Jump to content

Moto Zajednica

Kociona kljesta ne vracaju klipcice

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav drugari.  Imamo problem sa zadnjom kocnicom , klipcici u kljestima se ne vracaju, tj vrati se jedan kolko da ne blokira tocak , kad zavrtim tocak u praznom hodu , ne zakacinje nigde , ali kad probam motor i pipnem disk lagano mogu jaja da se prze. Promenio sam ceo set gumica u kljestima dve izmedju klipcica i jednu u sredini. Ali opet isti problem, kocnica je tvrda ali , izuzetno slabo koci, sve pri kraju hvata. Uzrok mi nije jasan , menjao sam zadnju gumu i klipcici su bili ispali iz kljesta  , ispustio sam ulje , vratio klipcice. Uradio proces , novo ulje u posudu , nadrukam , zadrzim kocnicu , ispustim vazduh na sisku, taj proces sam ponovio 3-4 puta i nista nisam dobio da kocnica radi normalno, poklopac od posude nisam zatvarao prilikom drukanja i ispustanja vazduha. Da li neko moze da mi kaze u cemu moze biti problem. Radi se o Apriliji rs 50 2008. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pogledaj da slucajno klipovi nisu istog precnika , moze i to da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

Mozes ih i malo osmirglati vodenom smirglom, meni klipcic nije nteo da se vrati, pa sam problem resio vodenom smirglom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hidraulične kočnice otkazuju zbog ne održavanja, prvenstveno redovne zamene ulja uz ispiranje. Mahom glave  klešta ali i glavni cilindar može da bude uzrok. Klipovi klešta su podložni krivljenju zbog prljavštine  i nepravilnog rada samih pločica i tada zaribavaju i oštećuju i svoju i površinu cilindra. Ukoliko nema većih oštećenja i ovalnosti sa, dobrim čišćenjem uglavnom prorade. Šmirglanjem se povećava zazor između klipa i košuljice i ovalnost što sve povećava verovatnoću samokošenja i zaribavanja uprkos početnom rezultatu. Ja koristim šmirglu ekstremno retko  i to kao kao nužno zlo uz predhodno vrlo pažljivu procenu stanja i tad primenjujem forice koje ne bi da kazujem jer sa kočnicama se ne zeza. Klipovi ne bi smeli da ispadnu osim ukoliko nisu diskovi i pločice debelo ispod propisane debljine. Predlažem ti da odeš kod nekog iskusnog servisera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
Problem ti je u rucici .. ne dozvoljava da se pritisak vrati nazad , ne retko se desava da i samo crevo radi to ... klesta se resio i ne diraj , rasturi rucicu i ocisti i prepakuj lepo , kad je vec skinuto i samo crevo produvaj ali sa obe ! strane .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Kad vrsim ispustanje vazduha iz sistema, ostavim otvoren poklopac posude, nadrukam pa ispustim na sisicu. Da li je bolje sa zatvorenom posudom to raditi ili sa otvorenom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li  treba dot 4 ili dot 5?

 

  Obično na poklopcu posude za kočionu tečnost piše koje ulje se koristi - koji dot. Ako nema tu - potraži u fabričkom uputstvu il na netu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad vrsim ispustanje vazduha iz sistema, ostavim otvoren poklopac posude, nadrukam pa ispustim na sisicu. Da li je bolje sa zatvorenom posudom to raditi ili sa otvorenom?

 

 

Otvorenom, obavezno. using Tapatalk

 

Sve jedno je što se tiče ispuštanja vazduha ali zbog prskanja ulja iz suda valja da bude samo stavljen poklopac ili nešto slično jer određeni tipovi  ulja su agresivni na boje koje nisu sve imune na hemikalije. Sve  gde je ulje nakvasilo isperi malo vodom, uključujući i sisice nakon zatvaranja naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pomagnje sa nad/pod pritiskom može u pojedinim sitacijama da napravi štetu, prevrne se gumica ili  ispadne iz ležišta recimo i ne treba raditi na brzaka, ima raznih tipova cilindara i gumica načelno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Neče pumpa napravit štetu, nego drukanje ručice. using Tapatalk

 

Ako je pritisak ili podsis osetno viši od onog koji može da napravi komanda onda to nije dobro, naročito pri dugom dejstvu. Kod nekih ređih cilindara gumica ide na čelo klipa i udara o kućište i pri dugom i ekstremnom sabijanju se može proseći i probiti, pojedini imaju jako tanke gumice koje se čak pri uvlačenju u cilindar mogu prevrnuti ili zacepiti. OEM setovi gumica za reparaciju koštaju i po 100€ po cilindru i koriste se zamenski čije dimenzije gumica mogu odstupaju u nekoj meri i očas posla se deformišu u hilzni. Kod pojedinih hidro spojki zamena ulja se vrši isključivo slobodnim padom bez drukanja komande i ozračivanja. Nisam protiv pomagala već samo napominjem da valja biti obazriv. Lično radim manualno jer mi to omogućava i da detektujem da li svaki cilindar, ili krug, radi ispravno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Inace kupio sam nisotek dot 4 pored toga pise k4 .

 

dot4 i dot5.1 su kompatibilne kočione tekućine , tj. mogu se koristiti u istim kočionim sistemima ... 

 

a dot5 je nešto potpuno drugačije i nije dozvoljeno za korištenje u sistemimam koji su predviđeni za dot4(DOT5.1)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

što se ovih ostalih prepucavanja tiče, Zog-a poznam osobno (da ne kažem lično :D ) a đunta ima poprilično dobar glas na forumu, ali moram vam obojici reći da serete ko kišne glista...  :P  :P

 

svaki kočioni sistem na motoru radi na identičnom principu, ali isto tako svaki motor traži INDIVIDUALNI ili da kažem DRUGAČIJI pristup prilikom servisiranja i/ili reparacije ...  :takoje:

 

pa ćete takao naići na potpuno identičnu pumpu i potpuno identične čeljusti, ali ako su montirani na dva različita motora (tipičan primjer kod Talijana) morat ćeta ih "odzračivati" na različiti način kako bi postigli 100% funkcionalnost ...  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ja sebi (T-max ABS)odzračim na podtlak koji doziram kako ja želim i tako nikakvim drukanjem ne maltretiram gumice u cilindru ručice.

Straš, kad ćeš u ove krajeve da popijemo kavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Inace kupio sam nisotek dot 4 pored toga pise k4 .

 

dot4 i dot5.1 su kompatibilne kočione tekućine , tj. mogu se koristiti u istim kočionim sistemima ... 

 

a dot5 je nešto potpuno drugačije i nije dozvoljeno za korištenje u sistemimam koji su predviđeni za dot4(DOT5.1)

 

 

Tako se deklariše ali nije 100%, dot 5.1 ima sastojke koji kod pojedinih vrsta guma ne pašu i zato se je naj sigurnije sipati ono što piše na poklopcu kočionog suda.Taj podatak sam našao na netu a potvrdio mi je tehnolog Fuchs-Silkolena:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/105872-r1200rt-zamena-kocione-tecnosti/?p=1692251

 

što se ovih ostalih prepucavanja tiče, Zog-a poznam osobno (da ne kažem lično :D ) a đunta ima poprilično dobar glas na forumu, ali moram vam obojici reći da serete ko kišne glista...  :P  :P

 

svaki kočioni sistem na motoru radi na identičnom principu, ali isto tako svaki motor traži INDIVIDUALNI ili da kažem DRUGAČIJI pristup prilikom servisiranja i/ili reparacije ...  :takoje:

 

pa ćete takao naići na potpuno identičnu pumpu i potpuno identične čeljusti, ali ako su montirani na dva različita motora (tipičan primjer kod Talijana) morat ćeta ih "odzračivati" na različiti način kako bi postigli 100% funkcionalnost ...  :sampion:

 

Hvala na konstatacijama, reputacija ne mora da znači ništa, pa ni moja, upravo se dva dana zezam da izvučem punu zaptivenost kočionog kruga pod pritiskom iza čuvenog "majstor" dEnsija kome kao i većini srpskih majstora ne treba alat osim čekića i šrafcigera, ispuštao je vazduh na redkcionom priključku umesto na sisisici a to se nikako ne radi. Ni Zog ni ja nismo rekli ništa što nije tačno ili moguće bez obzira na zakon verovatnoće, "u pojedinim situacijama", to znači da postoje različiti sistemi i samim tim različiti pristup je nužan upravo kao što si i naveo. Dinja 90 ima želju i volju da radi sam što podržavam, ali po onome što je izneo očigledno nema elementarnog znanja i nije dobro upućivati ga odmah na visoke nivoe.Može se zamena i ozraka uraditi na x načina, pumpom za bicikle, kompresorom,dekompresorom, špricom, ručnom pumpom, levkom i ko zna čime sve, ali je školski drukni,otvori,zatvori, ponekad traje večnost ali se stiče znanje i osećaj.

 

Ja sebi (T-max ABS)odzračim na podtlak koji doziram kako ja želim i tako nikakvim drukanjem ne maltretiram gumice u cilindru ručice.

Straš, kad ćeš u ove krajeve da popijemo kavu?

 

Ne sporim upotrebu vakum i drugih pomagala, ja volim kompresor recimo, već samo ukazujem na moguć rizik i nužnost da se mora znati rukvati alatom koji sam po sebi ne znači mnogo, i ne sumnjam da umeš  pažljivo da doziraš podsis. Pri simulaciji kočenja nikad se ne može postići puna sila kao u realnom dešavanju ala panično ili trkaće kočenje tako da drukanjem komande se ni izbliza ne "maltretiraju" gumice kojima je to posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Drukanjem gumice u cilindru imaju duži hod(od kraja do početka) nego u normalnoj uporabi gdje su več "ispolirale" dio cilindra svom rasponu rada, ostali dio cilindra može bit nagrižen i može oštetit gumicu prilikom drukanja, znači nisam mislio na silu koja se upotrebljava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Tako se deklariše ali nije 100%, dot 5.1 ima sastojke koji kod pojedinih vrsta guma ne pašu i zato se je naj sigurnije sipati ono što piše na poklopcu kočionog suda.Taj podatak sam našao na netu a potvrdio mi je tehnolog Fuchs-Silkolena:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/105872-r1200rt-zamena-kocione-tecnosti/?p=1692251

100% kompatibilnost kočionih tekućina je u određenom (vrlo malom) postotku upitna i kod "ulja" iste oznake, ali različitog proizvođača... imao par slučajeva kod sebe u radioni ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja