Jump to content

Moto Zajednica

S01 E08 - Polaganje Za A Kategoriju

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U ovoj epizodi smo razgovarali sa našim prijateljem Jasminkom Vinčićem, koji je vlasnik auto škole Vir u čijim prostorijama pripremamo razne naše akcije, na temu polaganja za sve A kategorije. Jasminko je detaljno objasnio karakteristike svih A kategorija, kao i razlike između njih. Pričali smo i o obuci, onda pripremi za polaganje, kao i finalno o tome kako izgleda polaganje. 

 

Nadamo se da smo vam razjasnili sve nejasnoće, a ako i nismo, svakako smo tu da vam odgovorimo na pitanja koje budete imali.

 

Evo linka do narednog kursa  bezbedne vožnje:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108875-drugi-kurs-bezbedne-vo%C5%BEnje-2015/

 

A evo i linka do pomenute auto škole Vir:

http://www.autoskolavir.com/

 

 

Uživajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Како се правилно рачуна тај однос масе и снаге мотора?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Snaga podeljena masom, kw/kg...

Znači motocikl od 35 kw težine 160 kg ima koeficijent od 35 : 160 = 0,21875 i on ne ulazi u A2 kategoriju.

Dok motocikl snage 35 kW i težine 180 kg spada jer  35 kW : 180 kg = 0,19444kW/kg što je manje od 0,2.

Ili motocikl snage 30 kw i težine 150 kg spada jer ima odnos 30kW : 150 kg = 0.2 kW/kg....

itd...itd nadam se da je sada malo konkretnije objašnjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јесте, добро објашњено, и уколико сам и ја добро схватио, што више кила то боље за нас са А2.

Хвала

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Tako sam i ja prošle godine. Odmah na SV650 od prvog časa. Sva sreća, snašao sam se ;)

 

Testovi su mi bili najkrvaviji. Greška moja je bila što sam došao potpuno nepripremljen, očekujući testove koje sam polagao pre više od 13 godina :) Naravno, ti testovi su se završili neslavno sa 80 i kusur posto. S obzirom da sam kolima došao na polaganje, upitah odgovorno lice na testu da li treba da mu vratim dozvolu. Pošto nisam položio testove :) Pogleda me zbunjeno i odrično mi odgovara. Potez nikako nije bio pametan, ali sam u tom periodu bio malo ogorčen procedurama. Za praksu sam znao da mi je bila potrebna, bez pogovora.

Ništa... seo u kola i odvezao se kući. Za sledeće testove sam se spremio i uradio ih bukvalno za 5 minuta. Nije bio isti drug organ, ali je bio jednako zapanjen kao i onaj prvi kada sam mu postavio pitanje za dozvolu :) Jedva dočekah časove :D

Ja sam čak pitao da li možemo da krenemo od manjih, da vozim njih koji čas. Već je Jasminko objasnio kako sam prošao sa tim pitanjem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Potpuno isti moj slučaj!

 

Tako sam i ja prošle godine. Odmah na SV650 od prvog časa. Sva sreća, snašao sam se ;)

Ja sam prvi put uopšte seo na motor sa brzinama i to odmah na Kawasaki ZR-7, 750ccm.

 

Greška moja je bila što sam došao potpuno nepripremljen, očekujući testove koje sam polagao pre više od 13 godina :) Naravno, ti testovi su se završili neslavno sa 80 i kusur posto.

Uradio za 5 minuta, pao sa 84 poena :-(

 

Za sledeće polaganje naučio, uradio za 5 minuta, položio sa 100 poena. Sad vozim časove, pa polažem vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Juče trebalo da polažem vožnju, kiša taman stala, ali odložiše zbog mokrog kolovoza. Kažu da su pravila stroga :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Juče trebalo da polažem vožnju, kiša taman stala, ali odložiše zbog mokrog kolovoza. Kažu da su pravila stroga :-(

Jesu li ti vratili pare, ja sam skoro polagao, kisa je pljustala, reko mi pandur hoces da vozis ili ne, ja sam pristao jer sto da mi propadnu 4000 i polozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jedno pitanje, polozio sam prosle godine za A2, i trebao bi da posle 2 godine posedovanja A2 kategorije, steknem pravo na polaganje za punu A, pod uslovom da nemam ni jedan prekrsaj za to vreme, ako sam dobro razumeo sta su mi rekli.
E sad, pre par dana sam uhvacen na radaru i pisali su mi kaznu za prekoracenje brzine, ali bio sam autom, zanima me da li ce to da se racuna kao prekrsaj koji ce da mi pravi problem u polaganju za punu A kad mi isteknu te 2 godine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nadam se da nešto nisi dobro razumeo.

Koliko ja znam, ne postoji uslov da za te dve godine nisi imao ni jedan prekršaj.

Ne možeš se obučavati i polagati ako si trenutno pod zabranom upravljanja ...i to je to.

Po mom mišljenju nećeš imati nikakvih smetnja kad ti prođu dve godine i stekneš uslov polaganja za "A" kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja