Jump to content

Moto Zajednica

Indijka ne namiguje lepo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pozdrav Vespasima i ostalim motoristima! :zdravo:

Ovo je moja LML Star deluxe 150 iz 2008. Kod mene sa predjenih 19500km od prosle jeseni. Presao sam oko 500 km po gradu,ovo je moj prvi dvotockas i prilicno sam zadovoljan ali nije bez mana. 

Ono sto smatram najvaznijim segmentom posle kocnica su migavci a moja Vespa (lakse mi je tako da je zovem nego indijka sto i jeste po poreklu) ima problema sa njima. 

Jednostavno se ne mogu pouzdati u njih jer rade kako se njima prohte. Po pistanju u toku voznje cujem da povremeno pobrljave. Na semaforu ponekad lupim u bubreg ili dam jaci gas na leru kako bi ponovo zapistali i zmigali ravnomerno. Jako mi je vazno da ostali ucesnici u saobracaju znaju za moje namere u toku voznje, kad skrecem i preticem, a to nekad ne moze da se razluci kad me oni izdaju. Vec mi je receno da je to zbog losih kontakata ali ja verujem da ima nesto vide od toga. Koja su vasa iskustva i sta bi bilo najpouzdanije resenje. 

Dakle sve sijalice rade ali po svom nekom nahodjenju kad do problema dodje.

Potpuni sam laik inace za elektroniku pa bi mi svaki savet bio od pomoci.

Poz!

 

post-36476-0-41962900-1444077615.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Ma mislio sam da ga oteram kod Moto Davora a on ima neko nezgodno vreme od 9-17h koje se poklapa sa mojim radnim vremenom pa mi tesko da se rastanem od Vespe... Ali ce izgleda tako i biti jer mi je od starta u kvaru i pokazivac goriva. Stalno je na nuli.

Elem, gde bi trebalo da se nalazi automat za migavce? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ma mislio sam da ga oteram kod Moto Davora a on ima neko nezgodno vreme od 9-17h koje se poklapa sa mojim radnim vremenom pa mi tesko da se rastanem od Vespe... Ali ce izgleda tako i biti jer mi je od starta u kvaru i pokazivac goriva. Stalno je na nuli.

Elem, gde bi trebalo da se nalazi automat za migavce? 

Moto Davor bi to trebao znati, posto ces ionako oterati motorce kod njega, tako da se ti ne moras opterecivati time. A ako ipak ne nadje, neka pita ovde, na forumu. Pomoci cemo mu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Ma radio bih ja to sam ako moze. 'Ajde i zbog ustede ali na ovom forumu sam naucio kako da sredim motor nakon loseg goriva pa mi je to jedno iskustvo vise. A ako, ne ici cu kod njega, vec sam tamo sredjivao motor posle nabavke. Cenim da je i ta opravka pokazivaca nivoa goriva malo slozenija stvar a? Nemam predstavu sta moze biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

jel se isto desava sa upaljenim i sa ugasenim svetlima, proveriti mase, umeju cesto da prave slicne probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma mislio sam da ga oteram kod Moto Davora a on ima neko nezgodno vreme od 9-17h koje se poklapa sa mojim radnim vremenom pa mi tesko da se rastanem od Vespe... Ali ce izgleda tako i biti jer mi je od starta u kvaru i pokazivac goriva. Stalno je na nuli.

Elem, gde bi trebalo da se nalazi automat za migavce? 

Da probas da skines sa neta shemu el instalacije ako ima? Ili proguglas po modelu vespe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

1. Prekontrolisi kontakte na prekidacu. Odvrni i pregledaj lemove.

2. Ocisti kontakte mase. Prednji se nalaze u kaseti zasrafljeni za sasiju.

3. Ocisti kontakte mase zadnjih migavaca.

Nalaze se na unutrasnjoj strani bubrega u samom zadnjem cosku migavca. Odvrni maticu i ocisti ispod njega.Ocisti snalu bubrega koja se Nalazi na sredini bubrega preko nje dobija masu.

4. Ocisti kontakt "zive" struje ili +.

Na bubregu pipak koji ulazi u sasiju i u sasiji ulozak na koji dilazi +.

Pregledaj da nije ostecen kontakt na bubrezima tacnije siljak. Oblozen je plastikom kao izolatorom i u sredini je kontakt o kome pricam. Ako je ostecen tu pravi kratak spoj.

Kad sve to isproveravas i odradis ostaju ti prekidac koji nekad zna da pravi prekide ili kratak spoj sa drugim kontaktom i automat migavaca.

 

To je sva priblematika.

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Hvala na odgovorima, ovaj vikend će da padne provera svega navedenog.

Inače danas me je Indijka opomenula da je kraj sezone. Neki som je iz kolone u svojoj traci pokušao nenajavljeno da se ubaci u moju traku, i to upravo bez migavaca. Ja sam tu morao agresivije da zakačio što je dovelo do toga da zadnji deo malo zapleše. Plus mokar kolovoz. Kao da mi suptilno kaže da je kraj. A bas sam mislio da će miholjksko leto malo da se produži...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

...WD-om naprskao sva kriticna mesta koja je Igor naveo. I radi. :D 

Videcu kako ce se pokazati narednih dana. Ako negde drugde zapne, morace kod elektricara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

WD je samo prva pomoc.

Uzmi fino kontakt po kontakt ocisti smirglom. Jedan po jedan.Skini buksnu ocisti pa vrati. Tako svaku. I na prednjim migavcima gde je zasrafljena zica mase za skoljku ogvrni i ocisti ispod stopice i matice.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

A o resavanju problema kod elektricara.....bolje nemoj.

Vespa ima malo specificna resenja instalacije. Posle svakog elektricara imao sam velikih problema da sve vratim kako treba i gde treba. Izolirke zice i novih kablova ima koliko hoces.

 

Bolji idi u servis koji radi vespe i resi problem.

Napisao sam ti sve od A do S pa verujem da ces se sam snaci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Hvala Igore, poslusacu savet. Redom kako si naveo a onda verovatno kod Moto Davora. Sad sam dosao sa posla i vezao jedno 10-15 skretanja. Levi migavac je samo jednom utihnuo, tj zablokirao ali se oporavio kada sam lupio levi bubreg. Posle je radio normalno. A jbg, svestan sam ja da neki mali gremlini zive u njoj... :D

Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150, piaggio NTT

Pozdrav svima... Od skoro sam vlasnik jedne indijke. Ne znam nista o njoj! Totalno sam "duduk" za vespu. Vozio sam sve i svasta ali nju nikad. Elem, kome mogu fa se obratim za pomoc, ne rade mi migavci, menjac tesko ubacuje u brzine, glasan je, ima luft veliki u ručici menjaca... To su neke od mana koje sam primetio. Cini mi se da je malo buvniji motor, nozda je to normalno mozda ne.. Pa mi treba neko sa konsultacije. Hvala u napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@velja88

Ide zima, imaces puno vremena da se posvetis detaljima koji su jako vazni da voznja bude sigurna i prijatna.

Za probleme sa strujom gore u istoj ovoj temi imas pobrojano sta treba raditi.

Sto se menjaca tice on ce uvek biti bucniji i manje precizan od originalne Vespe, ali daleko od toga da pravi neke ozbiljne probleme. Ono sto mozes i trebalo bi da uradis je da prekontrolises u kakvom je stanju plasticni prsten na koji se kace sajle menjaca. On se nalazi na kraju rucice ispod maske volana (onoj u kojoj je kilometar sat)

Istovremeno trebalo bi nastelovati i sajle.

..naravno u slucaju da je sa prstenom sve u redu. Sajle stelujes na motoru dole desno hde je kurbla. Procedura je u principu jednostavna, ali kao i mnoge druhe stvari na Vespama, ta jednostavnost moze da bude malo komplikovana :)...narocito u prvim susretima.

Zameni i ulje u motoru, sipaj ga u propisnoj kolicini. Ja sam koristio najobicnije SAE30 i vozio se duuugo nasmejan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150, piaggio NTT

Hvala na odgovoru!

 

Zanima me gde mogu da nadjem gume za belim obodom... Nasao sam neke continental kostaju oko 9000 komad. Jel neko zna kakve su?

Promenio član alexanto
uzastopno postovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Migavci su mi i dalje rak rana, rade po svojoj volji. Obicno lepo rade na pocetku voznje ali posle par skretanja samo "zakucaju" pa se ja "razmasem" kod sledeceg skretanja kako bih skrenuo paznju gde sam se nameracio da podjem.

Menjac obavezno trgne prilikom ubacivanja u prvu ali dobra stvar je da se suvozacica uplasi pa se jace ufati oko struka tako da to necu menjati. Sve ostalo me sluzi super. A da, pokazivac goriva ne radi a moto Davor mi je rekao da nisam sipao gorivo" pa je to razlog sto sam na nuli!? Tako da sam od Moto Davora digó ruke. Za preporuku je svakako nabavka halogenog fara jer on cini drasticnu razliku u odnosu na onaj originalni indijkin.

Ako neko ima info gde bih mogao da kupim prednji gepek bio bih mu zahvalan, kao i podatak o ceni istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja