Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER5 A2

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav :)

 

Motoric sam kupio od Cafe Racera, stigao je Svajcarske. To je moj prvi motor, vozim ga vec pet godina i konacno su se stvorili uslovi da kupim nesto vece.
 
Generalno:

Godiste 1999
KM 50,150 km
499cc, 25kW
 
Tzv, verzija sa blokadom, ja sam ga tako vozio i vozim. Trosi od 3.8 otvoreno do nekih 4.5 litara.

Odrzavanje, kod mene je odrzavan po servisnim uputstvima, tokom 5 godina od kada je kod mene poseduje servisnu evidenciju koju sam ovde okacio i moze svako da vidi.
 
Nedavno je uradjen veliki servis, ventili, karburatori, viljuske ne cure, ulje je zamenjeno, filter vazduha, AKU je nov, gume su O.K, set lancanika nov... Cudno zvuci ali, motocikl je u stanju da ode bilo gde i bilo kada u narednih 5 godina samo redovan servis (ulje filteri i to je to). 

Druga stvar, oprema. Stavio sam sve sto moze da se stavi, dosta toga nisam koristio, vise sto volim da imam...
 
Pocevsi od fara:

Bi-Xenon
Arrow Halogeni migavci napred
Puig Touring vizir
ProGrip rucice
Navlake rucica komandi
Koso Multimetar (voltmeter)
12V Utikac
Prekidac
2x full aluminijumska retrovizora
LSL StreetBar upravljac
Original Kawasaki crashbarovi
Gel touring sediste
Stitnici prednjih semeringa
Nosac reg. nalepnice
Fender Extender prednjeg blatobrana
GIVI Wingrack
Kappa K53 (Maxia)
Stitnici zadnjih amortizera
Scottoiler V System
2X Hella Micro De maglenke
Race Ada auspuh
 
Sve sijalice su zamenjene LED i to kvalitetnim, nisu one kineske sto traju 10 dana. Ima tu jos nekih stvari koje sam odradio ali ne mogu se svega setiti.

 

DSCN0032.jpg DSCN0033.jpg
 
DSCN0034.jpg DSCN0035.jpg
 
DSCN0036.jpg DSCN0037.jpg
 
DSCN0038.jpg DSCN0039.jpg
 
DSCN0040.jpg DSCN0041.jpg

Imate i excel fajl sa servisnim logom pa mozete videti sta se radilo i kako se odrzavalo.
0641394251
 
Cena je 2000 eur, zamena moze za Bandita 1200 

 
Promenio član Alekre
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kao lutka.. nema sta! Kad te pitaju sta imas od dodatne opreme? Lagano mozes da odgovoris " SVE ! " :):lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uvek nesto zaboravim da nabrojim, recimo gore sam zaboravio da napisem da ima beeper migavaca, spliter na bateriji, prvu pomoc i tako neke stvari.

 

Znam da je cena veca u startu, ali kada se uzme u obzir da za 25000 km treba da ode na proveru ventila i karburatora i to je sve i da ima tonu opreme, mislim da je skroz na mestu.

 

Imao sam ideju da mu prepakujem vesanje i kocnice ali mislim da je posle 5 godina vreme da predjem na nesto vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7074 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cena jeste veca, ali ne pise da je fixna, tako da ko god se nameraci na tvoj ER siguran sam da cete naci dogovor povoljan za obe strane,
jer realno ako covek hoce u startu sredjenu masinu da sedne i vozi i ne razmislja, i sa tonom opreme, to svakako mora da se plati, pre ili kasnije, a ja bi radije malo vise platio pa da se ne patim, nego da vozim i uzivam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jos slikica:
 

 

20150620_150457.jpg
20150620_150516.jpg
20150620_150550.jpg
20150620_150602.jpg
20150620_150616.jpg
20150620_150638.jpg
20150620_150657.jpg
20150620_150716.jpg
20150620_150728.jpg
20150620_150755.jpg
20150620_150828.jpg
20150620_150849.jpg
20150620_151153.jpg
20150620_151205.jpg
 
Motoric ima kompletnu servisnu istoriju tokom mog vlasnista od pet godina, U narednih 30 000 nema nista od ulaganja osim redovnih stvari. Bukvalno... 
 
Moze zamena za Bandita 1200, SV1000, XJ900, CB1000... Uglavnom nesto veliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Kako si spravio plastikicu za registracionu nalepnicu ? Ili kupljena gotova ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

 

Jos slikica:

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
20150620_150728.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 

Lep motor,vidi se da je pažen i održavan :takoje: 

Nije mi samo jasno zašto ovo crevo od podmazivača ovako tužno visi sa strane,malo mi to bode oči.Možda da ga skratiš i sprovedeš uz viljušku,delovalo bi urednije.

Srećna prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Plastikica za reg. nalepnicu je kupljena u Nemackoj. Zapravo, to je nosac za vinjetu. Ima ga u ''Louisu''.

 

@Milanezi

 

Imas pravo!

 

Skraticu ga. Kontao da ga ostavim duze ako se bude prebacio na drugi bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sam posedujem er-5, ovo je verovatno jedan od najboljih primeraka kod nas na trzistu, ako ne i najbolji. Mislim da je alekre preterivao u sredjivanju svog ljubimca, ali eto, buduci vlasnk ce zato uzivati. Mislio sam da ce i cena biti veca, ovo je skroz ok cena. Srecno buducem vlasniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Plastikica za reg. nalepnicu je kupljena u Nemackoj. Zapravo, to je nosac za vinjetu. Ima ga u ''Louisu''.

 

@Milanezi

 

Imas pravo!

 

Skraticu ga. Kontao da ga ostavim duze ako se bude prebacio na drugi bajk.

Fala vi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Motoric je presao preko 1200 kilometara na turi, mislim da samo po sebi govori da je ispravan, servisiran i pouzdan.

Ako se nekome svidja, neka slobodno pozove i pita, mozemo nesto da demontiramo od opreme ili da korigujemo cenu, mi smo resili da predjemo u jacu kategoriju, nacicemo valjda nekakav dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

vozim gpz, vozio sam nekoliko puta er5.

Er5 je tako lagan za vožnju, upravljiv...

Video sam u oglasu da je još sa blokadom. takav je bio i moj, kupio sam ga sa skinutom blokadom, ali posle intervencije kod Bokiliča je utvrđeno da mu nisu promenjeni poklopci na karbovima. To zamenjeno i motor je dobio još na snazi i momentu.

malo sam odužio, rezime: ovaj motor je u suštini tek razrađen, jer blokada je ovog kao i mog čuvala kao dadilja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, to je i kod mene slucaj, ne podize sibere do kraja. Tj. kada otvoris full gas karburatori rade na 50%. Cinjenica, motor je pasivan ali meni ne smeta u retkim slucajevima je prelazio 4.5 litara i nikada me nije vukao da ga ganjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Eto konacno da se i ti opametis i kupis pravi motor,a to je bandit 1200.....imas moju podrsku u tome... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Motor super izgleda na slikama.  ;)

Meni je ER5 ostao u jako lepom sećanju, kao pouzdan, upravljiv i krajnje ekonomičan motor. Pomalo nostalgično gledam na ovaj model motcikla. Svojevremeno sa s njim obisao Julijske Alpe i dotakao Austriju i Italiju (ukupno oko 2700 km, kawa je to podnela sa lakoćom).

Sto se potrosnje tiče, moj je bio bez blokade i potrošnja goriva je bila možda i za zanemarljivu nijansu manja od tvoje. Mislim da skidanje blokade ne bi trebalo da se odrazi na veću potrošnju goriva. 

Srećno sa prodajom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Retko se srecu ljudi kao sto je Alekre, a i retko se srece ovakav primerak ER 5. Fantastican motor, kolega ga je odrzavao i sredjivao za sebe sto slike i govore, kupac ce se navozati slatko. Sve preporuke  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U medjuvremenu sam zamenio sva creva za benzin WURTH-ovim jer su ovi po auto radnjama smece. Predihtovao sam novim O ringovima rashladni sistem i narucio original filter antifriza tako da sada nema bojazni. Zamenjeno ulje u motoru i nabavio sam Silkolene PRO RSF za viljusku. Ne curi nigde ali ulje se menja na dve godine. Ima i nov antifriz u sistemu.

 

E sad' obzirom da sam pikirao sledeci motor, prebacicu prtljag sa Kawe i Scottoiler na njega pa ako je neko zainteresovan, neka se javi da napravimo deal da uzme skroz fin motoric po O.k ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Kako da prodas a nisi naveo Seba nosac navigacije, nosaci dodatnih svetala. nosac windgreck-a. Sve to je Sebatec a to dize cenu. Sada stavi 2500. E tako se prodaje. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja