Jump to content

Moto Zajednica

BARDAHL ulja

Recommended Posts

  • Stay safe and keep riding hard, 123 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: ZX12R

citao  ovde  na  forumu  o  bardahl uljima  za motor , pa sad me zanima ,dal i koje bardahl  ulje  da  sipam u  motor  ,,  moja procena  neka  sintetika , ali  koja  ,,vidim da bardahl  ima  neke  cudne oznake ,,i  izanimaju  me  iskustva  sa  tim  uljima  ,,, do sad sam  koristio  iskljucivo motul  ,,  :stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma ulje je osrednje, ja ga vozim 2 sezone, neko xtc 60, koristio sam 10w40 i 15w50 polu sintetika,sta znam, sto se kaze u narodu "govno ko govno, samo zuto" na prolece prelazim na slkolene ili motul, a mozda cak i ipone, koji mi je na proslom motoru bio fantastican, ne znam sta mi bi da predjem na bardahl, nije bilo Ipon ulja nigde a meni se vozilo, nisam hteo da cekam i sipao mu bardahl i tako i nastavio, al realno meni se ne svidja zbog menjaca, nakon 1000-2000km postane mi primetno tvrdji menjac..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stay safe and keep riding hard, 123 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: ZX12R

sad,  stvarno ne znam  sta da  sipam  u  motor,, motul  vise  u  njih nemam poverenja jel se  toliko  pojavilo  i  pricalo  o  falsh-u ,,ova ostala  neznam  kakva  su neki preporucuju bardahl neki  neko  midland  (kao navodno  je original )    :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne znam za taj midland, al ja bardal necu vise, kazem ti, vuce me ipone, a ako ne nadjem pazaricu od djunte ono silkolene pa da vidimo, ako ne valja, idemo dalje..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne znam za taj midland, al ja bardal necu vise, kazem ti, vuce me ipone, a ako ne nadjem pazaricu od djunte ono silkolene pa da vidimo, ako ne valja, idemo dalje..

 

Bio bi prvi, ne samo od TDM-ova.

 

Sto ne sipas Silcolene prodaje ga Djunta 0642880609 bas povoljno ili motorex isto dobra ulja.

 

Jeste povoljno po ceni a po kvalitetu je tek  još više. Ali ta povoljnost ima svoju cenu, dosadašnji promet ne obezbeđuje i van sezonski opstanak pa sledi povećanje cena, što ne želim, obustavljanje ili povećanje prometa. Zanimljivo je da su Fuchs automobilska ulja ekvivalentna kvalitetu moto ulja  i sa jednako dobrim cenama bar u mojoj ponudi, ali je promet nikakav. Očigledno smo svi spremni da birkamo za 2 točka a za četiri šta nam padne prvo pod ruku. Nešto mi tu nije jasno.

 

Hvala oboma na poverenju.

 

(http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9392-koje-ulje-sipate-u-vas-motor/?p=1276621)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

I meni bi trebalo par litri, takođe nisam baš oduševljen bardahl-om koga sam rabio u prethodnih par godina ... taman da malo pripomognem oko pomenutog povećanja prometa.   :takoje:

 

Pre bardahl-a mi je bio motul u mašini, ne znam da l' je bio original ili falš, ali ga je manje trošila ... takoreći zanemarljivu količinu ... Dok se za bardahl, pogotovo preko leta, naročito kad poteram makinu preko 120-130 to ne bi moglo reći ... doduše ni ovo leto nije bilo baš normalno, a i trajalo je 6 meseci  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jednom sam kupio Bardahl i istocio posle 2000km. Od tada godinama koristim Silkolene koje je fantasticno ulje. Kod mene se uvek zna sta se sipa i nikada nije pravljen kompromis.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja