Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja 25 i 26.april 2015 Istocna Srbija

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Lucky ....u prevodu, budi pozitivan :D  ....jel sad shvatas??? :takoje:

 

 

Mikulanac...nas trojca smo posli Oman sad u martu, bilo je i snega na putu...... isti moze da se prodje i biciklom...bitno je da ne zurimo..

 

 

Evo snimka prelaska Omana od pre par sezona...kada je jedna ekima sa BJB isla (Mimi Vinca, Zeljko - Usamljeni jahac, Papa Stalin i ja)... put je odlican.

 

Zeljkov snimak...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Hahahahah Vlado genije si. Upravo sam hteo da okačim snimke ali si bio brži. Svaka čast. :jee1:

 

Жељко, друже....то ми је једна од најдражих вожњи ... икада....а први пут смо се видели у животу .... то покушавам да објасним и пренесем људима  :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

 

Жељко, друже....то ми је једна од најдражих вожњи ... икада....а први пут смо се видели у животу .... то покушавам да објасним и пренесем људима  :care:

 

Bilo je stvarno super, toliko često se setim te vožnje. Možda ponovimo sada ? Zvaću Mimija ako uspe da se iskobelja od posla, a dobri PapaStaljin ne znam gde je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vlado, tako bre reci, mnogo sam ja mator za te novokomponovane reci   :popovanje:   :lol:

ma daaaaleko od toga da hocu da baksuziram, zato sam i postavio namrstenog smajlija. I tacno je da je dugorocna prognoza neprecizna. Po meni, tek jedno dan-dva unapred moze da se da sigurna prognoza. Nekad se cak na razlicitim sajtovima nalaze razlicite prognoze. Sve u svemu - boli me uvo kuda se ide i kakvo ce vreme da bude, jer znam koje je zezanje na ovim voznjama, OBOZAVAM IH !!!

Inace, ta tura koju pominjete - jel to bese ona za koju sam se ja polomio, i na kraju jedini nisam krenuo? Pizdim i dan - danas sto sam je propustio...

@GuybT: da li vozis i auto? Hocu u stvari da pitam koliko imas iskustva generalno u saobracaju? 

@Arakis: pretpostavio sam ovako nesto-Vlada i ja se gotivimo, ali smatram da je bolje da se odmah razjasni nego da ostane nedoreceno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Pre 2 god sam 27 aprila kupio kineski skuter od 50cc a 2 maja sa suprugom napravio jednodnevnu turu od 200km+- a da u tom trenutku nisam imao vise od 50ak km predjenih...Bili smo u Lepenskom Viru i resili da se vratimo preko Majdanpeka kada smo i presli preko Omana (za koji nisam do sada znao da se tako zove) bez ikakvog problema,samo lagano...

 

Sa skuterom od 300cc kontam da ce to biti laganica...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Pre 2 god sam 27 aprila kupio kineski skuter od 50cc a 2 maja sa suprugom napravio jednodnevnu turu od 200km+- a da u tom trenutku nisam imao vise od 50ak km predjenih...Bili smo u Lepenskom Viru i resili da se vratimo preko Majdanpeka kada smo i presli preko Omana (za koji nisam do sada znao da se tako zove) bez ikakvog problema,samo lagano...

 

Sa skuterom od 300cc kontam da ce to biti laganica...

Supruga i ti ste išli sami, ne sa grupom, rasterećeno... Grupa nekad nameće neku posebnu vrstu presije koju početnik nema kada vozi sam. Vozi kako zna, umije i može a u grupi pokušava ''da ne bude dežurno smetalo''.

Ima smisla Mikulinčeva sugestija. Kako god da odlče srećno im bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Moguce,mada mi se cini da je mnogo dzeve podignuto oko voznje u grupi,ne vozi se Dakar vec opustena voznja sa drustvom...

 

Mikulanac...nas trojca smo posli Oman sad u martu, bilo je i snega na putu...... isti moze da se prodje i biciklom...bitno je da ne zurimo..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Mišljenja sam da su komentari i sugestije odvraćanja bilo koga ko ispunjava zakonske uslove za BJB vožnje suvišni  :)

 

Elem: BJB vožnje osim dobrog provoda sa znanim i neznanim drugarima u sebi sadrže i edukativni karakter namenjen upravo početnicima kojima može biti od velike pomoći bez obzira koji motor voze  :)

 

Dali će neko voziti ili ne, na njemu je da odluči posle uobičajenog brifinga pred sam početak vožnje gde će organizator posebnu pažnju posvetiti učesnicima sa manjim iskustvom i slabijim motorima :Joska:

 

Do sada se nije desilo da je neko iz bilo kog razloga bio ostavljen ili zaboravljen, osim ako sam učesnik u toku vožnje odluči da se iz bilo kog razloga odvoji od grupe  :BJB3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

 

GuybT, uz duzno postovanje savetovao bi ti da sacekas neku drugu BJB voznju, bice ih sigurno jos lepsih i sigurnijih. Ovde nije problem motor nego tvoje iskustvo a tih 30km preko Omana ce ti biti nocna mora, ne samo tebi nego svima koji ne jasu enduro motore. 

 

 

Upravo sam i napisao koliko imam iskustva, baš da se ne bi desilo da na put krene neko ko ne bi trebao. Međutim, iz većine drugih komentara sam zaključio da to ne bi trebalo da bude prepreka. Na kraju krajeva, iskustvo se stiče vožnjom, a ja sam ovo video kao idealnu priliku. Kud ćeš bolje od vožnje sa iskusnijim kolegama koji su već vozili ovu deonicu sa kolima koja nas prate za svaki slučaj. Takođe, nešto mi deluje da je vožnja po gradu zajebanija od ove dunavske magistrale :) i na kraju, bez sekiracije, do polaska ću imati 1.000 km u točkovima... :D :D :D

 

 

@GuybT: da li vozis i auto? Hocu u stvari da pitam koliko imas iskustva generalno u saobracaju? 

 

 

15 godina vozim auto, do sada prešao ~ 300.000-400.000km na sve strane, imam dosta iskustva u saobraćaju :) što se tiče vožnje motora, čitao dosta, gledao klipove, vozim pažljivo...

 

Mišljenja sam da su komentari i sugestije odvraćanja bilo koga ko ispunjava zakonske uslove za BJB vožnje suvišni  :)

 

Elem: BJB vožnje osim dobrog provoda sa znanim i neznanim drugarima u sebi sadrže i edukativni karakter namenjen upravo početnicima kojima može biti od velike pomoći bez obzira koji motor voze  :)

 

Dali će neko voziti ili ne, na njemu je da odluči posle uobičajenog brifinga pred sam početak vožnje gde će organizator posebnu pažnju posvetiti učesnicima sa manjim iskustvom i slabijim motorima :Joska:

 

Do sada se nije desilo da je neko iz bilo kog razloga bio ostavljen ili zaboravljen, osim ako sam učesnik u toku vožnje odluči da se iz bilo kog razloga odvoji od grupe  :BJB3:

 

Svi komentari su dobrodošli, bez sekiracije... :) najviše bih cenio iskreno mišljenje kolega... :)

 

Verovatno si mislio na edukativni karakter u oblasti gastronomije  :)

 

Što se tiče edukacije u pogledu gastronomije, videćemo ko će biti profesor. :D :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

GuybT, uz duzno postovanje savetovao bi ti da sacekas neku drugu BJB voznju, bice ih sigurno jos lepsih i sigurnijih. Ovde nije problem motor nego tvoje iskustvo a tih 30km preko Omana ce ti biti nocna mora, ne samo tebi nego svima koji ne jasu enduro motore. 

 

 

Upravo sam i napisao koliko imam iskustva, baš da se ne bi desilo da na put krene neko ko ne bi trebao. Međutim, iz većine drugih komentara sam zaključio da to ne bi trebalo da bude prepreka. Na kraju krajeva, iskustvo se stiče vožnjom, a ja sam ovo video kao idealnu priliku. Kud ćeš bolje od vožnje sa iskusnijim kolegama koji su već vozili ovu deonicu sa kolima koja nas prate za svaki slučaj. Takođe, nešto mi deluje da je vožnja po gradu zajebanija od ove dunavske magistrale :) i na kraju, bez sekiracije, do polaska ću imati 1.000 km u točkovima... :D :D :D

 

 

@GuybT: da li vozis i auto? Hocu u stvari da pitam koliko imas iskustva generalno u saobracaju? 

 

 

15 godina vozim auto, do sada prešao ~ 300.000-400.000km na sve strane, imam dosta iskustva u saobraćaju :) što se tiče vožnje motora, čitao dosta, gledao klipove, vozim pažljivo...

 

Mišljenja sam da su komentari i sugestije odvraćanja bilo koga ko ispunjava zakonske uslove za BJB vožnje suvišni  :)

 

Elem: BJB vožnje osim dobrog provoda sa znanim i neznanim drugarima u sebi sadrže i edukativni karakter namenjen upravo početnicima kojima može biti od velike pomoći bez obzira koji motor voze  :)

 

Dali će neko voziti ili ne, na njemu je da odluči posle uobičajenog brifinga pred sam početak vožnje gde će organizator posebnu pažnju posvetiti učesnicima sa manjim iskustvom i slabijim motorima :Joska:

 

Do sada se nije desilo da je neko iz bilo kog razloga bio ostavljen ili zaboravljen, osim ako sam učesnik u toku vožnje odluči da se iz bilo kog razloga odvoji od grupe  :BJB3:

 

Svi komentari su dobrodošli, bez sekiracije... :) najviše bih cenio iskreno mišljenje kolega... :)

 

Verovatno si mislio na edukativni karakter u oblasti gastronomije  :)

 

Što se tiče edukacije u pogledu gastronomije, videćemo ko će biti profesor. :D :D :D

 

Ne da nemas razloga za brigu,nego ti nesto na temu bezbednosti nece ni pasti na pamet.Svaku voznju godinama u nazad izvodim sam sa suprugom.To je moj nacin,ko shvati razumece.Ali volim da odvozam BJB voznju,jer zivot je kratak,i ne treba ga provesti usamljeno.Moj nacin voznje dosta je agresivniji negoli u koloni na ovakvim putesestvijima,ali to mi ne smeta.Ekipa je uvek zaista dobra,i svima koji se iz bilo kog razloga ustezu,ili ih je strah ili blam,porucujem da se prijave biz imalo frke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Uf, i ja bi se prikljucio ekipi rado ali idem na svadbu 26-og Aprila :jok:  :jok:

GuybT, razmisljas se da ides da Bevom 300ie, a ja vozim Beva 200 i bez razmisljanja bih krenuo, verujem da bi izgurao :)  :) 

Sa 300ie ces lagano pratiti grupu, bez da se oznojis :)  :) 

Uzivajte u voznji, a ja cu morati da sacekam neku sledecu BJB voznu i druzenje, a do tada MAXY pozdrav :):takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

@sashac ... sve si rekao, uvek je ekipa naj-naj ... i svako o svakom vodi racuna..... mene vise brine generalno los asfalt u okolini Majdanpeka, nego neka zahtevna deonica.

 

@usamljeni jahac .... jako bih voleo da evociramo uspomene na tu voznju..... a koliko znam PapaStalin, mi je rekao prilikom poslednjeg susreta, da se povukao iz bajkerskih voda...

 

 

Ko dolazi na Uskrsnju voynju u Sremcicu, vidimo se u nedelju ispred skupstine...razmenicemo iskustva i popricati o voznji  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Juce sam odvozao dobar deo ove ture (Golubacka tvrdjava - Kladovo),lepo je,zanimljivo ali ono na sta svi na dva tocka moraju obratiti posebnu paznju jesu odroni na putu tj na svako malo naletite na kamen,kamenje,ogromne stene koje stoje na sred puta a kod nas izgleda nema nikog zaduzenog da to skloni sa puta.

 

 

11150289_10200487271622470_4933440538530

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Da se vratimo na spisak 

 

1.nenad.yzf

2.Bruno 69

3.Sashac & Duca

4.Zeka & Wife

5.VukiTa + 1 (potvrdicu u narednih nekoliko dana)

6.Skiboban

7.R2D2

8. drilling & Nina

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ne znam dal ću biti slobodan tog vikenda, al nadam se da će me ove nedelje obradovati sa tom vešću. Pa ću onda da se prijavim. Ali ako će čika Rajko čuvati leđa koloni, voziću motor na servis posle vikend ture. Za sad sve vezice i žice dobro drže delove na okupu :lol2:  Vidim da ću imati bar još dvojicu u društvu  na repu, pa da ih okuražim - kada sam išao na prvi bjb vikend imao sam cca 2000km pod guzicom, sad ih se nakupilo 40-ak k. Ali smo i motor i ja još malo omatorili, no mislim da ćemo uspeti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Pa otkud znam... do sad sam se samo vozikao po gradu... jedva skrpio 500km. Ovo mi deluje kao ne preterano zahtevna vožnja, kontam idealna za početnika... ali vidim da je uglavnom ekipa sa motorima...

Pre neku godinu sam u MNE sreo Švajcarca sa Gilerom 250ccm koji je obišao pola Evrope i Balkana...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

1.nenad.yzf


2.Bruno 69


3.Sashac & Duca


4.Zeka & Wife


5.VukiTa + 1 (potvrdicu u narednih nekoliko dana)


6.Skiboban


7.R2D2


8. drilling & Nina


9. Mario Burgman


  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja