Jump to content

Moto Zajednica

Benelli Tre 1130 K

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Prodajem Benelli Tre 1130 K, motor se vodi na mene, registrovan je.

 

Godiste 2008, prva registracija 2009

Predjena kilometraza oko 15.000

Servis uradjen pre 2.000km, bez potrebe za bilo kakvim ulaganjem

Stanje motora odgovara predjenoj kilometrazi, kao nov

 

Od dodatne opreme ima SW motech handguards, 12v uticnica, Rox bar risers, nosač bočnih kofera i dva Givi kofera.

 

Tehničke karakteristike:

 

Tri cilindra u liniji, zapremina motora 1130ccm

Snaga 125ks @ 9.000rpm, 115Nm @ 6.250rpm

Tezina 204Kg

 

Cena:6.200

Motor prodajem zbog kupovine Multistrade 1200 tako da mi zamene, osim za Ducatija, ne igraju ulogu.

 

063/492-951

 

 

 

 

 

 

post-23455-0-46812200-1431275150_thumb.jpg

post-23455-0-91688800-1431275217_thumb.jpg

post-23455-0-50804000-1431275276_thumb.jpg

post-23455-0-36243200-1431275315_thumb.jpg

post-23455-0-48403700-1431275368_thumb.jpg

post-23455-0-38997700-1431275404_thumb.jpg

post-23455-0-24825300-1431275451_thumb.jpg

post-23455-0-47223100-1431275482_thumb.jpg

post-23455-0-90714100-1431275541_thumb.jpg

post-23455-0-89506800-1431275618_thumb.jpg

post-23455-0-73249000-1431275683_thumb.jpg

post-23455-0-47122200-1431275726_thumb.jpg

post-23455-0-37962800-1431275819_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Drugar je jutros otisao u Nemacku po Multistradu 1200. Za koji dan ce biti kod nas, pa cemo je malo probati, i podeliti info iz prve ruke. Plus, bice i utisci sa voznje od Nemacke do Srbije/Vlaske krajine/Kladova...

Srecno sa prodajom Benelija i ostvarenjem zelje za Dukatijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@borhez

 

Hajde ako te ne mrzi napiši neke svoje lične utiske vezano za ovaj Benelli. Motor je za nas egzotika, a lep je kako samo Italijani to umeju da naprave... Gledao sam po netu razne testove i uglavnom su utisci vrlo pohvalni. Ja zabalavim svaki put kad ga vidim na slici - još da je para... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Kada sam kupovao ovaj motorić, i ja sam se oslanjao jednim delom na te iste testove sa neta.Ocenili su ga kao najbolji Benelijev proizvod, ultra lagani, snazan crosstourer, slazem se sa novinarima  :)

 

Ja zapravo planiram jos neko vreme da vozim ovaj motor, ne zurim sa prodajom, u potpunosti ispunjava sva moja ocekivanja, eventualno bih sledece sezone uzeo Multistradu 1200.Oglas sam postavio dosta ranije iz prostog razloga sto prodaja polovnih motora ide jako kilavo, pogotovo za egzoticne modele poput ovog.U principu ne bih imao nista protiv i da ga vozim naredne dve - tri sezone, ali eto kopka me ta Multistrada pa sam resio da probam ispuniti sebi zelju.

 

Sto se tice nekih mojih impresija, one se uglavnom poklapaju sa ocenama koje je ovaj motor dobio na raznim testovima i po meni potpuno nezasluzeno spada u "egzotiku".To je verovatno posledica Benelijevog neuspeha sa drugim modelima, uglavnom sportskim.Vise puta sam cuo pricu da je upravo ovaj model najbolji Benelijev proizvod uprkos cinjenici da su se kroz istoriju uglavnom deklarisali kao fabrika trkackih motora.

 

Motor spada u kategoriju sport touring s tim sto mu uspravan polozaj sedenja donosi veliki plus sto se udobnosti tice za razliku od, recimo Honde VFR 800 koja meni uopste ne pase.Stvar ukusa.Trocilindricni motor je po svojim karakteristikama blizi cetvorocilindrasima nego dvocilindrasima.Linearno povlaci vec od 2.000rpm a brzinu vise menjam vec na 3-4.000rpm.Eksplozija snage sa javlja preko 5.000 i tada vec stupa na snagu sportski karakter ovog motora. 125 ks i jos znacajnijih 115 Nm pruzaju dosta zabave.Motor ne zamara ni na duzim turama, ja sam prelazio oko 400km dnevno.Kocnice su odlicne iako nema ABS.Pohvalio bih i ponasanje u krivinama, preciznost...sve u svemu jako dobar spoj sportskih karakteristika i udobnosti.Ram mu je izradjen u kombinaciji celicnih cevi i aluminijumskih profila.Zadnja guma sirine 190 takodje otkriva da se radi o motoru sportskog karaktera.

 

Ono sto bih ja promenio na sledecoj generaciji ovog modela je svakako dodatak ABS-a.Za danasnje pojmove tu bi trebala da se nadje i kontrola trakcije pa el.podesavanje ogibljenja itd. Ovo i jesu jedni od razloga zasto bih presao na Multistradu.Zastita od vetra nije idealna ali nije ni losa, vetrobran se podesava u tri polozoja.Potrosnja je u granicama motora slicnih karakteristika, zavisi od stila voznje.Ja sam imao prosek od 5L pa do 7L.Trocilindras ima pomalo cudan zvuk na leru, dodavanjem gasa zvuk postaje slican R motorima.Generalno neku veliku manu nisam otkrio.Nedavno sam na Britanskom Benelli forumu citao post lika koji je presao preko 60.000 milja sa ovim motorom.Glavna stvar je u redovnom odrzavanju, posebno Italijanski motori su osetljivi na aljkavo odrzavanje.

 

Ono sto cu ja eventualno jos odraditi je prepravka sedista, ubacivanje gela.Vozacevo sediste nije lose ali je suvozacevo dosta tvrdo.

 

Generalno, sve se to svodi na stvar ukusa i potrebe.

Ovaj motor nije prvak ni sto se tice udobnosti a ni po voznim karakteristikama ali odlican je kompromis. 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Nije Perin BMW, drugar uzeo identican.

 

U kratkim crtama :D , posle predjenih 500km

 

F800gs definitvino nije motor za mene.Previse mekano ogibljenje, visoko postavljeno sediste, on/off trzaj prilikom otpustanja/dodavanja gasa, slab obrtni moment, tvrdo i neudobno sediste, veliki ( neprecizni ) točkovi.Sve mane koje sam naveo su izrazito subjektivnog karaktera, stvar ukusa i potrebe.

 

Ono sto se meni svidelo na BMW-u je definitivno potrosnja.Bord comp me je fascinirao svaki put kada bi pogledao na njega.Mislim da je rekorder u klasi sa rasponom od 4 do 6l.Kvalitet izrade je jos jedna u nizu pogodnosti sa kojima se susrecete sa svakim BMW-om pa i sa ovim gs 800.Ama bas svaki deo na motoru ostavlja utisak robusnosti i trajnosti.Cak i sam zvuk motora nagovestava da je kvalitet na najvisem mogucem nivou.Ponuda dodatne opreme je, za razliku od Benellija, veoma bogata i raznovrsna.Vrlo lako mozete da personalizujete vas gs 800 do najsitnijih detalja.

 

Benelli TRE1130K je putni motor sa sportskim karakterom.Veoma precizan u krivinama, sa svojih 125ks dovoljno snazan za podizanje adrenalina, Italijanski dizajn........svojevremeno jedan od najatraktivnijih dvotočkaša u svojoj kategoriji.Uspravan polozaj sedenja je veliki plus u pogledu udobnosti kao i podesavajuci zadnji amortizer.Odziv na komandu gasa je precizan kao i Brembo kocnice.Potrosnja je veca nego kod BMW-a, sto je i za ocekivati uzimajuci u obzir performanse oba motora.Vibracije koje proizvodi sam agregat su nesto vece kod Benellija sve do 4k 0/min kada skoro potpuno nestaju.

 

Ovo su, za danasnje pojmove toliko razliciti motocilki, da ih je skoro ne moguce uporedjivati po bilo kom osnovu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ti si prvi vlasnik?

 

Kupljen je u Srbiji od ovlascenog prodavca za Benelli a ja sam drugi vlasnik.

Skoro polovinu kilometraze je presao kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Odakle je prvi vlasnik, predpostavljam da ga poznajes cim si kupio od njega....

 iz Bg-a, zove se Vlada, imam kontakt mob, adresu vec ne bih mogao da se setim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja