Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa paljenjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Skuter

Pozdrav moze li neko da mi pomogne,imam kineza 49ccm 4t nema dobru kompresiju i nece da pali stavio sam nove karike,kupio novi karburator,nova svecica,novi ventili i opet nema kompresije sta bi moglo da bude sledece? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Proveri zupcenje, polozaj bregaste i ventile....ako nisi ubo tajming, moze ti otvoriti ventil pre vremena i eto gubitka kompresije, takodje proveri semeringe na radilici (levi - desni).

 

predpostavljam da je ovaj agregat u pitanju

DSC_0447.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Pozdrav moze li neko da mi pomogne,imam kineza 49ccm 4t nema dobru kompresiju i nece da pali stavio sam nove karike,kupio novi karburator,nova svecica,novi ventili i opet nema kompresije sta bi moglo da bude sledece? Hvala

 

 

ja vec pomislio da ti Majbah nece da upali, pa sam se zabrinuo.....: :jee:  :jee:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Skuter

 

Proveri zupcenje, polozaj bregaste i ventile....ako nisi ubo tajming, moze ti otvoriti ventil pre vremena i eto gubitka kompresije, takodje proveri semeringe na radilici (levi - desni).

 

predpostavljam da je ovaj agregat u pitanju

DSC_0447.jpg

 

To je taj na semering nema da pusta ulje ali opet cu da proverim hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Inace zupcis tako sto nadjes sta je fabricki reper na bloku, dovedes oznaku T na magnetu tu, na bregastoj ti velika rupa ide gore a male moraju da se ravnaju sa blokom(samim tim ce velika biti na oko 90* u odnosu na glavu), stavis lanac i onda vrti, proveri vise puta da si pogodio tacno kad montiras spaner jer tu i jedan zub mnogo znaci za pravilan rad motora, da ne dobijes traktor i ako uspes da ga upalis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Skuter

Inace zupcis tako sto nadjes sta je fabricki reper na bloku, dovedes oznaku T na magnetu tu, na bregastoj ti velika rupa ide gore a male moraju da se ravnaju sa blokom(samim tim ce velika biti na oko 90* u odnosu na glavu), stavis lanac i onda vrti, proveri vise puta da si pogodio tacno kad montiras spaner jer tu i jedan zub mnogo znaci za pravilan rad motora, da ne dobijes traktor i ako uspes da ga upalis.

Hvala na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Mene interesuje jako kakve veze imaju semerinzi radilice sa kompresijom :stabre: .A ne bi bilo lose da proveris da li su ventili nastelovani kako treba, da nisu pretegnuti pa na njih ,,curi" kompresija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

 

Proveri zupcenje, polozaj bregaste i ventile....ako nisi ubo tajming, moze ti otvoriti ventil pre vremena i eto gubitka kompresije, takodje proveri semeringe na radilici (levi - desni).

 

na semering nema da pusta ulje ali opet cu da proverim hvala

 

 

Boldovano je primarno, podvuceno je sekundarno jer se to retko proverava/menja, cak je i kolega Maybach razumeo sta je pisac hteo reci.......nadam se da ti je sad jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Mene interesuje jako kakve veze imaju semerinzi radilice sa kompresijom :stabre: .A ne bi bilo lose da proveris da li su ventili nastelovani kako treba, da nisu pretegnuti pa na njih ,,curi" kompresija.

 

Verovatno je pomesao sa 2T masinama, nema ni kod njih veze sa kompresijom ali itekako nece da upali kad su oni losi jer tu direktno uvlaci fals vazduh u smesu. Ovde nema nikakve.

I da, potpisujem za ventile, imao vise slucajeva da se ventil sam od sebe pretegne na tim agregatima(bilo 125 ili 50, slicni su), kako ne ulazi mi u glavu ali eto, desava se... komsiji na novom posle 2000km, meni na novom isto posle 1500km, jednom sam radio generalnu i pretego se 50km posle sklapanja, a svaki je radio posle stelovanja kao singerica i nije vise pravio probleme pa proveri i to, u glavnom se i manifestuje kao tesko paljenje na hladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Imao sam kineski 4t,sprint max, ne mora da znaci da je do kompresije osim ako nisi proverio istu, on kad nece da upali, i nov, kada kurblas bas pruza slab otpor, ili kad verglas "svira" kao da je svecica izvadjena, pa sam i ja par puta mislio da je izgubio kompresiju. Proveri struju da li baca, ako baca proveri karburator, i nov karb. je kineski, probaj sa starim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja