Jump to content

Moto Zajednica

Suicidalna guska

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

I tako ja se juce vracam iz Smedereva za Bg,dan prelep,Bandit presrecan sto je malo izasao iz grada...Prosao Pancevo,jos malo kod kuce,kad vidim na 50m guska krenula da prelazi put..kretao sam se jedno 100km/h,kao i kola tik iza mene..gledam nju,mislim se "neces valjda",a ja u skroz desnoj traci,desno od mene bankina,nemam gde..i naravno kako sam se prilblizio,ona ubrzavala,i pod tocak...Zatrese se Bandza,okrenuh glavu a ona odletela u bankinu,i mucena zavrsi tu..stao na prvom prosirenju,da vidim da li je sve u redu sa motorom,a on razmazan,a perje mi se zavuklo izmedju rama i rezervoara...Ovo mi prvi put da sam udario nesto motorom,nije mi bilo svejedno u tom trenutku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

i meni se to desava ....al skoro da stanem kad prolazim pored zivotinja kad ih uocim.......trebao si da usporis malte ne da stanes....kako si ti prosao,motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

:D zavisi šta ti je u glavi u momentu kada pročitaš naslov, može da bude vojvođanska domaća životinja ili pejorativ od pripadnice lepšeg pola sa pola mozga.

 

Dobro je motor, a kako je pernato stvorenje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Nazalost,nisam mogao da reagujem,bolje (makar se tesim ako nisam u pravu)...krenuo sam da kocim,nisam mogao naglo da stanem jer su kola bila odmah iza mene,a nisam ni mogao vise desno od bankine (Guska je dolazila sa leve strane)..Uspeo sam da se okrenem i da  vidim da je od udarca odletela skroz u kontra bankinu,i mislim da je tu i ostala,nisam mogao da se vratim jer je jednosmerno...Ja sam ok,tocak je bacio u moje levo koleno,u koje je udarila i ostavila po njemu neku zutu ogromnu fleku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

I kakva je nedeljna guscija supa!?

Ja sam imao jednog starog keca, idem da pecam , zveknem zeca, , upecam stuku i u povratku klepim fazana.... dodjem kuci , pitaju moji sta ima!?

Reko, moz da birate.. :P

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Nazalost,nisam mogao da reagujem,bolje (makar se tesim ako nisam u pravu)...krenuo sam da kocim,nisam mogao naglo da stanem jer su kola bila odmah iza mene,a nisam ni mogao vise desno od bankine (Guska je dolazila sa leve strane)..Uspeo sam da se okrenem i da  vidim da je od udarca odletela skroz u kontra bankinu,i mislim da je tu i ostala,nisam mogao da se vratim jer je jednosmerno...Ja sam ok,tocak je bacio u moje levo koleno,u koje je udarila i ostavila po njemu neku zutu ogromnu fleku..

to je onaj jedan sekund kada ne znas da li je bolje da kocis ili da das gas. i, obicno, dok razmisljas sta ti je ciniti desi se ono sto si hteo da izbegnes. isustvo vise, dobro je da nije bilo nekih ozbiljnijih posledica.

 

 

I kakva je nedeljna guscija supa!?

Ja sam imao jednog starog keca, idem da pecam , zveknem zeca, , upecam stuku i u povratku klepim fazana.... dodjem kuci , pitaju moji sta ima!?

Reko, moz da birate.. :P

e, to je uspesan dan :care:

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

U ovakvim situacijama važi samo jedno pravilo-zakon jačeg! Ako pred vas izleti krava,konj,jelen ili nedaj Bože dete,čovek i sl. - KOČI IZ SVE SNAGE! Ako izleti mačka,pas,guska...sve to što je manje - GAZI!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U ovakvim situacijama važi samo jedno pravilo-zakon jačeg! Ako pred vas izleti krava,konj,jelen ili nedaj Bože dete,čovek i sl. - KOČI IZ SVE SNAGE! Ako izleti mačka,pas,guska...sve to što je manje - GAZI!

Bilo bi lepo da obrazložiš razloge za ovakvu tehniku savladavanja prepreka na putu. Jel gaženje manjih (sitnijih) životinja bezbednije od kočenja ili zaobilaženja istih, ili je možda u pitanju osećaj nadmoćnosti?

Pitam iz razloga što za blizu četrdeset godina (vrlo aktivnog) vozačkog staža nikada nisam udario ili pregazio neku životinju na putu (osim nekoliko ptica), a bilo je dosta prilika. Uvek sam se trudio (i uspevao) da izbegnem.

 

p.s. 

Upravo me zvao drugar iz susednog mesta i kaže da je pre par sati, na autoputu (u blizini Niša) brzinom od oko 140km/h udario kacigom u fazana. Uopšte ga nije video jer je u tommomentu preticao auto, i fazan je jdnostavno izleteo spred auta i zveknuo drugara u glavu. Pukao vizir na kacigi, polomljeni i nosači vizira, razbijen nos drugaru,posečene usne, prednji zubi "rasklaćeni". Bolovi u vratu jer je u momentu udara glava odletela unazad i istegnuti vratni mišići. Drugar vozio sestru kao suvozača i praktično mu ona bila "navigator" do momenta zaustavljanja jer je on skoro ostao bez svesti i gotovo da nije video ništa. ostaci fazana uglavnom završili po licu i kacigama vozača i saputnice.

A drugar trenutno izgleda kao da je izdržao petnaest rundi protiv Tajsona.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Treba svakako izbegavati bilo kakvo  gazenje, ali isto tako i naglo kocenje... mozda je tako trebao reci kolega.

Drugar je pre par godina udario sa VTR sp1 u punom gasu fazana i prosao kao Zikin prijatelj. Drugi je udario u srndaca sa cbr900 i jedva ziv ostao.

U Vojvodini je bas problem sa divljaci na putu. Putevi pravi sa shikarama-dzunglama pored samog asfalta koje niko ne kreshe i eto problema. Svojevremeno sam sa foruma kupio neke zvizdaljke za auto i za motor i od tada nemam problem. Neko kaze da ne radi i da je to navlakusha, ali vise puta naidjemo na srne koje stoje skamenjene pored puta i kao da cekaju da prodjemo...

Vodite racuna da ako vam jedan srndac predje put, tu je i drugi, ako ne i odmah iza njega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Nikad ne bih zgazio sem ako nemam kuda kao sto je sad bio slucaj..nadam se da se nece ponoviti vise ovakvo iskustvo..kod mesta nezgode je inace loviste,a dunav 300m odatle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

jednom sam jos pre 4-5god(osnovna skola) kinezom pregazio jednog psa, bio je iza zbunja i korova pored puta, put uzan i ne bas najbolji, samo je iskocio i pokusao da predje ispred mene, sanse nije bilo da ga izbegnem, culo se samo kratko na pola sekunde ciju i bio je gotov, gori zvuk po mene u zivotu nisam cuo, mrdnuo nije, i dalje ga se secam kao da je juce bilo i ne mogu da prezalim, nadam se da je bar imao brzu i laku smrt...

Kad god mogu naravno da se trudim da izbegnem u autu a na motori od tad obratim paznju kad god opazim psa pored puta i ako je miran...

Stvarno mi nije jasno kako iko moze namerno da ubije zivotinju na putu koja naravno ne zna nista...to su po meni kreteni a ko je kreten prema zivotinjama tesko moze biti mnogo bolji i sa ljudima :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Primetio sam na forumima uvek ali nažalost masa ljudi koji svojim debilni komentarima i glupim savetima mogu samo da doprinesu da se neko povrediti i nastrada. Pa svi znamo kako je kad te malo veći insekt zvekne u vizir , da ne kažem još kad je isti podignut pa te udari u lice pa kako je a ne nešto što je od pet šest kila +....ccccc... ne vidim potrebu za time

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vidim da me se direktno proziva,pa da vam odgovorim...

Dragi Ziko,divim ti se na vozačkom umeću,ali bi pre rekao da si imao sreće u svojoj vozačkoj karijeri. Voziti preko 40 godina,a ne naleteti na neku životinjicu na drumu je stvarno za respekt. Ako ti kažeš da je pri izletanju dotične guske,ili neke slične,u realnim uslovima (krivina-blaga ili oštra,rizla,vozilo iz suprotnog smera,deca pored puta,autobusko stajaliste...) bezbednije da se izbegava prepreka i koči,onda ja nemam šta da dodam na to. Već više od dvadesetak godina radim za volanom,što kao vozač kombija i pik-apa,a dosta dugo kao vozač taxija. Na drumu sam se nagledao svega. Možda nećeš verovati,ali i meni se desilo da izbegnem kucu koja nepazljivo prelazi ulicu,ili da skoro ostruzem ogradu pored puta izbegavajući divlju patku sa pacicima dok u krivini prelaze put. Stvarno ti je ružna ta opaska o mom osećaju nadmoćnosti nad malim životinjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

jednom sam jos pre 4-5god(osnovna skola) kinezom pregazio jednog psa...

Stvarno mi nije jasno kako iko moze namerno da ubije zivotinju na putu koja naravno ne zna nista...to su po meni kreteni a ko je kreten prema zivotinjama tesko moze biti mnogo bolji i sa ljudima :)

Možeš li mi reći samo kako neko može da ode u lov i ubije životinju koja ne zna ništa? Ili je ta koja je ubijena u lovu znala nešto?

Nisi citirao pa ne mogu da tvrdim da je ovo replika na moj post,ali u svakom slučaju ovde niko ne govori o namernom ubijanju životinja. Tvoj rečnik i ophođenje su odraz samo tvoje kulture i vaspitanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Cuti dobro se zavrsilo,mene opizdio soko direkt u kacigu na Fruškoj gori(pisao sam negde vec ali ne mogu sad da tražim) iskrivljen vizir ali sam se održao na motoru,zajebane su to situacije 

dobro je da se tako zavrsilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja