Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva Sa Unibat Akumulatorima?

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Imam opciju nabavke "UNIBAT" akumulatora za moj motor.

Posto nemam nikakva iskustva sa tom markom ,bilo bi mi od koristi ako neko moze da mi kaze kako su se pokazali u eksploataciji.

Akumulatori su zesce skupi (u poredjenju sa akumulatorima za automobile) ,oko 45-50 Evra, tako da oprez nije na odmet :)

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja kupih svoj u Gevari prošle godine u ovo vreme, formirao ga u servisu i od tada radi bez ikakvih problema. Nivo kiseline ostao posle godinu dana u granicama min./max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Kupio sam prosle sezone (sa gelom tj. zelatinski).Nema nikakve promene.Radi. Pu-pu-pu da ga ne ureknem. ;D

Sa formiranjem me kostao  50 evra.

...ma nije to mnogo para,za jedan mali slatki akumulatorcic... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja sa unibat-om imam loshe iskustvo... meni je crkao posle 2 meseca, tako da se na tu firmu vishe ne vracam... exide mi se odlichno pokazao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Meni sjajne informacije jer sam planirao da kupim Unibat. Imaju suve i sa tecnoscu. Boki, koji je bio kod tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Meni sjajne informacije jer sam planirao da kupim Unibat. Imaju suve i sa tecnoscu. Boki, koji je bio kod tebe?

sa technoshcu je bio kod mene... moja preporuka zhelatinski exide i nema da te boli glava  ;) ja promenio 2-3 i super su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo
link=topic=15775.msg213045#msg213045 date=1204638999]

ja sa unibat-om imam loshe iskustvo... meni je crkao posle 2 meseca, tako da se na tu firmu vishe ne vracam... exide mi se odlichno pokazao...

 

To je moglo da ti se desi s bilo kojom drugom markom akumulatora.

Meni se to desilo s Vartom.Za koju kazu da je dobra marka akumulatora.Sve je to isto sranj....... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
link=topic=15775.msg213094#msg213094 date=1204644625]

Meni sjajne informacije jer sam planirao da kupim Unibat. Imaju suve i sa tecnoscu. Boki, koji je bio kod tebe?

sa technoshcu je bio kod mene... moja preporuka zhelatinski exide i nema da te boli glava  ;) ja promenio 2-3 i super su...

 

Pa da su super ne bi morao da menjaš 2-3 komada, jedan bi ti bio dovoljan... ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=15775.msg213094#msg213094 date=1204644625]

Meni sjajne informacije jer sam planirao da kupim Unibat. Imaju suve i sa tecnoscu. Boki, koji je bio kod tebe?

sa technoshcu je bio kod mene... moja preporuka zhelatinski exide i nema da te boli glava  ;) ja promenio 2-3 i super su...

 

Pa da su super ne bi morao da menjaš 2-3 komada, jedan bi ti bio dovoljan... ;D ;D

hehe, trebao sam jedan da shetam iz motora u motor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
link=topic=15775.msg213045#msg213045 date=1204638999]

ja sa unibat-om imam loshe iskustvo... meni je crkao posle 2 meseca, tako da se na tu firmu vishe ne vracam... exide mi se odlichno pokazao...

 

 

ja ga imam samo godinu dana i ako ne upalim motor par dana isprazni se, veoma lose iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Meni je motor,bukvalno stajao dva meseca (mozda i malo vise).Palio sam ga mozda tri puta,za svo to vreme(rad u mestu 5-10 min.).Kada sam ga isterao na ulicu,upalio je  kao da sam ga ostavio pre 15 min.

Imam Unibat 12v 10 Ah "zelatinski".Prezadovoljan sam. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

NEMOJ kupovati unibatov sa gelom nist nevalja ja kupio koristio preko leta 2-3 meseca dosla zima i posle 2 meseca nije okreno alnaser ni 2 kruga osvetljenje na tabli se utajilo. napunim ga za sat vremena bude "pun" sutradan ujtru  opet ista prica nemoze ni da okrene alnaser 12v 9ili 10A bio oko 3200din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ja koristim unibatov vec 2 godine (gel 12v 10ah) i nikakvih problema ali moram reci da na svom motoru NEMAM PUNJENJE tj. NEMAM ALTERNATOR.Posle trke ili neke voznje samo ga dopunim punjacem i bez problema izdrzi trening i trku. Sem toga glavni uvoznik za EXITE akumulatore vam je kod nas u temerinu a od 10 kupljenih akumulatora oko 7 crknu posle kraceg vremena a od garancije nista posto im je glavni izgovor da po njihovim "instrumentima" je akumulator ispravan i verovatno motor "prepunjava" ili slabo puni.Mi NE preporucujemo nasim musterijama EXITE akumulatore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Procitaj i ovo, mozda ti pomogne . http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24375.0 

  A evo ti i konkretnog iskustva. Imam Unibatov akumulator sa gelom, evo ima vec cetiri godine kako sam ga uzeo ( i malo vise ) , doduse na MZ-u je - nemam anlaser, al imam neke druge potrosace ( dvoglasne sirene, pistalicu - biper za zmigavce ), radi perfektno.  Zadnja cetiri meseca nisam vozio MZ-a, akumulator nisam ni skidao, ni otkacinjao sa instalacije, i tek pre neki dan ( kad sam otero Suzukija na farbanje) isteram MZ-a , dam kontakt, sijalice svetle ko lude, sirena svira , upalim i vozim. Moja ocena 5+ !  Evo i slicice :

post-3891-12879022492814_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Meni sa unibatom ocajno iskustvo!

Kupio ga i formirao sa profesionalnim ktm-ovim punjacem ubacio u motori ni da pokrene anlaser, ma nista. Mrtav skroz. Idem sutra da ga menjam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja sam kupio Unibat obicni 12/12 sa kiselinom prije godinu dana. Odlagao sam da ga stavim jer je stari jos davao znake zivota i tako malo po malo prodje godinu dana. Juce ga stavim na punjenje, stajao citavu noc, jutros u motor i cini mi se da je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Imam u motoru i skuteru, oba preziveli zimu i palili bez dopunjavanja.

 

Formirao sam ih tako sto sam sipao kiselinu sacekao pola sata i palio na kurbu/guranje pre prve voznje sa njima.

 

Jedan je 4A, drugi 7A imam ih nesto manje od godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Jebga, ja ne znam sta je ovo sa mojim. Nisam jedini koji ovih dana (zadnjih 2 meseca kupovine) ima problem sa unibatom. Izgleda da je cela serija losha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Unibat-u apsolutno nista ne fali.Svima onima koji su imali problema,preporucio bi da prekontrolisu regler.Ako su dodavani potrosaci ili je nesto radjeno "po srpski" eto problema.Kad se stavi na originalnu instalaciju sa fabricki propisanim brojem Ah,nema zasto da ne radi.i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja