Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje konektora i kontakata

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Nisam znao gde da postavim temu jer je univerzalna za sve pa ajd da lupim ovde(ako ne pripada neka je admini premeste).

Elem u avgustu na transalpini posle jela spremamo se da krenemo i dam kontakt kad ono sve mrtvo,nema struje nigde.O jebote sta je sad,prva pomisao akumulator ali bar bi pozicija zasijala i tako krenemo drugar i ja da rasklapamo i trazimo kvar i jedno po jedno rasklopili pola motora(bilo je tu dogodovstina svakakvih-beogradjani sa hajabusom,rumunski svaler sa stromom 1000 kome smo bili pokrice za zenu,ali o tome vise u putopisu).

I kako to biva obicno uvek neka glupost,kvar se ukazao na jednoj zardjaloj matici(zica ide od kontakt brave do reglera valjda,tako nesto),10 sekundi smirglanja i suzi ponovo zivnu.E sad posto ide zima resio sam da sve rastavim i ocistim za sledecu godinu pa mi treba par saveta.

Ajde ono sto je pristupacno tu ce smirgla ali sta raditi sa onim gde se ne moze prici kao sto je ovo na slici

IMG_20151025_095637.jpg

Preporucite neki kontakt sprej(i kako raditi-jel samo naspricati ili treba osusiti) ili neki nacin ciscenja zato sam temu i stavio ovde jer se ovde nalaze samočačkači(znate na sta mislim) a smatram da tema moze biti korisna za sve.

p.s. i sta sa wd40 neki se kunu u njega da je i za to dobar,drugi vicu nikako njega na struju

Hvala unapred i pozdrav za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Proveri kontakt jer ako je loš, a za veću struju, praviće mikro varnice i blago goreti. Ne mislim da je korozija samo na njemu, a na ostalim ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ако су ти контакти (плекчићи...) стављени у ту пластику (а јесу стављени) онда сигурно постоји начин и да се изваде. Ово причам поучен искуством модовања компјутера. Дакле, сигурно постоји мало плекче које требаш са предње стране притиснути да би се контакт ослободио и то би омогућило да се извади из пластике. Погледај добро баш са те стране која је на слици. Спајалица за папир би могла да ти помогне или веома танак шрафцигер.

 

Ево слика на шта сам мислио:

 

kabel_sleeving.jpg
 
kabel_sleeving_2.jpg
 
kabel_sleeving_3.jpg
 
kabel_sleeving_4.jpg
 
kabel_sleeving_5.jpg
 
 
 
А кад их извадиш, онда шмиргла...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Evo ljudi odradio sam sa nekim K2 kontakt cleaner,osmirglao sve sto sam mogao i sastavio-cak nije ispalo ni tako lose kako sam mislio da ce biti sa nepristupacnim delovima.Sutra vracam rezervoar pa krecemo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja