Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPZ 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da ne otvaram novu temu, imam pitanje za slican model. Naime, kolega ima Kawu gpx750 iz 87.god, ispravnu, registrovanu. Skinuo je auspuhe da sredi, malo su popustili. Posle izduvnih grana 4 cevi se spajaju u 2, a zatim ide poprecna cev koja spaja obe grane. Zatim svaka ide na svoju stranu. Kako je ta poprecna cev istrulila, majstor limar mu je to izbacio i zatvorio obe rupe. Pitanje je, dok jos nije vratio nazad, da li ce mu to praviti problem, ili mora da ima i taj spoj izmedju grana ?

Mozda nisam najbolje objasnio ali se nadam da cete me razumeti.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nek vrati taj spoj, da ne treba tu nebi ga bilo.
Razmisli i sam logično.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Hvala na odgovoru. Ja da se razumem, ne bih pitao ovde. Kolega isto ne zna. Citao sam da su radili modifikacije 4-2-1. Ovde je sve fabrika, osim te cevi koja je izbacena, jer je trula. Nije problem postaviti novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bilo bi dobro da se vrati poprečna cev.

Može i bez toga...ali će sigurno morati da se radi na karburaciji....jer ta cev ima ulogu da pomogne pravilnom odvijanju ciklusa u cilindrima. Ako malo obratiš pažnju na izduvne grane, generalno kod drugih motocikala, primetićeš kod nekih i  kratku vezu između susednih...uopšte povezanost na neki način (ne kod svih). Ima ih gde je svaki za sebe, bez povezanosti...ali to, kako rekoh, sa sobom povlači i drugačiju postavku stvari na suprotnom kraju...na usisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo mene opet, u ime kolege bajkera. Spakovao motor, upalio ( nisam ga ja slusao kako radi, tako da prenosim njegove reci), sve lepo radi, nista ne zvekece. Medjutim, jedna izduvna grana ( druga, mislim) je mlaka, kao da ne radi. Kupio nove svecice jer je na tom cilindru crkla. Opet ista prica, baca varnicu ali mlaka grana... Sta ce, ne razume se puno, otera na prikolici kod jednog majstora u Bgd ( necu da imenujem, nije poenta) koji je skidao karburatore, bio je ubedjen da jedan ne radi, a par meseci pre su svi servisirani bas kod njega. Na kraju ispade da je pukla klackalica na izduvnom ventilu i ventil je zaglavljen. U startu mu je ostavio 50 evra i sad mu trazi jos 250 za ruke, plus delovi...

Kao sto rekoh, nije poenta u majstoru i ceni, svako ceni svoj rad, znanje i trud. Stvar je u tome da su ovog mog kolegu sa posla, i naseg "bajkera u pokusaju" za ovih godinu dana razni majstori osurili da ga je kawa iz 87.god izasla do sad 2000 evra, i malo jace. Covek stariji od mene, nema vise ni banke, mislim snaci ce se za pare nekako ali mu predlazem da probamo sami (ako je to stvarno problem) da resimo.

Cisto da pitam ovde, za sada, gde i po (otprilike) kojoj ceni moze da se nadje jedna klackalica, jedan izduvni ventil (mozda i vodjica, videcemo), gumice svih ventila, dihtung glave. Nije kuvao, ne verujem da mora glava na ravnanje, provericemo  je.

Izvinjavam se na duzini posta, i unapred hvala svima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja