Jump to content

Moto Zajednica

XJ900 s Diversion

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pale, BiH
  • Motocikl: BMW R 1150 RT

Pozdrav svima,

 

Od nedavno sam vlasnik xj900 s 1995 god. presao 48000 km.

Sa motorom sam odusevljen u pocetku mi je malo bila neobicna tolika masa i kardan al nakon predjenih 1000 km sve je polako naleglo.

 

Naime javio mi se jedan problemcic pa molim za pomoc:

 

Kada je motor hladan upali normalno al se gasi i nece da primi sauh, zatim ga ponovo upalim i malo dam gasa i zadrzim par sekundi i onda povucem sauh i polako pustam gas i tada primi sauh. Kad malo odradi vratim sauh i sve ok. Svako sledece paljenje je normalno dok je ugrijan. Znaci desava se samo kad je skroz hladan kad mu je u sustini potreban sauh. U voznji nema nikakvih promjena, ponasa se sasvim normalno.

Promijenio sam filter zraka, i goriva i opet se isto desava.

Unapred hvala i nadam se da cu dobiti pravi savijet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pale, BiH
  • Motocikl: BMW R 1150 RT

Povucem sauh pa palim al kad upali nece da odrzi nego se ugasi, pa onda ponovim al sa gasom i pridrzim ga i onda lagano pustam i on onda primi saug. Pokusavao sam prvo da upalim i sauh al opet sve isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kad je toplo vreme nema potrebe da uopste koristis sauh, to samo kad je hladnije, 10 stepeni i ispod, bar ja tako radim, i nikad nisam imao problem, a imao sam svakakvih motora, znaci upalis ga, i drzis ga na malenom gasu jedno 5-10 sekundi i pustis gas, i pustis da se na leru zagreje masina.
Secam se jednom sam na Hondi VFR u sred leta nesvesno povukao sauh i nece i nece da upali, nikako da sastavi, i dok sam ja (kreten) skontao da sam povukao sauk masina skoro presisala, posle sam skroz skinuo sauh, trebalo mu malo vise verglanja da upali, i kad je upalio, nema problema, tako da zajebi sauh po ovom vremenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Kad je toplo vreme nema potrebe da uopste koristis sauh, to samo kad je hladnije, 10 stepeni i ispod, bar ja tako radim, i nikad nisam imao problem, a imao sam svakakvih motora, znaci upalis ga, i drzis ga na malenom gasu jedno 5-10 sekundi i pustis gas, i pustis da se na leru zagreje masina.

Secam se jednom sam na Hondi VFR u sred leta nesvesno povukao sauh i nece i nece da upali, nikako da sastavi, i dok sam ja (kreten) skontao da sam povukao sauk masina skoro presisala, posle sam skroz skinuo sauh, trebalo mu malo vise verglanja da upali, i kad je upalio, nema problema, tako da zajebi sauh po ovom vremenu

U pravu si. Ne treba sauh leti. Kada sam imao Transalp 600, zimi povučem sauh, navijem dva puta I klik...Leti palim bez sauha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mozda nema potrebe, ali ispravno podesen i hladan motor mora da upali i pod sauhom cak i na ove temperature...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mozda nema potrebe, ali ispravno podesen i hladan motor mora da upali i pod sauhom cak i na ove temperature... Sent from my iPad using Tapatalk

mozda i upali, ali ce se ubrzo i ugasiti, zbog sauha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ne slažem se sa tobom. I leti i zimi palim sa sauhom, s tim što ga leti daleko brže vraćam. Sasvim normalno radi motor i odlično pali. Rad motora je odličan, potrošnja vrhunska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

I ja primenjujem sauh na hladnom motoru sa karburatoru, lepo upali i radi, i drzi ler.... Jer mi sam drzi ler tek kad se ugreje malo, jer je ler gas stelovan na vruc motor.... No da ne pametujem, moze svako kako hoce, i odgovara njegovom motoru.....

 

I motori sa ubrizgavanjem dodaju goriva, tj. rade automatski sauh samo ga brze vrate cim se ugreje malo, znaci isto...

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pale, BiH
  • Motocikl: BMW R 1150 RT

Pomozite vi meni da ja rijesim problem da mi se ne gasi i da primi sauh a ja znam hocu li ga povlaciti ili ne. Ja palim motor svako jutro u 7h na Romaniji. Meni je sauh potreban i u avgustu. I u ostalom kad uoalim motor necu da drzim rukom gas nego sauh 30-40 sek dok stavim kacigu i rukavice. Tako sam radio do pre neki dan i sve bilo u redu i odjednom nece da primi sauh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Proveri sajlu od sauha da li normalno povlači i vraća. Ne bi bilo loše da karbove očistiš i odneseš na vakumetriju, pogotovo što si menjao filter vazduha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Провери ниво горива у карбурторима.

 

Proveri sajlu od sauha da li normalno povlači i vraća. Ne bi bilo loše da karbove očistiš i odneseš na vakumetriju, pogotovo što si menjao filter vazduha...

 

i sauh povuci do kraja a onda lagano vraćaj kako povećava obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja stvarno zelim da mi neko objasni smisao pojma vakumetrija, ili jos gore izraza vakumiranje karburatora..... Odavno mi to smeta!

Bez lose namere, i nekog pametovanja zar nije ispravnije i tacnije SINHRONIZACIJA karburatora?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

valjda se radi o podesavanju vakuma na karbovima,podesavanje da svaki karb ima odredjen i isti vakum...pa tako ako se trazi pravi izraz,najpre bi to bio "stelovanje" karburatora,ili podesavanje....jer sinhronizacija je podesavanje rada neceg u odnosu na rad neceg drugog,dakle uslovljeno podesavanje,sto ovde nije slucaj...svaki se steluje posebno....a vakumiranje kao izraz oznacava hermeticko zatvaranje sa unutrasnjoscu bez vazduha...tako da ni taj izraz ne stoji...;) eto bez pametovanja i lose namere tako mislim...a takodje mislim da mozes ga zvati kako hoces sve dok se zna na sta mislis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Meni treba mala pomoc,da li neko zna gde mogu nabaviti hladnjak za ulje? Yamaha Diversion Xj900 1998 godiste? Znam da ima na E-bay-u. Mozda neko zna gde mogu nabaviti kod ljudi. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja