Jump to content

Moto Zajednica

Guma - ostecenje

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Jutros kad sam ustao, i hteo da okrenem koji krug, primetio sam da mi je zadnja guma ispustila, inace motor sam kupio pre oko 2 nedelje od naseg clana foruma i guma je bila citava i relativno nova, dignem ja motor na stender zavrtim tocak i imam sta da vidim..

 

GUMA.jpg

 

Sad je pitanje, da li da teram kod bilo kog vulkanizera, da li uopste moze da se cepuje ili da trazim nekog ko je "malo bolji" da mi ne bi upropastio gumu da kaze posle "jbg tesko je moglo da se resi ali probao sam, sad moras novu da stavis"... Inace guma dosta drzi i ovako, vise od 24 sata do potpunog ispustanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Iskreno,zavisi kolika je rupa odnosno to sr@n)e koje se zabolo..

Bolje resenje bi bilo da se skine guma i vulkanizira, mislim da to moze svaki vulkanizer koji ima peglu da odradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Lose se vidi na slici, nije se ovo njesra zabilo kroz saru u gumu dole, nego bocno, u zid ove brazde ili ti sare, ako se razumemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa uvek postoji šansa da ti zajebe gumu,ali u principu ako ne peče roštilj dok ti krpi gumu ne bi trebalo biti problema.

Može i čep,ali najbolje je skinuti gumu,zalepiti iznutra (vulkanizirati),balansirati i vozi Miško!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Najbolje bi bilo da je demontiras. Ne mozes da znas da li je guma ostecena iznutra jer ko zna koliko si je tako vozio. Od trenja raste temperatura i naravno uvek strada gde je najtanja, od karkase do gazeceg sloja ili bocni zid. 

 

Probaj da je napumpas do 3 bara i onda odvrni iglicu do kraja, ako izlazi samo vazduh istog intenziteta bez opiljaka gume, nije nista.(mozes i čep, naravno privremeno (to je obično zauvek :-) ))

Fora je što moraš češće da proveravaš pritisak jer nije 100% trajno rešenje.

 

Najbolje je hladno krpljenje. Mini combi pečurka. Potrošićeš gumu, zakrpa će ostati večito.

 

Pegla NIKAKO. OD temperature se guma stvrdne i ukrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Najbolje bi bilo da je demontiras. Ne mozes da znas da li je guma ostecena iznutra jer ko zna koliko si je tako vozio. Od trenja raste temperatura i naravno uvek strada gde je najtanja, od karkase do gazeceg sloja ili bocni zid. 

 

Probaj da je napumpas do 3 bara i onda odvrni iglicu do kraja, ako izlazi samo vazduh istog intenziteta bez opiljaka gume, nije nista.(mozes i čep, naravno privremeno (to je obično zauvek :-) ))

Fora je što moraš češće da proveravaš pritisak jer nije 100% trajno rešenje.

 

Najbolje je hladno krpljenje. Mini combi pečurka. Potrošićeš gumu, zakrpa će ostati večito.

 

Pegla NIKAKO. OD temperature se guma stvrdne i ukrti.

 

Hvala na ovako dobrom odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa ti mu kazes hocu da mi vulkaniziras , ako nece vozis kod drugog i gotova stvar.Ne razumem te, ti mu placas da uradi ono sto ti kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Pa ti mu kazes hocu da mi vulkaniziras , ako nece vozis kod drugog i gotova stvar.Ne razumem te, ti mu placas da uradi ono sto ti kazes.

 

To jeste ali znas ono, ne mesaj mi se u zanat ja valjda znam sta radim, i onda nastane haos... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Čisto sumljam da u Nišu ne postoji kvalitetan Vulkanizer koji radi moto program.

 

Čemu filozofija oko probušene gume?

Zašto bi vulkanizirao tubeless gumu ako nije pocepana?

 

Još samo da neko da savet da stavi unutrašnju!

 

@Nile89 neznam kolko dugo si u moto svetu, pročitaj http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7173-malo-o-gumama-tubelesstube-type-i-uputstvo-za-krpljenje/ima dosta korisnih saveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Evo da ubacim jos jednu informaciju, jer ce vulkanizer da ceka do ponedeljka, danas niti jedan nije radio kod kog sam bio, u 4 popodne sam napumpao gumu na 2bara, sad sam isao da proverim, nakon 9 sati, guma je na oko 1.8 trenutno... Jedva da ispusta, ali ipak ispusta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

netrebati sva oa zajebancija sa vulkanizerom,netreba ni da skidas tocak ako mozes lepo da pridjes rupi sa alatom-kod kineza 200 dinara  sa nekoliko cepova,prvo ga razbusis ,pa gurnes cep,iseces i gotovo,ako i dalje malo pusta probaj sa drugim cepom,stari gurni u gumu,ako opet malo pusta  dok je taj novi cep unutra ispusti gumu na malo ispod bara penu urizgaj  jedno 5 sekundi doduvaj gumu i odma teraj ,ovo radim vec 30 godina i na kolima i na motorima i nijednom me nije izneverilo.I kad imate malu rupu na gumi a nemate cep kod sebe-negde na otorenom putu dooljno je ubrizgati cetrtinu pene ali samo pod usloom da nije jako ispustila ili imate odma cim da je doduate,penu koju trenutno imam koristio sam ec 6 puta i moze bar jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Reseno, jedino ostaje pitanje, kako je ovo bezobrazno parce gvozdja dospelo u gumu, sto kaze majstor ili si toliki srecnik da ga je prednja guma odigla od zemlje i bacila taman da se podigne i da jedan kraj bude u betonu dok druga tj zadnja guma prelazi preko njega, ili ti je neko namerno zakucao u gumu... ovako samo po sebi ako si samo zadnjim tockom presao preko njega ne postoji sansa da se zarije u gumu, evo slike pa prosudite sami, inace ostro je na obe strane...

 

 

WP_20150629_12_58_21_Pro.jpg

 

 

WP_20150629_12_58_55_Pro.jpg

 

 

 

WP_20150629_12_58_39_Pro.jpg

 

 

WP_20150629_12_40_48_Pro.jpg

 

 

WP_20150629_12_41_00_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Tako sam ja na Puntu u gumi nasao kljuc iz Yugovog fabrickog alata. U toku voznje prednja guma odigla kljuc i zabo se u zadnju, iscepao gumu skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Tako sam ja na Puntu u gumi nasao kljuc iz Yugovog fabrickog alata. U toku voznje prednja guma odigla kljuc i zabo se u zadnju, iscepao gumu skroz.

 

Tako smo i ja i majstor zakljucili da je ovo dospelo, ili da je neko zakucao... bitno da je reseno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ja sam u svojoj zadnjoj nasao šraf ko' mali prst na sred gume.

Zacepio na kratko na par dana dok nisu dosle nove gume jer jedina stvar koja je u kontaktu sa tlom je guma a s tim se nebih igrao.

Cuvaj se prijatelju.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Marko4522 je sve lepo objasnio. Hladna fleka je najbolje ali i skuplje resenje. Cep zavrsava posao, nece guma eksplodirati ili te ubiti na putu ako cep popusti, moze samo da ponovo pocne da ispusta, kao da si je ponovo probusio sto takodje moze ponovo da se desi tako da u skladu sa finansijama ti i zavrsi posao. Nikako pegla, prevazidjena stvar za motor bar.

Vozi i uzivaj

 

Posto vidim da je proslo dosta vremena pretpostavljam da cep i dalje drzi i da se zadovokjno vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Marko4522 je sve lepo objasnio. Hladna fleka je najbolje ali i skuplje resenje. Cep zavrsava posao, nece guma eksplodirati ili te ubiti na putu ako cep popusti, moze samo da ponovo pocne da ispusta, kao da si je ponovo probusio sto takodje moze ponovo da se desi tako da u skladu sa finansijama ti i zavrsi posao. Nikako pegla, prevazidjena stvar za motor bar.

Vozi i uzivaj

 

Posto vidim da je proslo dosta vremena pretpostavljam da cep i dalje drzi i da se zadovokjno vozis

 

 

sredjeno je i cepovana je ali je lepo odradjeno i ne pusta ni najmanje... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja