Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko Peda-Shenke

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda

Pozdrav svima, da predjem na stvar odma, imam problem sa skuterom, ovako skoro sam mu menjao sve na motoru, kao i na elektronici, i sve je normalno radilo, malo je akomulator zezao ali otom potom... Pre 2 dana, sednem i sasvim okej je radio presao nekih 15-20km sa njim, na putu je bila voda dubine max 20cm, ugasio ga kad sam stigao normalno palio kasnije, kad sam stigao kuci poceo je teze da ga pali, mislio sam da nema goriva ali rezervoar je pun... Posle 20 min, skuter je totalno mrtav nece da upali pa nece... Naravno upalio sam ga preko zica i onda je okej... Sad me zanima uzrok? 

Kad krenem da palim motor preko startera nema onog verglanja (dg dg dg dg dg dg pa se motor upali ili ugasi) vec (dg ssssssssssssssssssss) i to je to... Odma da vam otklonim neke sumnje, nogica i zice na nogici su u dobrom stanju, brava je u dobrom stanju, IMA GORIVA, akomulator na meracu poakzuje 12v tacnije 11.50v.... Da li je moguce da mi je crkla bobina? Alnaser? da mi svecica ne baca varnicu ili je nesto drugo... Zbog cega motor nema snage da zavergla? Ako neko bude trazio snimak mogu da ga okacim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni to lici na akumulator. Uzmi akumulator iz auta,spoji kablovima i upali motor. Ako upali skini kablove i izmeri napon punjenja na klemama . Trebalo bi da bude oko 13-14v (daj mu malo gas) ako nije motor ti ne puni akumulator i zato ti je to.. ako nece da zavergla ni sa akumulatorom od kola nego isto onda ti je otisao anlaser ili bendiks(frajlauf) il zovi ga kako volis.. sledi remont anlasera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja