Jump to content

Moto Zajednica

Koju kacigu do 180 evra?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Pozdrav posedujem kacigu marke MTR iz Luisa,pre neku godinu kada sam je kupovao imas sam manji motor i bila je ok. Presavsi na vece kubikaze i brzine kaciga postaje bucna.Doslo vreme kupovine druge da kazem bolje pa me zanima sta vi mislite sta uzeti za nekih 150-180 evra.Iskljucivo me zanima full face kaciga? Dosta sam gledao po netu i pronasao sam par njih ali bi hteo da cujem vase misljenje da ne kazem iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Idi u prodavnicu gde imaju vise marki pa vidi koji kalup odgovara obliku tvoje glave,kada suzis "potragu" onda dalje trazi u toj marci sta ti odgovara.

Nije samo buka problem,svaka marka ima drugaciji kalup,meni recimo Caberg nije uopste odgovarao dok Shark kao da je saliven po mome licu,isti broj su bile i cenovni rang.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Komsija imao AGV,pao sa motora kaciga dobro ostecena ,motor unisten a on prosao sa vecim modricama po telu,da kazem prilicno srecno.Nema sta odradila je kaciga svoj posao! Sveo sam na par kaciga kao sto sam naveo-> AGV,Shark,Nolan(mada ni sam uspeo da nadjem boju za te pare koja mi je odgovarala).Ali moracu da odem i da ih probam pa cu videti sta i kako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Ja sam na sajmu uzeo Scorpion exo 500 air i mogu reci da je kaciga super,ima pinlock,suncani vizir,obraze koji se pumpaju. Cena je bila tako nesto,oko 180e u Maxmomentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Uh vidi stvarno,nisam ulazio na sajt skoro. Pa da,moguce da je to,plus sam jos stvari nakupovao kod njih pa je bio veci popust. Vidi onda nesto od Shark-a,znam da sam se dvoumio izmedju te dve marke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja sam nedavno gledao i probao Airoh Movement. Odlična kaciga za 21000din. Ima sunčani vizir, koliko se sećam dolazi sa PINLOCK-om (protiv magljenja) i brzom kopčom. Unutrašnjost može da se vadi i pere. Materijal i izrada deluju baš solidno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ovako, da ne otvaram novu temu posto odgovara otprilike i za ovu. Malo sam tražio i našao nekoliko kaciga koje bi mogle da dođu u obzir pa bi mi značilo da čujem mišljenja ostalih. Znam da kaciga mora da se proba i da se oseti da li leži ili ne, ali nisam iz Bg-a već dolazim tamo za nekih nedelju dana pa ću da obiđem prodavnice i isprobam ali pre toga da ovde malo saznam o iskustvima i mišljenjima, da suzim izbor ili eleminišem neke. Inače vozim R, nije mi bitno da li ima pinlock jer ne vozim nešto puno po hladnom vremenu, bilo bi poželjno da ima sunčane naočare, nosim M veličinu. Evo i kandidata:

 

1) Nolan N85 

 

216965_410_FR01_15.JPGU Louisu je trenutno na sniženju sa 200e na 100e. Sharp test 4*. 

 

2) Caberg V2RR

img_22910.jpgCena 17500 din. Sharp test 5*

 

3) Scorpion EXO-750 AIR

3892-exo-750-air-vintage-black-white.pngSniženo sa 27000 na 15000 u Maxmomentu. Nema sunčane naočare, ima pumpicu za naduvavanje. Sharp test 4*

 

4) Shark S900

216047_410_FR01_15.JPGNa sniženju u Louisu sa 240 na 160e, kod nas je 23600. Ima pumpicu. Sharp test 4*

 

 

 

N85 sam pitao u Motoringu imaju samo Xl veličine, tako da ne bih mogao da probam, eventualno ako neko zna gde ih ima još, mada je taj model zamenjen sa N86.

Svako mišljenje je dobrodošlo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Nisam, jer kolko sam obavešten nemaju uvoznike za Srbiju pa ne bih imao gde ni da pogledam i probam. Ako grešim neka me neko ispravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 505 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ja imam Shark S900  i vise sam nego zadovoljan. Malo je bucnija preko 120 ali sve ostalo mi je extra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

za te pare agv k4 ili hjc fg15

 

Jbg nemaju naocare.. k4 i nema M velicina u mass-u i malko su skuplje... Sta mislite o ovom Nolanu N85, on mi je nekako privlacan i zbog izgleda a i zbog cene, i s900. Nekako mi deluju najprivlacnije za sad, ali videcu ipak kad budm probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... ili možda FG17? .... no ako nisi iz BG onda 4 puta proveri da li imaju veličinu u Guevari, mene su ko majmuna prošetali iz Novog Sada.... Nolan čini mi se ima specifičnu školjku meni ne odgovara uopšte ne odgovara kada mi je obim na čelu ok onda su mi obrazi pre slabi....

Naravoučenije ako želiš da ti kaciga leži idealno pre kupovine je moraš probati :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ja sam Caberga V2RR (plaćen 120ak evra 2012. u Louis-u) zamenio sa Scorpion EXo 500 (plaćen 80ak dolara 2014. online). Obe su slično opremljene, ali Caberg deluje kao šuplji plastikaner spram EXO 500, a pretpostavljam da i taj 750 nije lošiji. Shark i Nolan nisam nosio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja bih ustekao jos 50e i kupio Nolan N86..nema greske..lagana,jaka,tiha,suncane naocare,pinlock..i jako lepa..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

E ovako, Caberg nemaju velicine bila je akcija i rasprodato, scorpion takodje nema. N86 je u suštini ista kaciga kao i N85 jedino što dolazi sa pinlokom, i ima jedan otvor za ventilaciju više, probao sam obe. Usput su mi dali da probam i X-lite X603, i stvarno je nebo zemlja razlika čim se uzme u ruku, a tek kad se stavi na glavu u odnosu na ove Nolane, dosta kvalitetnije deluje i čvršće, mnooogo je lakša, trokompozitna (fiberglas, kevlar, karbon).. Ali je i cena oko 35 hiljada, snizeno sa nekih 45000,. E sad video sam na Louisu da ima i model X-lite 701 i ostala je samo crna mat u veličini M što meni i treba, i to je otprilike ista kaciga kao i 603 ako ne i nešto bolja, i ona je 180e, inače sniženo sa 420, tako da se razmišljam i za ovu varijantu. Je l ima neko iskustva sa ovim kacigama?

 

Probao sam i Shark S900, isto mi deluje ok, 160e je u Loisu na sniženju, kod nas je 25000.. Tako da ču morati da odlučim uskoro :) inače Shark izgleda ima kalup koji se za jednu veličinu razlikuje, M koji inače nosim mi je bila velika, a S taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

e  ovako drug, da  ti ja  kazem nesto iz moga iskustva, ove   kacige sto si naveo, pa da  pocnem od  caberg kacige, nju sam narucio preko loius za  druga , i probo  je nisam ni mao zadovoljna previse  buke pravi, zavrsna  obrada  sasvim ok, onda sto se  tice  shark kacie, dosta  neudobna pravi poprilicnu buku, i zna  da  vibrira  na  vecu brzinu , nolan ovaj model nisam probao, pa  ti ne  mogu nista  reci o njoj, i da kazem nesto na kraj za  skorpion 750, posjedujem je  evo vec nesto vise  preko godinu dana, zavrsan obrada  im je dosta slaba, vec  je  pocela  da ispucava po onom koznom dijelu, al sto se  tice udobnosti i i male  buke , ja  jos nisam probao tako dobru kacigu, ima  isto tako pumpicu sa  kojom je  mozes  naduvati i u dijelu obraza  unutrasnjos  se siri i bas  fino mozes da podesis  kako ti odgovara, ja  sam je  platio 150e na  nekom popustu, i mogu ti reci da ces  tesko naci za te  pare  bolju kacigu, ja posle ove jurim model 1000 ili 1200 ona  ima  naocare i jos  po nesto,

isto tako je  bolja  i od  agv k3, koju sam platio oko 180e prije  dvije  godine, i koja  se  pokazala  bas  lose, previse   neudovna  kad  je  skidas  oces  usi da  iscupas :) vibrira  preko 140km/h, oce da  ti se smuci itd.

 

eto to su moja  iskustva  sa  tim kacigama, mozda se  nece  neko sloziti sa  mnom, mozda  i ima  razlike  na  drugim motorima al u sustini to je  to. SRECNO SA  KUPOVINOM

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

E ovako posto je bilo pitanja sa moje strane evo i odgovora. Ja sam uzeo Shark S900 

 

34hzznq.jpg

 

Narucio sam sa Amazona jer je tamo bila 150e sa besplatnom dostavom (u Austriji, pa preko prijatelja stigla u Srbiju). Kod nas je mislim oko 24000 jednobojna, a jos par hiljada sa dezenom. A utisci su solidni, meni je udobna, nivo buke je zadovoljavajuci mada preko 100kmh ima malo sviranja od vetra mada zavisi i koji je polozaj tela i da li se malo koristi vizir kao zaklon. Probao sam do nekih 150kmh otprilike i nisam primetio vibracije. Smeta sto u nekim polozajima me vetar udara u donji deo brade, iako ima onaj chin curtain (ili kako se vec zove zastita ispod brade) ali jebi ga to nisam mogao da primetim kad sam probao u prodavnici bez da probam u voznji. Naocare za sunce su mi odlicne. Vizir ne magli mada su sad ove visoke temperature pa je i logicno, ali dobio sam i pinlok pa cu ga staviti tako da ne bi trebalo da bude problema sa tim. Ventilacija mi je ok. Uzeo sam S veličinu iako nosim M, jer navodno njihov kalup je nesto drugaciji i najveca velicina im je XL. Pumpica nije lose, lako se naduva ima efekta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Evo napokon i ja da se izjasnim iako sam jai postavio ovu temu.Posle dosta razgledanja kako novih tako i polovnih kaciga juce sa kupio u Sava Centru firma Yamaha Barel Sharkovu kacigu S900.Posto mi je obim glave 58cm uzeo sam M velicinu mada se slazem sa prethodnim postom da je mozda trebalo da uzmem S ali me je jako zuljala ne po celoj glavi nego na pojdinim mestima i odustao sam od nje.Ako mi i bude vremenom "malo" veca nosicu potkapu.Ja sam do sada nosio L pa ni sam imao vecih problema pri voznji.Ovako po mom misljenju mogao sam i Scorpion da uzmem ali ni su imali boju koju sam ja zeleo,ali licno mislim da su i one dobre.Jedino sto mi se nije svidelo je Nolan zato sto model koji sam ja probao i koji je bio jedini u M velicini mi je bio plitak na prvo probanje i nije mi nije odgovaralo.Sharkovu kacigu sam platio 26100 dinara sto premasuje budzet ove teme od 180 evra ali jos je ni sam probao na motoru,sto cu kasnije dodati.Na prvi utisak deluje ok ,ima naocare koje malo koce pri zatvaranju ali ce se vremenom nadam se razraditi,imaju takodje i pumpicu koja ima svrhe i dosta pomaze.Dobio pinlok koji cu staviti kad malo zahladni.Sve u svemu zadovoljan sam.Shark_S900_Glow__52d92a86a18b4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Posto nisam izmenjao mnogo kaciga, necu pametovati. Samo da potvrdim vec pomenutu pricu za scorpiona. Nosim EXO 750 vec 4 godine, tiha,udobna kaciga, zavrsna obrada losa, i meni ispucao katastrofa onaj kozni deo, ali sve u svemu odlican odnos cena kvalitet. Preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600

drugari u procesu sam nabavke kacige aposto sam totalni laik raspitivao sam se i jedan drugar mi rece da ppogledam LS2 kacige,kaye da on ima vec dve godine i da je zadovoljan. ima li neko iskustva sa njima vredi li dati pare za to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Za LS2 kacige sam cuo pozitivne ocene,ali je ne posedujem da bih sudio o njoj! Samo sam hteo da prenesem svoje utiske o kacigi Shark S900.To je dodatak od proslog posta #22! Nedelju dana posle kupovine kaciga pada na ispod 20000 hiljade dinara a ja platio 26100 :( Ali sad to i nije toliko vazno.Vazno je to da se u voznji pokazala za moj utisak malo losije.Prilicno je bucna od 100-120 km/h se vec "cuje" ! Dobra je ventilacija u njoj ali se postavlja pitanje kako ce biti kad je hladnije.Prilicno se oseca vetar na licu kad je naravno spusten vizir i to bih rekao vise po levoj strani kao da vizir ne naleze dobro.Sad da li je to samo kod mene problem to ne znam.Ja vam prenosim svoje utiske.Naocare i dalje koce kad se vracaju pa moram malo prstom da ih podignem da krenu.Nekako slabije se drze pa po nekim vecim neravninama "igraju". Sad kad uporedim svoju staru MTR i ovu Shark-ovu S900 , naravno Shark-ova je bolja kaciga ali da li bolja za tih 147,5 evra razlike to mi ne ide u glavu ! To je to nadam se da sam nekom pomogao u ovim mojim postovima i sa ovom temom,hvala vam i sa srecom da kupite kacigu koju zelite jer vam ona glavu cuva-poz !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja