Jump to content

Moto Zajednica

10 cm do sranja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uzivajuci na ''Kawasakiju'', vozimo se 50-60km/h ka tazbini. Sasvim uredno, dignutim vizirom caskam sa devojkom o nekim svakodnevnim stvarima... Kako se priblizivamo njenoj bivsoj ulici, ukljucujem levi migavac i prestrojavam se blize razdelnoj liniji. Sranje nam je tik iza ledja... Pre iskljucivanja gledam u retrovizor i u njemu vidim BMW E46 kako me pretice sa leve strane u naletu. Sve sto sam stigao da uradim jeste da pustim kvacilo i blago se pomerim na desno. Srecom dovoljno. Promasuje nas za centimetre. 

 

Udara me sok adrenalina i prolazi mi kroz glavu kako idiot moze da upropasti mladi bracni par. Gas u 7000rpm uspevam da ga stignem i preteknem. Blokiram mu put, stezem rukavice i spremam se da ga upropastim od batina. Auto vozi neka nafurana tinejdzerka, skamenjena za volanom, valjda joj decko izlazi i objasnjava da ona nije videla migavac i da nije htela. Derem se iz sveg glasa na njega i teram ga da dodje do ''Kawe'', teram ga da sedne na motor da vidi kako to izgleda za moje strane. Odlazim da izvucem klinku iz auta da i ona vidi sta je napravila. 

 

Kaze lik, izvinite... Pruza ruku, ja ga iz sve snage omlatim  rukavicom po ruci, stegnem mu saku, rukujem se, isto tako sa onim zenskim idiotom i nastavimo svojim domovima u komadu.

 

Pre svega hvala Bogu pre svega sto se smilovao nad nama.

 

Mnogo mi je pomogao levi bar end retrovizor, fantasticna vidljivost. Negde na forumu je neko napisao kako se pravilno iskljucuje sa glavnog puta. Kocio sam, dosao skoro pod 90c naspram sporedne ulice, pre nego sto sam pustio kvacilo da skrenem, pogledao sam retrovizor i eto...

 

http://jsmotorcycling.co.uk/learning-resources/right-and-left-hand-turns/

 

 

Ovom temom hocu da podsetim sve, da imaju prave velike migavce, prave retrovizore velikog stakla sa homologacijom i da obavezno koriste pomenutu tehniku kretanja. Da sam imao male fensi retrovizore, verovatno ne bih uspeo da opazim opasnost. Za tehniku necu ni da pisem. Zahvaljujem se onome ko je napisao u nekom delu foruma.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bez obzira što jesi verovatno imao prvenstvo, a jel nisi ti mogao ranije da ga vidiš i da sprečiš near miss?

 

Drugi deo o izlivu emocija ne podržavam ali razumem da ponekad stvari izmaknu kontroli. Treba se ipak suzdržavati jer ne vodi ničemu a često može da dolije ulje na vatru.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Cuti, dobro je, realno ste mogli glave da izgubite u najmanju ruku da budete tesko povredjeni.. dobro je, teraj dalje i pogled preko ramena i nista drugo nam ne preostaje.. Ja kad skrecem 3 puta gledam, ne verujem vise ni ogledalu..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Deluje kao da si bio nesto opusteniji nego sto motor dozvoljava.

Srecom danas je bila Ognjena Marija.

Neka te cuva i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 CS

Iskreno, ja podrzavam edukaciju nesavesnih mladih vozaca, otprilike do nivoa do kog si isao. Gledaj to na nacin da si doprineo smanjenju rizika da se ovako nesto ponovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pa da, to nije nemoguće, i ja sa devojkom ćaskam sa dignutim vizirom nekad i na autoputu, dobro nije baš ćaskanje ali može da se razmeni koja rečenica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja