Jump to content

Moto Zajednica

Regler

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Problem sa kineskim reglerima je taj što su male snage. Na velikoj većini naših motocikala stator alternatora je snage negde oko 300W a originalni regler reda 250W. Kinezi su obično oko 150 - 200W, mnogo se greju i vrlo brzo crknu... :)

 

A garancije nema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa ukoliko se vozikaš samo po gradu možeš i da rizikuješ. Međutim ukoliko bez napajanja ostaneš negde daleko, može da bude prilično nezgodno. Uz sve to crkavanje reglera može vrlo brzo da uništi mnoge elektronske sklopove i elemente koji su pritom mnogo skuplji od samog reglera.

Mislim ipak da je kupovina tog jeftinog reglera previše riskantno i može da bude vrlo skup pokušaj da se nešto uštedi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja već treću godinu imam Joškin regler . Ove godine mi je samo ušla voda u njega preko snopa žica i oksidirali kontakti, ja samo otvorio regler, wd sprejom očistio kontakt i spojevee i ponovo zalepio poklopac na regler, oko žica zalepio diht masu i nema sada da uđe voda. Za sada radi besprekorno. Topla preporuka za njegove reglere. Ja lično nikada ne bi te kineske reglere ugrađivao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Problem sa kineskim reglerima je taj što su male snage. Na velikoj većini naših motocikala stator alternatora je snage negde oko 300W a originalni regler reda 250W. Kinezi su obično oko 150 - 200W, mnogo se greju i vrlo brzo crknu... :)

 

A garancije nema :)

Pa na Aliekspresu sam nasao direktno za moj motor ne za neki skuter.

http://www.aliexpress.com/item/New-Regulator-Rectifier-Voltage-Fit-for-Honda-CB-CBR-600-900-VFR-VTR-RVF-750-250/2047323830.html?spm=2114.01020208.3.10.Y6FW9U&ws_ab_test=searchweb201556_7_71_72_73_74_75,searchweb201527_5,searchweb201560_9

Al opet ko sme to da stavi, sta ako se upali nesto, struja je to ipak. Mada imam stalno izlozen napon da gledam, ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kad sam video kako je prespojen rele koji je stigao iz Kine uz neke maglenke cini mi se , ovo ni u ludilu nebi 

 stavio na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja napravio danas prototip cisto da vidim da li ce i kako da radi, nije jos isprobano na motoru... posto vidimd a su diode u glavnom slaba tacka ja sam stavio po 3 u paralelnu vezu gde je po semi bila jedna, svaki fet ce dobiti svoj hladnjak pa da vidim kako ce da se ponasa... a visak plocice se naravno sece tako da je otprilike kao pakla cigareta...

20151028_202936.jpg

20151028_210540.jpg

20151028_223904.jpg

20151028_231252.jpg

20151028_231302.jpg

20151028_231339.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne znam po kojoj si šemi radio regler (pošto vidim da koristiš i fetove i diode). U svakom slučaju ti predlažem da umesto pojedinačnih dioda kupiš trofazni grec od 35A (košta 10-12evra) i em uštediš na prostoru, em ga prišrafiš direktno na hladnjak i rešiš problem hlađenja.

Ja sam za svog Tranaalpa pre pet-šest godina napravio regler a posle sam i za drugare uradio još petnaestak i nikad ni jedan nije "crko".

Da napomenem da prilikom samogradnje nema neke bitne uštede u ceni, ali je pouzdanost neuporedivo veća (ukoliko se koriste kvalitetne i dobro dimenzionisane komponente i hladnjaci) i ukoliko se sve korektno odradi i ugradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pitanje, uzeo sam juce Aprilu Tuono, juce palila normalno, jutros da upalim nece, jedva okrece, skinem akumulator stavim na punjac, pokaze skoro prazan, napunim, probam pali bez problema, provozao se malo, palio gasio, sve bez problema, probam da upalim posle nekog vremena opet tesko vergla, stisnem kvacilo probam da upalim upali odma, ugasim probam ponovo bez kvacila nece, sa kvacilom pali, ponovo se provozam malo ostavim ga 10 minuta, da upalim nece ni sa ni bez kvacila, skinem akumulator ponovo prazan, dopunio sam ga i uzeo da proverim regler, on pokazuje 14V na leru sa upaljenim svetilma (posto su automatska) i pada na 13,5V kad se popnu obrtaji, bilo na 2000 bilo na 6000, jel to ok sto se reglera tice?

Promenio član JankelA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tuono je nejked koji nije štrojen. Bar u svoje vreme je bio jedan od najbrutalnijih u klasi. Nema tu mekše bregaste, manji airbox za snagu na nižim obrtajima i slične bajke :D Evo ti R bez oklopa sa klasičnim upravljačem pa se krsti i moli Bogu :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@JankelA Који ти је Туоно? V2 или V4?

 

Ја сам имао скоро 6 година V4  2012. годиште и прешао са њим 20 000 км на путу и 6 000 на стази. Ја нисам имао никаквих проблема (сем падова ;) ), чак и вентили нису морали да се подешавају на 20000, али за неке је био познат проблем са статором или са брзинама, код оних који су користили квикшифтер на нижим обртајима од препоручених фабричких 7000 . 

 

2011. годиште Туона са Мицубишијевим статором није имао проблем, али онда су променили добављача за 2012. и нови Кокусан се показао као непоуздан.
 

Ако је V2, изгледа да се дешавало да се пластика код конектора неки пут топи и онда дођу у контакт и праве кратак спој. Зато препоручују да провериш прво конекторе и каблове. Такође су неки мењали оригинал реглер са неким другим марке MOFSET,  бар оно што сам на брзину прочитао на најпознатијем француском форуму за тај модел. Има доста писанија можеш да преведеш страницу са гуглом, ако ти нешто значи. Говоре о неком браон конектору који посебно зеза.

 

WWW.APRILIA-V60.COM

Régulateur de tension + circuit de charge

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala
V2 2003god prva generacija.
Rekao bih da je regler ok, na 14V ga drzi, s tim sto ima taj pad na 13,5V kad se da gas, pricao sam sa deckom od kog sam ga uzeo kaze da u manualu stoji da je to ok.
Skinuo sam akumulator da ga proverim, da vidim da li on gubi struju ili mozda motor vuce jer ima ona bocna svetla sa ebay-a koja su povezana direktno, pale se bez kontakta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Cini mi se da sam nekad negde procitao da se far pojacava na dodavanje gasa ako je regler uredu, sad sam probao i na dodavanje gasa far slabi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

То може да буде и реглер и алтернатор, сличан симптом код оба је слабљење фара.

 

Ако имаш волтметар, најбоља варијанта да провериш и масу, и реглер, а и алтернатор да ли ти баца бар 30 волти.

 

Мада најбоље те могу саветовати неки од професиналних мајстора овде, који су чланови.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Cuo sam se sa majstorom kod kog cu da vozim motor, po simptomima kaze isto - regler ili namotaji, ali nakon krace price kaze da postoji velika mogucnost da je samo akumulator na izdisaju, jer prilikom startovanja napon pada na oko 8,7 - 9 - 9,5.
Tako da sutra vozim kod njega pa da proveri i nadam se najboljem (s obzirom da je akumulator u garanciji :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja