Jump to content

Moto Zajednica

Airbooox problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Cagiva

Pozz svima,prije nego sto napravim temu da se predstavim hocu ovo da rijesim jer mi je bitno i hitno :D

Znaci ovako,vozim Cagivu Mito 125 99godiste,kupio ga prosle sezone zaribo,dao oko 350eura za popravku(klip,karike,cilindar,klipnjaca,lezajevi,dihtunzi) sve novo,razradio ga sve super,e sad muci me filter koji sam dobio na mootoru,radi se o prokletoj "gljivi" k&n filter,onaj malo veci,uglavnom ona zicana ne podnosim ih nikako,prvo ne filtrira ko airbox,ima uzasan zvuk koji mi smeta kad vozim jer stoji ispod rezervoara i odzvanja,i zna se desit da spadne jer je ishabana,ne znam koji kreten je zamjenioo airbox sa gljivom,van pameti jos na motoru kod kojeg je masina preosjetljiva,bog zna cega se naguto nije ni cudo sto je zaribo.

Sad sam dosao iz grada, i bila mi je cudna voznja osjetio sam da nesto nije ok i po zvuku i po obrtajima,kad sam dosao kuci gljiva spala,zapela negdje kod amortizera uglavnom nisam je izgubio,od grada do kuce imam 3-4 kilometra,i jedan manji makadam,karburator stoji odma iznad gume,boli me dusa i molim boga da nije spao filter prije tog makadama,jer ako je spao klip ce bit ispjeskaren definitivno,mada ne mora da znaci al mislim da mi nije spao prije makadama nego na rupama poslije makadama,kako god rijesavam se te gljive pod hitno sad sam ispizdio,

Problem je sljedeci,airbox ne mogu nabavit,od drugog motora ne mogu jer je kod cagive specifican airbox jer ima oblik donje strane rezervoara.

Treba mi vasa pomoc,ideja,nesto sto vam pada na pamet od cega da napravim airbox,sta da uradim,na gljivu sam podavno stavio onu zensku carapu al nista to,kroz to i dalje moze proc svasta

inace cagivin filter je ovakav

http://www.bitsandpiecesmotorbikes.co.uk/ekmps/shops/bitspieces/images/cagiva-mito-sp-525-air-box-5336-p[ekm]300x225[ekm].jpg
 

Samo nemojte reci da narucim sa ebay-a ili napravim od poliesetera,valjda je neko nekad od necega pravio neki filter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Cagiva

Daj mi pare pa cu narucit,

dao sam sad 350eura za dijelove,trebam kupit lanac on je oko 75eura,imam registraciju 75eura nabere se ba,previse ulaganja za malo uzivanja,da je neki bolji i veci motor pa onda ok,ovako neeece ici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pa nisam te ja druze terao da kupujes motor, pogotovo neki u losem stanju...

 

Negde na forumu je bio post sa tvrdnjom da za voznju motora na godisnjem nivou bez goriva treba potrositi oko 500e... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja