Jump to content

Moto Zajednica

Vakumiranje karba nakon zamene filtera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Zamenio sam ovih dana filter vazduha,koji je bio blago receno u ocajnom stanju,e sad se pitam da li je neophodno ponovo vakumirati karbove sto sam uradio jesenas?Inace filter je bio busan,prljav i truo a majstor mi onda stavio neku krpu da ga zapusi,kaze nije hitna zamena..motor je kawasaki kle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zamenio sam ovih dana filter vazduha,koji je bio blago receno u ocajnom stanju,e sad se pitam da li je neophodno ponovo vakumirati karbove sto sam uradio jesenas?Inace filter je bio busan,prljav i truo a majstor mi onda stavio neku krpu da ga zapusi,kaze nije hitna zamena..motor je kawasaki kle.

 A joj leb ti jebem, ko sve danas sebe naziva majstorom. :tras2:  :tras2:  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Ja sam pitao svog majstora da li je potrebno podešavanje karburatora nakon promene filtera vazduha i dobio sam odrečan odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

ta masina na kleu gpzu enu itd su prilicno zahvalne i "prilagodljive" nema potrebe da stelujes karburatore ako, trosi koliko treba i mirno radi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

Zamenio sam ovih dana filter vazduha,koji je bio blago receno u ocajnom stanju,e sad se pitam da li je neophodno ponovo vakumirati karbove sto sam uradio jesenas?Inace filter je bio busan,prljav i truo a majstor mi onda stavio neku krpu da ga zapusi,kaze nije hitna zamena..motor je kawasaki kle.

 A joj leb ti jebem, ko sve danas sebe naziva majstorom. :tras2:  :tras2:  :tras2:

 

Ima i u Japanu krpa, svila im je vrhunska al' ipak se nisu dosetili da ih ugradjuju još u fabrici nego se muče sa nekim filterima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 

Zamenio sam ovih dana filter vazduha,koji je bio blago receno u ocajnom stanju,e sad se pitam da li je neophodno ponovo vakumirati karbove sto sam uradio jesenas?Inace filter je bio busan,prljav i truo a majstor mi onda stavio neku krpu da ga zapusi,kaze nije hitna zamena..motor je kawasaki kle.

 A joj leb ti jebem, ko sve danas sebe naziva majstorom. :tras2:  :tras2:  :tras2:

 

Krpa, zavisi koliko je propusna, je odlično rešenje da se stigne kući ili do prve radnje sa filterima (gaza u više slojeva na primer).

Majstor se zezn'o samo jer je rekao da nije hitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja