Goru ali sam išao linijom Bari - Drač, firma Ventouris Ferries). Brod ide svaki dan a Bari-Bar (pretpostavjam i obrnuto) par puta nedeljno, za a nama je baš trebao datum kada brod nije išao za Crnu Goru.

 

Prošli smo jeftinije, nismo gubili dan čekajući brod, a neplanirano smo videli  i Albaniju (bez nekog zadržavanja).

Bili smo jedini nealbanci na brodu, sedeli do kasno u baru i niko na nije ni pogledao. Uzeli smo sobu sa prozorom i bilo je korektno za te uslove. 

Sve granice takođe prešli bez ikakvih problema.

 

Ako nemaš nameru da obilaziš Italiju, Bari je baš daleko.

 

Inače Drač-Ulcinj je ko 130km. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Hvala svima na odgovorima... Slobodno mozete nastaviti pisanje vasih iskustava pa tako da uvek imamo sveze informacije..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Putovao u avgustu 2015. godine  trajektom Ancona-Split. Kako je bio vikend i Ferragosto u Italiji, karta za dve osobe i motocikl (bez kabine) me je kostala oko 250 evra. Kartu sam kupio tri sata pre polaska. Dakle cena je bila veća zbog praznika, vikenda i velike gužve...o tome treba voditi računa prilikom planiranja.. Inače, trajekt je bio BLUE line, kao iz filmova..Kabina nam nije ni bila potrebna nešto posebno, jer smo udobno spavali (kao i skoro svi bajkeri na tom trajektu) u restoranu, na ugaonoj garnituri...Dakle, kada se zabavni program (koji je inače jako zanimljiv) završio, svi smo zauzeli separee i udobno spavali do svitanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

U julu sam putovao Montenegroplovidbom iz Bara za Bari... Motocikl, dvije osobe, kabina.. Oko 180 evra.. Trajekt sređen(ofarban, čist), ali jakoo star.. Kabine čiste i solidne.. Mada opušteno ko hoće da uštedi može poneti vreću i spavati po zajedničkim prostorijama (hodnici, sale) na trajektu, jer to svi rade na trajektu.. A bez obzira gde spavaš,, možeš koristiti zajedničke tuševe u nekoliko kupatila na trajektu.. Nadam se da sam bar malo pomogao sa iznošenjem svojih utisaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Objasnile su kolege gore pa mislim da nema potrebe da posebo odgovaram... Ali slobodno pitaj ako ima jos nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Pozdrav iz Bara , karta u jednom pravcu iz Bara-Bari je oko 50e + motor oko 30e + krevet u kabini oko 20e, Napisite koi datum vam odgovara za putovanje, koliko motora i koliko osoba putuje i ja cu poci direktno do agencije da se raspitam precizno.Uglavnom brod nije los, polazak j eu 22h putuje se cijelu noc i sutra ujutro u 8h ste u Bari, Posto na brodu nema puno guzve osim u sezoni vrlo brzo ide kontrola na Italijanskoj granici. Odma po izlasku iz Luke Bari nalazi se stari grad i odma pored straoga grada je i centar odnosno glavna ulica u Bari Corso Cavour.Sto se tice hrane na brodu nije losa i nije skupa, odma blizu trajekta u Bar imate par picerija i kafica koje su dobri sa hranom gdje mozete i vecerati prije odlaska. U Bar mozete vidjeti stari grad, dvorac Kralja Nikole, staru maslinu preko 2000 godina, Prenociste mozete da nadjete za 10e po osobi u nekom aparmanu, Uglavnom sto se tice Bara i okoline pitajte sve sto vas zanima, tu sam za svaku uslugu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja