Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 1200 Enduro

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hm... Kralja GS-a su već par puta proglašavali mrtvim al' on još uvek itekako mrda  ;)

 

Inače Dukac je k'o puška  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najbolje merilo bi bilo, da ti daju da biras izmedju potpuno novog i full nabudzenog GS i takodje novog i nabudzenog MS, oba mozes besplatno da uzmes ali moras da ih vozis i ne smes da ih prodas niti iznajmis..koji bi onda uzeo? Siguran sam da postoji ogroman klub ljubitelja bmw koji se nece ni okrenuti za MS a za tih par dodatnih par KS ce reci da im i ne treba, sto je realno i istina donekle.

 

Pored toga ima dobar % kupaca koji nemaju nekog iskustva sa bmw ali ce mu ipak dati prednost zbog cele fame koja se napravila oko njega i poverovace da je kvalitet i dugotrajnost tog motora na visem nivou u odnosu na sve njegove konkurente.

 

A naravno na srecu ima i dobar % koji su svesno da pored kvalitetnih bmw motora ima i drugih jednako kvalitetnih motora za mozda koji euro manje + koji KS vise + sa svezim dizajnom i dinamikom.

 

Ja kad bih uzimao ovaj tip motora, kolebao bih se izmedju bmw i triumpha i sad ovog ducatija. Mada me triumph jako podseca na bmw, tako da nekako sad blagi naklon ima ovaj dukati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ne, opasno dobro izgleda sa koje god strane da ga pogledaš, Talijanski dizajn. Ne bih se usudio ni da ga poredim sa GS jer nisam vozio ni jedan ni drugi ali vizuelno je MS malo prijatniji mom oku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ne bih da ofujem temu, ali cinimi se da sve ovo polako pocinje da gubi smisao. Da se sve pretvorilo u to ko ce da napravi nabudzeniji elektronikom i ostalim stvarima opremljeniji "enduro", i da se zaboravlja svrha ovakve vrste motocikala. Cuj 160 konja! Hajde neka mi neko kaze cemu. Mislim da je Honda sa novom Afrikom ipak vratila stvari na svoje mesto a da ce  BMW, Dukati, Trijumf i ostali nastaviti da se utrkuju u pridobijanju klijentele koja ima novca da kupuje brendove i novotarije koje su same sebi svrha. Na drugoj strani nema dana a da se ne uverimo da je trka za profitom dovela do toga da vise niko ne pravi motore da bi trajali, pa mnogi  jos, uvek ne samo kod nas, voze i putuju sa R 80 G/S, Tenerama, Super Tenerama, Afrikama... Da me ne razumete pogresno nisam od onih koji su uvek i na svakom mestu da kritikuju sve sto je novo, ali cini mi se da ovo polako klizi u besmisao. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Iskreno,meni je ovo bezveze.

 

17 prednji točak...to je namenjeno za asfalt.

Uz sve to cena koja neće biti manja od 20K.

 

Po mom ličnom mišljenju mnogo šminke i para za motocikl koji će u 95% slučajeva koristiti za odlazak na kafu ili eventualno neke kvalitetno asfaltirane planinske 

prevoje.

 

Da izgleda dobro...izgleda! i to nema zamerke.

 

 

Voleo bih da provozam novu AFRIKU.

Siguran sam da će postaviti neke nove standarde u ovom segmentu.

Da može za igranku,a da može i za oranje,

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

stari pikes peak (nikad ih pre nisam zagledao i sad otkrih ovu verziju, do jaja!) sad sam siguran da bi ms pobedio u mom izboru. Bar vizuelno.

 

post-32893-0-20213600-1448800322.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako je Sale (@Sasha P), kao da sam ja pisao :)

 

Još jedan "fensi - šmensi" motocikl čija je svrha da bude statusni simbol a enduro upotrebljivost nešto malo bolja od one čuvene R1 kojom je lik ipak obišao ceo svet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ah ta enduro upotrebljivost.. Eno ga jesho - jevrej na nekom starom krshu od viktori i zajedno sa zokijem na DR obilaze svet. Jel MS sposobna da obidje svet - sasvim sigurno i vise nego sposobna. Jel naj najsposobnija..i jel sposobnija od GS-a ili je GS ipak za nijansu sposobniji...who cares.

 

I kad smo se zenili nismo gledali da bude iskljucivo sposobna vec i da ima jos neke 'kvalitete' :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Prvo, link za specifikacije nije dobar, to je za obicnu multistradu. Multistrada enduro ima prednji tocak 19" itd. Po meni model godine.

http://www.motorcycle-usa.com/2015/11/article/2016-ducati-multistrada-1200-enduro-first-look/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Iskreno,meni je ovo bezveze.

 

17 prednji točak...to je namenjeno za asfalt.

Uz sve to cena koja neće biti manja od 20K.

 

Po mom ličnom mišljenju mnogo šminke i para za motocikl koji će u 95% slučajeva koristiti za odlazak na kafu ili eventualno neke kvalitetno asfaltirane planinske 

prevoje.

 

Da izgleda dobro...izgleda! i to nema zamerke.

 

 

Voleo bih da provozam novu AFRIKU.

Siguran sam da će postaviti neke nove standarde u ovom segmentu.

Da može za igranku,a da može i za oranje,

Kao što reče Bugiman, u enduro verziji su točkovi ako se ne varam baš kao i na GS-u, što se tiče budženja, elektronike i ostalog verovatno ni kod GS nije drugačija situacija tako da ne vidim što ti je bzv ako sličan motor već voziš?

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ducati/Ducati%20Multistrada%201200%20Enduro%2016.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ko voli nek' izvoli...

Ja sam poredio Triumph Tiger 1200 i GS i odlučio da bih radije uzeo Triumph ali od kada ima nova Multistrada na tržištu ta odluka je malo poljuljana...


Da imam pare kupio bih jedan od ta tri bez greške, boli me dupe što je statusni simbol ako mi se sviđa a uopšte ne želim da pričam da je naravno dobro, kada sutra stavim majku svojih klinaca na motor pa krenem negdje, da motor ima što više elektronike i sistema koji povećavaju sigurnost!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ne znam koji mi se maxi enduro pa ne svidja. I ovaj je dobar. Generalno, svi su iste namene osim KTM-a i njegove maksi hard enduro filozofije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Iz nekog razloga multistrade ne drze cijenu ovde. Model 2011 se nudi za oko 10000$,  cak sam nasao primjerak sa 8000 milja predjenih za 8500$.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Verovatno zbog mitova o "kvarljivosti Itaijana" i "skupom održavanju"... Koliko znam, ducati servisi u USA lupaju po ušima sa cenama. Realnost je, međutim, da svi premium brendovi lupaju po ušima.

 

Svi ovi novi maxi enduri su meni prelepi i sjajni motocikli - još da je samo para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Verovatno zbog mitova o "kvarljivosti Itaijana" i "skupom održavanju"... Koliko znam, ducati servisi u USA lupaju po ušima sa cenama. Realnost je, međutim, da svi premium brendovi lupaju po ušima.

 

Svi ovi novi maxi enduri su meni prelepi i sjajni motocikli - još da je samo para :)

 

Druže, to nisu mitovi ni po pitanju kvarljivosti, ni po pitanju skupih servisa.......servis na Multistradi 1200 na 25.000 košta ove u SLO 700,00 eur.To je skoro duplo više nego na bilokojem premium brendu . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

 

Iskreno,meni je ovo bezveze.

 

17 prednji točak...to je namenjeno za asfalt.

Uz sve to cena koja neće biti manja od 20K.

 

Po mom ličnom mišljenju mnogo šminke i para za motocikl koji će u 95% slučajeva koristiti za odlazak na kafu ili eventualno neke kvalitetno asfaltirane planinske 

prevoje.

 

Da izgleda dobro...izgleda! i to nema zamerke.

 

 

Voleo bih da provozam novu AFRIKU.

Siguran sam da će postaviti neke nove standarde u ovom segmentu.

Da može za igranku,a da može i za oranje,

 

Kao što reče Bugiman, u enduro verziji su točkovi ako se ne varam baš kao i na GS-u, što se tiče budženja, elektronike i ostalog verovatno ni kod GS nije drugačija situacija tako da ne vidim što ti je bzv ako sličan motor već voziš?

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ducati/Ducati%20Multistrada%201200%20Enduro%2016.htm

 

Da ne bi duzili polemiku,posto ovaj forum nema dovoljno kb za odgovor.

 

Svaki motocikl je odlican ako sklopis finansijsku,moralnu I upotrebnu vrednost.

Kajem se sto sam izneo svoje misljenje,nece se ponoviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja