Jump to content

Moto Zajednica

Kruševac – putevima sećanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Svi mi nosimo lepe slike iz detinjstva kojih se rado sećamo. Igrom slučaja rođen sam u Kruševcu. Tamo sam proveo i detinjstvo. Sve dok moji nisu odlučili da se vrate u Zemun. Ne bi li mu se ponovo vraćao čudesni prst sudbine dodelio mi je životnu saputnicu iz pomenutog grada. I tako, uzmem par dana odmora. Ženu i ćerkicu odvezem kolima pa pravac autobuska stanica i nazad za Zemun ne bi li dovezao i moju ljubimicu. Put u glavi već znam. Na tom sam putu naučio da vozim kola. Takođe sam taj put nekoliko puta prošao skuterom prošle godine. Ovaj put putujem prvom klasom. Afrika je za mene i više nego prva klasa. Znam da uvek ima bolje ali ja sam stvarno uvek zadovoljan onim što imam u rukama i vidim samo lepe stvari. Ovaj put lepe stvari ne vidim samo ja...

I tako, ustajanje u 5h. Hvatanje prvog busa za BG. Kući sam samo navukao opremu i uzjahao. Krenuo sam prema Avali. Tu sam zastao da slikam telefonom jer sam zaboravio da iznesem iz kola foto aparat.

WOPpb_image296dj3.jpg

9YEwk_image295kk1.jpg

Od Avale prema Mladenovcu. Obilazim Topolu i Orašac.

6WmAl_image297ee7.jpg

Pričam sa čovekom koji oko škole u Orašcu sređuje travu kako je ove godine za Sretenje (dan državnosti Srbije - 15. februar) bilo malo ljudi. Kako se plaši visine i još mnogo toga. Zanimljivo kako je lako pričati sa nekim ljudima. U gradu kao da smo zaboravili da komuniciramo. Samo žurimo i razmišljamo: „Šta li sada ovaj hoće od mene?“ Kada neko proba da te zaustavi. Put me dalje vodi prema Kragujevcu. Uvek zastanem pored jezera. Volim vodu. Mora da sam u prošlom životu bio neka riba jer me voda puni energijom. Kasnije sam ugledao još jedno jezerce.

Raj za sportsko pecanje

z8fw5_image298lh7.jpg

Slučajno, krajičkom oka ugledam verovatno nečiji ribnjak. Okrenem motor i spustim se dole. Dole limena baraka i na njoj natpis. Zabranjeno pecanje! Putić levo i desno. Odem ovim desno jer je lepši pogled na jezerce. Sa motora nisam mogao da sidjem jer je zemlja bila meka. Slikam sedeći na motoru i onda uviđam problem. Ja se nalazim na putiću koji je oko 1,5m širok. Sa leve strane slikano jezerce. Sa desne strane isto strma padina sa zaraslim šibljem. Motor može samo napred. Probam malo napred ne bi li izvukao točkove iz blata pa da krenem unazad međutim. Napred po napred. Nazad – nema. Uviđam kako bi bilo veoma veoma zgodno da Afrika ima i rikverc. Pošto Afrika nije mogla da pomogne odlučim da upregnem onog jednog konja koji je ostao kao džoker. Veoma pažljivo siđem sa motora i da ne bi pisao rat i mir sa Afrikom. Recimo samo da posle jedno pola sata motor je bio spreman da krene pravo. Odlazeći sa poprišta moje muke jedan auto sa prikolicom se spuštao. Mora da se pitao odakle li se ovaj stvori. Sva srećna što može da koristi svoju snagu Afrika me provoza kroz selca, kroz Donju Sabantu, Rekovac i Jasiku do Kruševca. Inače put je i više nego zanimljiv. Automobila skoro da nema ali zato prelepih krivina koliko hoćeš.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

O vikendu na Jastrebcu sam već pisao tako da ću samo postaviti još jednu sličicu i nastaviću sa povratkom kući.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13314.40

Jastrebac

bzcPN_jastrebac22feb2008003ch7.jpg

Znači opet akcija. Motorom za Zemun pa autobusom nazad u Kruševac. Ovaj put vremenski sam ograničen jer moram u 18h nazad u KŠ autobusom ne bi li i porodicu kolima vratio kući. Ovaj put malo menjam rutu jer želim da obiđem manastir Ljubostinju i Lalajaka – svetac koji vozi Afriku. Znači idem preko Morave do Jasike. Kroz  Veliku Drenovu do manastira koji se nalazi blizu Trstenika.

 

Morava

4Q1Wf_moravanh9.jpg

 

Manastir Ljubostinja

vlS7B_ljubostinjagq7.jpg

5MVf5_ljubostinjastranaaa9.jpg

JIKZ9_ljubostinjapozadizw3.jpg

x7hnb_ljubostinjanovazgradaxv1.jpg

AZp2y_konaksh5.jpg

 

Ozonske staze

OccvG_ozonskestazedy4.th.jpg

 

Manastir je započeo princ Lazar Hrebeljanović 1388. godine. Neposredno pred boj na Kosovu (1389). Legenda kaže da je podignut na mestu gde se Lazar prvi put sreo sa princezom Milicom. Posle pogibije princa Milica se zamonašila u manastiru Ljubostinja kao i mnoge druge žene. Tamo je i njen grob kao i grob prve srpske pesnikinje i monahinje Jefimije.

Odlučim da se provozam malo zemljanim putem oko manastira.

 

Pocetak koji sam slikao izgleda super za vožnju

vPLtp_ksbg22feb2008017ps2.jpg

 

Lep put, lep put, bara... bara... bara! Ovde sam naučio da Afrika voli gas. Nikako stajanje. Međutim još jednom sam se uverio da treba da ojačam ili vozim sa nekim. Umalo nisam pao po sred jedne bare. Put ide udesno i kontra nagib. Voda se zadržala u tragovima traktora. Nisam pao ali kao da jesam. Video sam sebe blatnjavog kako bezuspešno pokušavam da podignem motor. Tu iskusno siđem s puta i livadom se vratim do asvalta. Odlazeći iz Ljubostinje vidim prelep prizor.

 

oKqMB_ksbg22feb2008018nr5.jpg

jLfMc_ksbg22feb2008019fi9.jpg

 

Od balvana sklepan most. Rečica žubori i peščano ostrvce. Već vidim sliku Afrike kako se sunča u pesku a reka je obilazi. Odem po motor koji sam ovaj put ostavio na putu. Spustim se do rečice pametno je pregazim ne bi li sa druge strane okrenuo motor da mi se ne desi isto kao kod jezerceta. Okrenem, dođem do pola rečice i stanem. Jeste da nisam doručkovao ali nešto mi se muti u glavi. Odjednom, nekako rastem. Hm, možda ja ne rastem već. Pogledam zadnji točak a on do pola upao u pesak. Dam polako gas, na slikanje sam i zaboravio, kad ugasi se. Putari sa traktorom koji su sređivali put gledaju šta radi budala u sred reke. Upalim ja ponovo. Gas, pesak leti. Afrika polako izlazi iz peska. Polako se pokrenusmo, izađoh ja iz rečice popeh se uz brdo do asvaltnog puta. Prođoh pored ljudi koji su me začuđeno gledali. Šta li je hteo tamo dole?! I produžih prema Čačku.

Putari

TQSf5_putaried0.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

U međuvremenu mi se javio Damir. Ukoliko prolazim da obavezno svratim što sam i uradio. Ibarska magistrala, mesto Preljina ispred Čačka i Damir. Žao mi je što sam bio vremenski ograničen ali sledeći put moram malo duže da se zadržim kod njega. Veoma lepo smo se ispričali i pregledao sam sve modele motora i skutera po radnji.

Damir

iXhpr_damirpreljinael8.jpg

 

Brdo za kafu

7NZ9Z_mestozakafugw0.jpg

Malo krajolika

tOGDh_ksbg22feb2008026gk3.jpg

4Rr6J_ksbg22feb2008025ay9.jpg

byi8A_ksbg22feb2008029vl6.jpg

z4keI_ksbg22feb2008024wl2.jpg

 

Između Čačka i Beograda postoji samo Lalajko. Dok sam uživao u gostoprimstvu. Domaći med, kafica pogled kao melem za dušu. Naše Afrike su se takođe družile i dogovarale buduća putovanja.

Drugarice

ZBekS_upoznavanjamq2.jpg

bjJXM_dogovaranjapx3.jpg

 

Eto, posle desetak dana zakašnjenja na ubeđivanje Dragana aka Lalajka i mene da postujem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Veri najs zeko. Nesto se ceskam po glavi citajuci kako pises i mislim da li samo romantici voze afrike. Onda se sjetim da sam je i ja kupio, znaci ne... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Veri najs zeko. Nesto se ceskam po glavi citajuci kako pises i mislim da li samo romantici voze afrike. Onda se sjetim da sam je i ja kupio, znaci ne... :D

 

Neke stvari izvlače iz nas ono najbolje.

Afrika je definitivno jedna od tih stvari  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Mimoisli smo se za malo,u Orascu.Ja dolazim a tasta mi kaze kako je bio jedan sa motorom malo pre.Ovaj bunar je njihov a kuca se nalazi 15-ak metara levo,vidi se ograda.

 

post-2200-12878995581554_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Sledece nedelje cu mozda opet malo na tu stranu ukoliko bude tako javicu ti se.

Pa da se ne mimoidjemo. A mogu da svratim i do Jagodine nije prolem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp
On 5. 3. 2008. at 15:53, zekazmaj je napisao:

Svi mi nosimo lepe slike iz detinjstva kojih se rado sećamo. Igrom slučaja rođen sam u Kruševcu. Tamo sam proveo i detinjstvo. Sve dok moji nisu odlučili da se vrate u Zemun. Ne bi li mu se ponovo vraćao čudesni prst sudbine dodelio mi je životnu saputnicu iz pomenutog grada. I tako, uzmem par dana odmora. Ženu i ćerkicu odvezem kolima pa pravac autobuska stanica i nazad za Zemun ne bi li dovezao i moju ljubimicu. Put u glavi već znam. Na tom sam putu naučio da vozim kola. Takođe sam taj put nekoliko puta prošao skuterom prošle godine. Ovaj put putujem prvom klasom. Afrika je za mene i više nego prva klasa. Znam da uvek ima bolje ali ja sam stvarno uvek zadovoljan onim što imam u rukama i vidim samo lepe stvari. Ovaj put lepe stvari ne vidim samo ja...

I tako, ustajanje u 5h. Hvatanje prvog busa za BG. Kući sam samo navukao opremu i uzjahao. Krenuo sam prema Avali. Tu sam zastao da slikam telefonom jer sam zaboravio da iznesem iz kola foto aparat.

WOPpb_image296dj3.jpg

9YEwk_image295kk1.jpg

Od Avale prema Mladenovcu. Obilazim Topolu i Orašac.

6WmAl_image297ee7.jpg

Pričam sa čovekom koji oko škole u Orašcu sređuje travu kako je ove godine za Sretenje (dan državnosti Srbije - 15. februar) bilo malo ljudi. Kako se plaši visine i još mnogo toga. Zanimljivo kako je lako pričati sa nekim ljudima. U gradu kao da smo zaboravili da komuniciramo. Samo žurimo i razmišljamo: „Šta li sada ovaj hoće od mene?“ Kada neko proba da te zaustavi. Put me dalje vodi prema Kragujevcu. Uvek zastanem pored jezera. Volim vodu. Mora da sam u prošlom životu bio neka riba jer me voda puni energijom. Kasnije sam ugledao još jedno jezerce.

Raj za sportsko pecanje

z8fw5_image298lh7.jpg

Slučajno, krajičkom oka ugledam verovatno nečiji ribnjak. Okrenem motor i spustim se dole. Dole limena baraka i na njoj natpis. Zabranjeno pecanje! Putić levo i desno. Odem ovim desno jer je lepši pogled na jezerce. Sa motora nisam mogao da sidjem jer je zemlja bila meka. Slikam sedeći na motoru i onda uviđam problem. Ja se nalazim na putiću koji je oko 1,5m širok. Sa leve strane slikano jezerce. Sa desne strane isto strma padina sa zaraslim šibljem. Motor može samo napred. Probam malo napred ne bi li izvukao točkove iz blata pa da krenem unazad međutim. Napred po napred. Nazad – nema. Uviđam kako bi bilo veoma veoma zgodno da Afrika ima i rikverc. Pošto Afrika nije mogla da pomogne odlučim da upregnem onog jednog konja koji je ostao kao džoker. Veoma pažljivo siđem sa motora i da ne bi pisao rat i mir sa Afrikom. Recimo samo da posle jedno pola sata motor je bio spreman da krene pravo. Odlazeći sa poprišta moje muke jedan auto sa prikolicom se spuštao. Mora da se pitao odakle li se ovaj stvori. Sva srećna što može da koristi svoju snagu Afrika me provoza kroz selca, kroz Donju Sabantu, Rekovac i Jasiku do Kruševca. Inače put je i više nego zanimljiv. Automobila skoro da nema ali zato prelepih krivina koliko hoćeš.

 

 

Prelep put i preporuka za svakog ko nije vozio da obavezno prodje bar jednom . Veliki pozdrav za čarapana iz Zemuna :jee1:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja